Najnowsze centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75

fot. Elumatec

Centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75


Centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75

fot. Elumatec

Centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75

Najnowsze 5-osiowe centrum obróbcze elumatec oferuje ogromną różnorodność zastosowań i zakresów obróbczych profili, zachowując przy tym minimalne gabaryty. Choć centrum to dopiero co trafiło do produkcji seryjnej, to dostawca informuje, że już zdążyło zachwycić producentów swoimi możliwościami. 

» Maksymalne  możliwości  rozbudowy  przy minimalnych gabarytach

Zespół specjalistów elumatec działu technicznego opracował centrum SBZ 122/75 w taki sposób, aby było idealnie dopasowane do potrzeb klientów. Mimo że SBZ 122/75 z dodatkowymi osiami A i C jest najbardziej zaawansowanym centrum z rodziny SBZ 122, nie powinno zabierać więcej miejsca niż centra 3-osiowe z tej samej serii. Producenci ślusarki okienno-drzwiowej, którzy inwestują w rozwiązania elumatec, zyskują ogromną przewagę: na niewielkiej przestrzeni dostają możliwość wykonania wszystkich niezbędnych procesów obróbki profili w jednej stacji, oszczędzając czas z precyzją charakterystyczną dla elumatec. 

» Znana precyzja, nieznana wszechstronność 

Wszystkie pięć osi może przesuwać się symultanicznie dzięki RTCP (Rotation Tool Centerpoint). Dzięki zastosowaniu dodatkowej osi  C możliwa jest czołowa obróbka od lewej i prawej strony. Zastosowanie tarczy o średnicy 180 mm pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych nacięć i wycięć. Tarcza piły, za pośrednictwem automatycznego zmieniacza narzędzi, pobierana jest przez wrzeciono i można ją pochylać w zakresie kątów od -120 do +120 stopni oraz precyzyjnie obracać w zakresie od -220 do +220 stopni. Możliwe jest ustawienie wszystkich kątów pośrednich. Dzięki zastosowaniu wrzeciona frezarskiego o dużej mocy 7 kW na centrum jest możliwość cięcia profili, ich frezowania lub nacinania gwintów.

Można symultanicznie przesuwać pojedyncze dociski lub ich grupy, pozycjonując je już w trakcie trwającej obróbki. Do tego dochodzą elementy poprawy produktywności: ukośne łoże maszyny, umiejscowione w celu ergonomicznego zakładania profilu 180 mm poniżej standardowej wysokości  1050 mm oraz jednostka obsługi o regulowanej wysokości. Dzięki przesuwanej do tyłu osłonie, operator może pracować bezpośrednio przy profilu. Centrum SBZ 122/75 sterowane jest graficznym, intuicyjnym interfejsem obsługi „eluCAM”. Przejrzyste menu programu prowadzi operatorów krok po kroku, a wizualizacja detalu na komputerze PC maszyny wspiera w prawidłowym wprowadzaniu wymaganych danych, takich jak geometria i obróbka profilu. Funkcje, takie jak standardowa kontrola kolizji oraz opcjonalny podgląd 3D, eliminują błędy przy tworzeniu programów. 

» Zapraszamy na BAU 2017

Dzięki spektrum możliwości SBZ 122/75 jest w stanie spełnić najróżniejsze wymagania i rozmiary partii w sposób ekonomiczny i z zachowaniem wysokiej precyzji. Połączenie wszechstronności, prędkości i inteligentnej techniki jest bardzo atrakcyjne dla klientów z branży. Kiedy klienci składają zamówienia na centrum obróbcze profili jeszcze przed rozpoczęciem produkcji seryjnej oznacza to, że jest ono czymś wyjątkowym. SBZ 122/75 jest takie w wielu aspektach. Zaprojektowane do produkcji okien i drzwi 5-osiowe urządzenie pozwala na obróbkę profili z PCW, aluminiowych i cienkościennych profili stalowych. Dotychczas te możliwości obróbki i wszechstronność zastosowania były zarezerwowane dla znacznie większych i droższych urządzeń. 

Osoby zainteresowane zaletami nowego centrum obróbczego SBZ 122/75 elumatec zaprasza do odwiedzenia ich stoiska podczas Targów BAU 2017 w Monachium w dniach 16-21.01.2017.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/Kontakt do redakcji oknonet.pl


Opaski magnetyczne Trzecia Ręka od OknoBest

Opaski magnetyczne Trzecia Ręka od OknoBest

Zgodnie ze swoim mottem „…aby się lepiej...

Jak usprawnić produkcję? Jak obniżyć koszty produkcyjne?

Jak usprawnić produkcję? Jak obniżyć koszty produkcyjne?

Podczas FlexLink Industrial Innovation Days (17-19...

Jak chwytak podciśnieniowy wpłynął na produkcję okien w firmie Biegus

Jak chwytak podciśnieniowy wpłynął na produkcję okien w firmie Biegus

Gdy właściciel firmy Biegus, Pan Edward (ojciec...

Czarne okna na topie

Czarne okna na topie

Od kilku lat w modzie są przede wszystkim odcienie...

Chwytaki i roboty do szkła BEFARD

Chwytaki i roboty do szkła BEFARD

BEFARD, polski producent żurawi HDS, specjalizuje się w...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni