Najnowsze centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75

fot. Elumatec

Centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75


Zobacz również:

oknoad

Promocja na okna do -46%

Prostsze wprowadzanie zamówień dzięki konfiguratorowi ePAM

TECHNOLOGIA SMART EDGE

Hensfort HST- Komfort przestrzeni

Napęd okienny za 205 zł


Centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75

fot. Elumatec

Centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75

Najnowsze 5-osiowe centrum obróbcze elumatec oferuje ogromną różnorodność zastosowań i zakresów obróbczych profili, zachowując przy tym minimalne gabaryty. Choć centrum to dopiero co trafiło do produkcji seryjnej, to dostawca informuje, że już zdążyło zachwycić producentów swoimi możliwościami. 

» Maksymalne  możliwości  rozbudowy  przy minimalnych gabarytach

Zespół specjalistów elumatec działu technicznego opracował centrum SBZ 122/75 w taki sposób, aby było idealnie dopasowane do potrzeb klientów. Mimo że SBZ 122/75 z dodatkowymi osiami A i C jest najbardziej zaawansowanym centrum z rodziny SBZ 122, nie powinno zabierać więcej miejsca niż centra 3-osiowe z tej samej serii. Producenci ślusarki okienno-drzwiowej, którzy inwestują w rozwiązania elumatec, zyskują ogromną przewagę: na niewielkiej przestrzeni dostają możliwość wykonania wszystkich niezbędnych procesów obróbki profili w jednej stacji, oszczędzając czas z precyzją charakterystyczną dla elumatec. 

» Znana precyzja, nieznana wszechstronność 

Wszystkie pięć osi może przesuwać się symultanicznie dzięki RTCP (Rotation Tool Centerpoint). Dzięki zastosowaniu dodatkowej osi  C możliwa jest czołowa obróbka od lewej i prawej strony. Zastosowanie tarczy o średnicy 180 mm pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych nacięć i wycięć. Tarcza piły, za pośrednictwem automatycznego zmieniacza narzędzi, pobierana jest przez wrzeciono i można ją pochylać w zakresie kątów od -120 do +120 stopni oraz precyzyjnie obracać w zakresie od -220 do +220 stopni. Możliwe jest ustawienie wszystkich kątów pośrednich. Dzięki zastosowaniu wrzeciona frezarskiego o dużej mocy 7 kW na centrum jest możliwość cięcia profili, ich frezowania lub nacinania gwintów.

Można symultanicznie przesuwać pojedyncze dociski lub ich grupy, pozycjonując je już w trakcie trwającej obróbki. Do tego dochodzą elementy poprawy produktywności: ukośne łoże maszyny, umiejscowione w celu ergonomicznego zakładania profilu 180 mm poniżej standardowej wysokości  1050 mm oraz jednostka obsługi o regulowanej wysokości. Dzięki przesuwanej do tyłu osłonie, operator może pracować bezpośrednio przy profilu. Centrum SBZ 122/75 sterowane jest graficznym, intuicyjnym interfejsem obsługi „eluCAM”. Przejrzyste menu programu prowadzi operatorów krok po kroku, a wizualizacja detalu na komputerze PC maszyny wspiera w prawidłowym wprowadzaniu wymaganych danych, takich jak geometria i obróbka profilu. Funkcje, takie jak standardowa kontrola kolizji oraz opcjonalny podgląd 3D, eliminują błędy przy tworzeniu programów. 

» Zapraszamy na BAU 2017

Dzięki spektrum możliwości SBZ 122/75 jest w stanie spełnić najróżniejsze wymagania i rozmiary partii w sposób ekonomiczny i z zachowaniem wysokiej precyzji. Połączenie wszechstronności, prędkości i inteligentnej techniki jest bardzo atrakcyjne dla klientów z branży. Kiedy klienci składają zamówienia na centrum obróbcze profili jeszcze przed rozpoczęciem produkcji seryjnej oznacza to, że jest ono czymś wyjątkowym. SBZ 122/75 jest takie w wielu aspektach. Zaprojektowane do produkcji okien i drzwi 5-osiowe urządzenie pozwala na obróbkę profili z PCW, aluminiowych i cienkościennych profili stalowych. Dotychczas te możliwości obróbki i wszechstronność zastosowania były zarezerwowane dla znacznie większych i droższych urządzeń. 

Osoby zainteresowane zaletami nowego centrum obróbczego SBZ 122/75 elumatec zaprasza do odwiedzenia ich stoiska podczas Targów BAU 2017 w Monachium w dniach 16-21.01.2017.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/Kontakt do redakcji oknonet.pl


SIGMA AIR UTILITY – innowacja w zakresie zasilania sprężonym powietrzem

SIGMA AIR UTILITY – innowacja w zakresie zasilania sprężonym powietrzem

SIGMA AIR UTILITY firmy KAESER KOMPRESSOREN oferuje wiele...

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

SAPOR to rodzinna firma z ponad 25-letnią tradycją na...

Jubileusz 10-lecia działalności Emmegi Niemcy

Jubileusz 10-lecia działalności Emmegi Niemcy

W dniach 15-17 listopada 2017 roku Emmegi Niemcy...

Eko-Okna inwestują w kolejne maszyny elumatec

Eko-Okna inwestują w kolejne maszyny elumatec

Eko-Okna po raz kolejny poczyniły kroki w kierunku...

Produkcja stolarki aluminiowej w FAKRO na maszynach Mecal

Produkcja stolarki aluminiowej w FAKRO na maszynach Mecal

FAKRO, przy współudziale specjalistów z firmy Pressta...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni