Pierwsza w Polsce prezentacja maszyn elumatec do obróbki profili aluminiowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W dniach 12-14 października odbyła się pierwsza w Polsce prezentacja maszyn elumatec do obróbki profili aluminiowych. Firma elumatec gościła klientów i partnerów z całej Polski. Podczas 3 dni siedzibę we Wrześni, gdzie odbywały się pokazy, odwiedziło ponad 80 osób z 32 firm, w tym obecnych i potencjalnych klientów.

Zaproszeni goście mieli okazję do zapoznania się z najnowocześniejszymi na świecie centrami obróbczymi elumatec do profili aluminiowych: SBZ 628, SBZ 151, SBZ 140. Oprócz tych nowoczesnych rozwiązań, zaprezentowano również kilkuletnią maszyną SBZ 122, która jest świetnym przykładem, jak wygląda i pracuje 6-letnia maszyna, którą  elumatec przygotował do produkcji. W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie maszynami używanymi, elumatec Polska posiada w swojej ofercie również swoje maszyny z obrotu wtórnego.

Każdy zainteresowany mógł dotknąć, wypróbować i przekonać się, jak pracują produkowane w siedzibie Elumatec AG w Mühlacker (Niemcy) maszyny. Gwoździem programu była prezentacja centrum SBZ 628, które swoją premierę miało we wrzeniu 2015 roku w Niemczech podczas dni otwartych elumatec TechDays 2015 (zobacz relację z wizyty). Przeprowadzono obróbki profili okiennych ramy i skrzydeł oraz wykonywano grawery na profilach.

Obecnie na świecie funkcjonuje już 20 takich maszyn. Centrum to umożliwia zautomatyzowaną obróbkę profili z aluminium w produkcji drzwi i fasad, zarówno przedsiębiorstwom rozpoczynającym produkcję, jak i dużym zakładom przemysłowym produkującym z aluminium. Jest to sprawdzona koncepcja centrum przelotowego, w którym profil o długości do 10500 mm przemieszcza się przez centrum obróbcze. Ring narzędziowy składający się z od 4 do 8 elektrowrzecion o dużej mocy 6kW, obracając się o 360° wokół profilu, wykonuje wszystkie zaprogramowane operacje. Profil następnie trafia do modułu tnącego, gdzie dostępna tarcza o średnicy do 650 mm wykonuje niezbędne ucięcia i podcięcia na obu końcach profilu.

Prezentacja we Wrześni dała możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistami nie tylko w zakresie samych maszyn i ich technicznych możliwości, ale także z producentami systemów profilowych oraz dostawcami oprogramowania elucad oraz logical. Na tę okoliczność zostały przygotowane specjalne stoiska, gdzie pod okiem wykwalifikowanych techników można było zapoznać się z programami oraz przeprowadzić symulację obróbek profili. 

Klienci mogli się przekonać, że rozwiązania proponowane przez firmę elumatec są na światowym poziomie, spełniają najwyższe nałożone standardy, a osoby tworzące tę firmę to wysokiej klasy specjaliści, dla których praca jest także pasją. – To były wyjątkowe, bardzo intensywne 3 dni. Cały zespół odbył wiele rozmów, odpowiedzieliśmy na setki pytań. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Prezentacje uważamy za ogromny sukces, gdyż zrealizowaliśmy nasz zamierzony cel i maszyny znalazły swoich nabywców. Na pewno będziemy kontynuować taki model spotkań z klientami. Zamierzamy częściej przeprowadzać tego typu pokazy, zarówno w mniejszym, jak i większym gronie zainteresowanych. Maszyny będzie można zobaczyć i przetestować podczas targów BUDMA – WINDOOR-TECH 2017, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszamy – podsumował Waldemar Lis, Prezes Zarządu elumatec Polska.  

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/Kontakt do redakcji oknonet.pl


R&D Tech dynamicznie pozyskuje rynki zbytu na Wschodzie

R&D Tech dynamicznie pozyskuje rynki zbytu na Wschodzie

Firma R&D Tech zanotowała w bieżącym roku znaczy...

Jak OZCELIK i jego maszyny radzą sobie w Polsce?

Jak OZCELIK i jego maszyny radzą sobie w Polsce?

Chcąc sprawdzić, czy dostawca z Turcji zadomowił się...

DAKO z Q-FORM od URBAN POLSKA

DAKO z Q-FORM od URBAN POLSKA

URBAN POLSKA z Żar dostarczył i zainstalował w firmie...

5 najczęściej zadawanych pytań przed zakupem urządzenia podciśnieniowego Schmalz

5 najczęściej zadawanych pytań przed zakupem urządzenia podciśnieniowego Schmalz

Eksperci Schmalz przedstawiają i odpowiadają na kilka...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni