Polska naukowiec zmieni oblicze fotowoltaiki?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Saule Technologies, jako jedna z pierwszych firm na świecie, pracuje nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów poprzez stworzenie nowej generacji ogniw fotowoltaicznych. Założycielem firmy jest Olga Malinkiewicz, polska naukowiec, która przyczyniła się do opracowania niskotemperaturowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów.

Technika opatentowana przez Polkę na Uniwersytecie w Walencji jest o wiele bardziej uniwersalna niż inne metody opracowane przez wybitnych, uznanych naukowców na całym świecie. Olga Malinkiewicz za swoje odkrycie otrzymała prestiżową nagrodę Photonics21 w konkursie organizowanym przez Komisję Europejską.

Inżynierowie Saule opracowują metody wykorzystywania materiałów perowskitowych w dowolnej skali, na dowolnej powierzchni, w indywidualnym zakresie dla każdego projektu. Misją firmy jest jak najszybsze połączenie ogniw perowskitowych z obecnie istniejącymi produktami, by zapewnić im innowacyjne i pionierskie właściwości. Chcą to osiągnąć dzięki zupełnie nowej technologii fotowoltaicznej: elastycznych, półprzezroczystych ogniw na bazie folii PET, które z łatwością będzie można łączyć z dowolnie wybranymi produktami obecnymi dzisiaj na rynku.

Dzięki unikalnym właściwościom ogniw, takim jak ultracienka warstwa i supermała masa, można ich używać tam, gdzie ciężkie panele wykonane na bazie szkła nie mogą być zastosowane. Prąd generowany przez okna, elewację, dachówkę pokrywającą całą powierzchnię dachu miałby w pełni wystarczyć do zaspokojenia potrzeb gospodarstwa domowego przy jednoczesnym zachowaniu właściwości wizualnych tych produktów (BIPV).


Zainteresowany? Poproś o ofertę!Przezroczyste panele słoneczne zamiast szyb w oknach?

Przezroczyste panele słoneczne zamiast szyb w oknach?

Naukowcy z Michigan State University pracują nad ogniwem...

Nowoczesne rozwiązania ogrodów zimowych od Lattari

Nowoczesne rozwiązania ogrodów zimowych od Lattari

Dzięki stosowanym nowoczesnym rozwiązaniom...

Fasada wentylowana Metra Urano-Wall

Fasada wentylowana Metra Urano-Wall

Wentylowana elewacja, dzięki obecności izolacji, w...

ALSAL o realizacji Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice

ALSAL o realizacji Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice

Nowa postać międzynarodowego portu lotniczego im. Jana...

Zacienienie wewnętrzne PRESTIGE w ogrodzie zimowym

Zacienienie wewnętrzne PRESTIGE w ogrodzie zimowym

Zacienienie wewnętrzne PRESTIGE to rozwiązanie...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe