Montujemy Ogród Zimowy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Z pomocą firmy Ogrody Zimowe Załanowski Henryk z Dolnego Śląska chcielibyśmy w skrócie opisać proces wykonania ogrodu zimowego od pierwszego kontaktu z klientem do końcowej fazy montażu. Oto cały proces w wykonaniu firmy Ogrody Zimowe wraz z ich komentarzem.

Montaż wyprodukowanego przez nas ogrodu zimowego zajmuje 1 do 2 dni dla doświadczonej ekipy montażowej. Po przesłaniu przez klienta wstępnych, szacunkowych wymiarów zabudowy oraz niezbędnych informacji, takich jak kolor konstrukcji, rodzaj wypełnienia dachu, miejsca montażu, typu drzwi, itd., wykonywana jest wstępna wizualizacja wraz z ofertą cenową oraz opisem technicznym w/w konstrukcji.


W procesie projektowania dobierane są odpowiednie profile w zależności od wyniku obliczeń statycznych danej konstrukcji dla odpowiedniej strefy obciążenia śniegiem i wiatrem.

Kolejnym ważnym elementem przy projektowaniu ogrodu zimowego jest jego wygląd, należy to robić w taki sposób aby komponował się z istniejącym budynkiem. Możliwości systemu są bardzo duże, jesteśmy w stanie wyprodukować prawie każdy kształt ogrodu zimowego.

W ofercie posiadamy dwa rodzaje wypełnienia dachu: szkło i poliwęglan.

Wszystkim swoim klientom polecamy szkło na dachu ze względu na jego trwałość, właściwości cieplne oraz efekt wizualny. Poliwęglan jest wersją ekonomiczną, występuje w dwóch grubościach: 25 mm oraz 35 mm oraz różnych kolorach. Klient musi również zdecydować o przeznaczeniu ogrodu zimowego. Czy ma być to przedłużenie salonu czy tylko miejsce do hodowli roślin.


Po zaakceptowaniu przez klienta oferty dokonywane są szczegółowe pomiary oraz uzgadniane wszystkie szczegóły. Okres potrzebny do wyprodukowania konstrukcji wynosi do 6 tygodni. Po tym czasie następuje montaż u klienta.


W odpowiedniej kolejności skręcane są ramy ścian bocznych, później następuje ich poziomowanie, sprawdzanie przekątnych i kotwienie do wcześniej przygotowanego przez klienta podłoża.

Po ścianach bocznych przychodzi czas na dach. Na ramy ścienne nakręcany jest specjalny profil do montażu krokwi. Kolejnym etapem jest mocowanie namurnic na odpowiedniej wysokości. W tak przygotowaną konstrukcję montowane są krokwie dachowe.


Na koniec pozostaje szklenie dachu w zależności od jego rodzaju, stosujemy odpowiednie przekładki, przewiązki (szprosy), itd.Tak pokrótce przedstawiają się etapy montażu ogrodu zimowego w wykonaniu firmy Ogrody Zimowe.

red. Tomasz Pępek, oknonet.pl
z materiałów: Ogrody Zimowe
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

OGRODY ZIMOWE Załanowski Henryk

55-140 Żmigród
Kościuszki 15 c
tel.: +48 71 385 24 33
tel.: +48 604 226 849
e-mail: info@ogrodyzimowe.biz
http://www.OgrodyZimowe.biz

Okna NPV™, czyli przesuwno-rozwieralne zabudowy okienne

Okna NPV™, czyli przesuwno-rozwieralne zabudowy okienne

Okna NPV™ (NEW PERFECT VIEW™) to...

aluSpeed – konstrukcje aluminiowe z naciskiem na szybką realizację

aluSpeed – konstrukcje aluminiowe z naciskiem na szybką realizację

aluSpeed z branżą stolarki otworowej związany jest od...

Alu-Wiz – kompleksowa obsługa z zakresu ślusarki aluminiowej z Pomorza

Alu-Wiz – kompleksowa obsługa z zakresu ślusarki aluminiowej z Pomorza

Alu-Wiz istnieje na rynku od 2000 roku i zajmuje się...

Przezroczyste panele słoneczne zamiast szyb w oknach?

Przezroczyste panele słoneczne zamiast szyb w oknach?

Naukowcy z Michigan State University pracują nad ogniwem...

Nowoczesne rozwiązania ogrodów zimowych od Lattari

Nowoczesne rozwiązania ogrodów zimowych od Lattari

Dzięki stosowanym nowoczesnym rozwiązaniom...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe