Pierwsza w Polsce prezentacja maszyn elumatec do obróbki profili aluminiowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W dniach 12-14 października odbyła się pierwsza w Polsce prezentacja maszyn elumatec do obróbki profili aluminiowych. Firma elumatec gościła klientów i partnerów z całej Polski. Podczas 3 dni siedzibę we Wrześni, gdzie odbywały się pokazy, odwiedziło ponad 80 osób z 32 firm, w tym obecnych i potencjalnych klientów.

Zaproszeni goście mieli okazję do zapoznania się z najnowocześniejszymi na świecie centrami obróbczymi elumatec do profili aluminiowych: SBZ 628, SBZ 151, SBZ 140. Oprócz tych nowoczesnych rozwiązań, zaprezentowano również kilkuletnią maszyną SBZ 122, która jest świetnym przykładem, jak wygląda i pracuje 6-letnia maszyna, którą  elumatec przygotował do produkcji. W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie maszynami używanymi, elumatec Polska posiada w swojej ofercie również swoje maszyny z obrotu wtórnego.

Każdy zainteresowany mógł dotknąć, wypróbować i przekonać się, jak pracują produkowane w siedzibie Elumatec AG w Mühlacker (Niemcy) maszyny. Gwoździem programu była prezentacja centrum SBZ 628, które swoją premierę miało we wrzeniu 2015 roku w Niemczech podczas dni otwartych elumatec TechDays 2015 (zobacz relację z wizyty). Przeprowadzono obróbki profili okiennych ramy i skrzydeł oraz wykonywano grawery na profilach.

Obecnie na świecie funkcjonuje już 20 takich maszyn. Centrum to umożliwia zautomatyzowaną obróbkę profili z aluminium w produkcji drzwi i fasad, zarówno przedsiębiorstwom rozpoczynającym produkcję, jak i dużym zakładom przemysłowym produkującym z aluminium. Jest to sprawdzona koncepcja centrum przelotowego, w którym profil o długości do 10500 mm przemieszcza się przez centrum obróbcze. Ring narzędziowy składający się z od 4 do 8 elektrowrzecion o dużej mocy 6kW, obracając się o 360° wokół profilu, wykonuje wszystkie zaprogramowane operacje. Profil następnie trafia do modułu tnącego, gdzie dostępna tarcza o średnicy do 650 mm wykonuje niezbędne ucięcia i podcięcia na obu końcach profilu.

Prezentacja we Wrześni dała możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistami nie tylko w zakresie samych maszyn i ich technicznych możliwości, ale także z producentami systemów profilowych oraz dostawcami oprogramowania elucad oraz logical. Na tę okoliczność zostały przygotowane specjalne stoiska, gdzie pod okiem wykwalifikowanych techników można było zapoznać się z programami oraz przeprowadzić symulację obróbek profili. 

Klienci mogli się przekonać, że rozwiązania proponowane przez firmę elumatec są na światowym poziomie, spełniają najwyższe nałożone standardy, a osoby tworzące tę firmę to wysokiej klasy specjaliści, dla których praca jest także pasją. – To były wyjątkowe, bardzo intensywne 3 dni. Cały zespół odbył wiele rozmów, odpowiedzieliśmy na setki pytań. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Prezentacje uważamy za ogromny sukces, gdyż zrealizowaliśmy nasz zamierzony cel i maszyny znalazły swoich nabywców. Na pewno będziemy kontynuować taki model spotkań z klientami. Zamierzamy częściej przeprowadzać tego typu pokazy, zarówno w mniejszym, jak i większym gronie zainteresowanych. Maszyny będzie można zobaczyć i przetestować podczas targów BUDMA – WINDOOR-TECH 2017, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszamy – podsumował Waldemar Lis, Prezes Zarządu elumatec Polska.  

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/Kontakt do redakcji oknonet.pl


EUROCOLOR stawia na innowacje URBAN POLSKA

EUROCOLOR stawia na innowacje URBAN POLSKA

EUROCOLOR zamówił w firmie URBAN POLSKA wysokowydajne...

2017 rok rekordowy dla elumatec

2017 rok rekordowy dla elumatec

Rok 2017 był dla firmy wyjątkowy pod względem...

Znakowanie stojaków okiennych chipami RFID

Znakowanie stojaków okiennych chipami RFID

Jak kontrolować zasoby firmy tak, aby dokładnie...

Wszystko o chwytakach podciśnieniowych w jednym miejscu

Wszystko o chwytakach podciśnieniowych w jednym miejscu

Jakiego rodzaju okna można przenosić za pomocą...

SIGMA AIR UTILITY – innowacja w zakresie zasilania sprężonym powietrzem

SIGMA AIR UTILITY – innowacja w zakresie zasilania sprężonym powietrzem

SIGMA AIR UTILITY firmy KAESER KOMPRESSOREN oferuje wiele...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni