O możliwościach pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej na inwestycje małych i średnich przedsiębiorstw

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

R&D Tech

R&D Tech


Zobacz również:

oknoad

LANKO - okna energooszczędne

17% rabatu na bramy segmentowe

Dobry Montaż


Aktualna perspektywa finansowa daje wiele możliwości wsparcia działalności przedsiębiorców, przede wszystkim małych i średnich, bo to w większości do nich adresowane jest wsparcie. Pomoc dotyczy głównie działalności związanych z innowacjami, począwszy od projektów badawczo-rozwojowych, poprzez ich wdrożenia, a kończąc na inwestycjach w innowacyjne rozwiązania. O możliwości pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej na inwestycje małych i średnich przedsiębiorstw w perspektywie 2014-2020 opowiada dostawca maszyn R&D Tech.

Wiele maszyny z palety produktowej R&D Tech, dzięki wysoko zaawansowanym technologiom, przenosi ich innowację na proces, dzięki czemu zakup maszyn R&D Emmegi przy wsparciu dotacji unijnych jest mocną stroną naszej firmy, na co poparciem jest wiele pomyślnie sfinalizowanych dotacji unijnych na zakup maszyn, ale również budowę pomieszczeń, w których zrealizowana została innowacyjna technologia. Inwestycje w innowacyjne rozwiązania powinny dotyczyć głównie dwóch zagadnień: innowacji produktowej lub/i innowacji procesowej, a więc takich inwestycji, które zagwarantują, że proces wytworzenia produktu lub usługi ma innowacyjny charakter. Aktualna perspektywa finansowa rozpoczęła się w 2014 roku, ale z przyczyn proceduralnych wsparcie uruchamiane jest w tym momencie. W większości województw uruchomione zostały już pierwsze konkursy, w pozostałych nastąpi to niebawem. Jednakże środków do dyspozycji jest bardzo dużo (w najmniejszym programie regionalnym to kwota ok. 100 mln euro), należy się zatem spodziewać, że proces ten będzie miał charakter ciągły do 2020 roku. Każde z województw w indywidualny sposób zaplanowało wsparcie, poruszając się jednak w ramach wskazanych przez Komisję Europejską. 

Wracając do pojęcia innowacyjności istotnym jest jej poziom stosowania, począwszy od innowacyjności na poziomie przedsiębiorstwa, poprzez poziom regionu, kraju, na międzynarodowym kończąc. Specyfika programu regionalnego daje możliwość indywidualnego określenia ww. poziomu. W większości województw minimalny poziom został określony na region lub kraj. I jest to warunek konieczny do spełnienia, aby móc ubiegać się o dotację. Dodatkowo, aby udowodnić ową innowacyjność, należy razem z wnioskiem o dofinansowanie przedłożyć opinię o innowacyjności wydaną przez uprawniona do tego jednostkę badawczo-rozwojową. R&D Tech Emmegi od wielu lat współpracuje z takimi jednostkami badawczo-rozwojowymi, co zdecydowanie wpływa korzystnie na uzyskanie takiej opinii.

Oferowane przez nas maszyny i urządzenia spełniają wymóg dotyczący innowacyjności, który – dla przypomnienia – jest warunkiem formalnym ubiegania się o wsparcie. Nasze maszyny i urządzenie oraz projektowane z nich linie technologiczne są dedykowane pod konkretne potrzeby producenta, co gwarantuje ich innowacyjność procesową. W tym zakresie współpracujemy z podmiotami z sektora badawczo-rozwojowego, a także specjalistami z zakresu przygotowania dokumentacji aplikacyjnej. Jak wcześniej wspomniano, specyfika programów regionalnych powoduje, że aby dobrze się przygotować do inwestycji i aplikowania o dotację, trzeba spełnić szereg wymogów i zwrócić uwagę na wiele szczegółowych kwestii. Wymaga to bardzo dobrej znajomości zasad udzielania wsparcia przez Unię Europejską. Takie doświadczenie niewątpliwie mamy. W swojej historii możemy pochwalić się wieloma wspólnymi projektami z producentami. Na pewno dobrą praktyką  i poparciem faktu, że firma R&D Tech ma duże doświadczenie w opisywanym temacie, a co najważniejsze – zakończone sukcesami, są przykłady takich projektów, jak chociażby projekt przeprowadzony w firmie Jakra Corporation Sp. z o.o., gdzie przedmiotem umowy była linia do produkcji drzwi ognioodpornych z profili cynkowanych bądź projekt firmy Abn Profil Tomasz Radziejowski dotyczący kompleksowej obróbki konstrukcji okiennych w czasie realizacji połączeń konstrukcyjnych. 

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych tematem uzyskania wsparcia z dotacji unijnych do współpracy z naszą firmą, która ma pomyślne doświadczenia w tym temacie i która w profesjonalny i łatwy sposób wspomaga swoich klientów w przejściu tego procesu od początku do końca. Zachęcamy Państwa do podjęcia współpracy i wypełnienia formularza kontaktowego doradcy dotacji unijnych, dzięki któremu podejmiemy z Państwem kontakt i odpowiemy na wszelkie pytania, a nawet pomożemy w opracowaniu wniosku. Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

R&D Tech Sp. z o.o.

65-364 Zielona Góra
Kożuchowska 32
tel.: 068 4557101
tel.: serwis:+48 669666559
Fax: 068 4557102
e-mail: info@randdtech.pl
http://www.randdtech.pl
http://R&D http://Tech http://Sp http://z http://ooKontakt do redakcji oknonet.pl


10 korzyści z podciśnieniowych systemów przenoszenia

10 korzyści z podciśnieniowych systemów przenoszenia

Eksperci Schmalz przedstawiają 10 korzyści dla...

elumatec stawia na kobiece rugby

elumatec stawia na kobiece rugby

Firma elumatec zaangażowała się w rozwój sportu i...

Centrum elumatec SBZ122/75 nominowane do GERMAN DESIGN AWARD 2018

Centrum elumatec SBZ122/75 nominowane do GERMAN DESIGN AWARD 2018

Najnowsze, 5-osiowe centrum obróbcze elumatec SBZ122/75...

Na czym polega podnoszenie ładunków za pomocą podciśnienia?

Na czym polega podnoszenie ładunków za pomocą podciśnienia?

Porównanie konstrukcji i działania podnośnika...

Chwytak powierzchniowy FMHD dla skutecznego przenoszenia konstrukcji drewnianych

Chwytak powierzchniowy FMHD dla skutecznego przenoszenia konstrukcji drewnianych

Schmalz rozszerza zakres swoich rozwiązań próżniowych...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni