Analizy i prognozy rynku fasad – lata 2013-2024

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przyjęcie proekologicznych fasad w całej Północnej Ameryce i Europie napędzi wzrost rynkowy w nadchodzących latach.

GLASSCON

Przyjęcie proekologicznych fasad w całej Północnej Ameryce i Europie napędzi wzrost rynkowy w nadchodzących latach.


Według najnowszego badania Grand View Research, wielkość światowego rynku fasad wyniesie prawie 340 miliardów dolarów do 2024 roku. Przyjęcie proekologicznych fasad w całej Północnej Ameryce i Europie napędzi wzrost rynkowy w nadchodzących latach. 

Co więcej, innowacje technologiczne doprowadziły do rozwoju energooszczędnych materiałów fasadowych. Te zaawansowane produkty absorbują energię słoneczną i znajdują szerokie zastosowanie w wielu budynkach handlowych i mieszkalnych jako dodatkowe źródło produkcji energii elektrycznej. Wzrost rynku przypisuje się wzrastającej sile nabywczej klientów, przede wszystkim w Chinach, Japonii, Indii, Brazylii i państwach Rady Współpracy Zatoki Perskiej, jak i zapewnienie pracownikom bezpośredniego bezpieczeństwa pracy. Co więcej, zwiększone użycie metalowych materiałów kompozytowych oferuje solidny i nowoczesny wygląd budynku. Użycie tego typu kompozytowych materiałów do budowy fasad będzie kluczowym trendem, który wpłynie pozytywnie na dynamikę wzrostu rynku przez kolejne osiem lat.

» O produkcie

Przypuszcza się, że ściany osłonowe staną się najszybciej rozwijającym segmentem produktowym na rynku ze względu na zwiększającą się penetrację w budynkach komercyjnych. Obejmują głównie materiały szklane, które przewodzą ciepło i zapewniają ciepłą atmosferę w regionach z niską temperaturą. W rezultacie mogą spowodować wysoki popyt w zastosowaniach mieszkaniowych, szczególnie w USA, Wielkiej Brytanii i zimniejszych częściach Europy. 

W branży dominują obecnie klasyczne wzory, które przez kolejne lata zaczną być zastępowane nowoczesnymi projektami proekologicznymi. Łatwa dostępność surowców i duże zapotrzebowanie w sektorze końcowym, m.in. w sektorze handlowym i przemysłowym, spowoduje poprawę koniunktury i stworzy okazje dla branżystów w nadchodzących ośmiu kolejnych latach.

Typ fasad wentylowanych, który nieznacznie się zwiększy, zdominował rynek w 2015. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj pokrycia ściennego chroni budynek przed złożonymi działaniami wiatru i deszczu, utrzymując budynek w suchym stanie. Produkt ten również utrzymuje ciepło i zapewnia izolację dźwiękową, zabezpieczając wnętrze budynku. Prognozuje się dalszy wzrost popytu na ten rodzaj fasad przez kolejne lata.

» O materiale

Aluminium i szkło są w znacznym stopniu wykorzystywane do budowy fasad dzięki swoim właściwością sprężystym, wytrzymałości, małej wadze i wysokiej przejrzystości. Pozwala to projektantom na utworzenie odpowiednich kształtów i wielkość fasad. Inwestycje w prace badawczo-rozwojowe doprowadziły również do rozwoju proekologicznych i bioklimatycznych fasad dwupowłokowych (podwójna skóra) do wykorzystania środowiska jako światło, ogrzewanie czy chłodzenie.

» O przeznaczeniu towaru

Fasady są powszechnie wykorzystywane do ochrony wnętrz w budynkach komercyjnych i mieszkaniowych, jak i stanowią atrakcyjną architekturę zewnętrzną. Produkt ten jest w szczególności używany w budynkach komercyjnych ze względu na wysokie budżety korporacji. Wzrost ilości budynków komercyjnych takich jak sklepy, hotele, centra medyczne, magazyny czy garaże w Indiach, Chinach, Brazylii i krajach Bliskiego Wschodu, spowoduje duży popyt przez okres objęty prognozą.

Przewidywany jest także wzrost penetracji produktu w budynkach mieszkalnych przez kolejnych kilka lat ze względu na zwiększającą się świadomość klientów dotycząca oszczędności energii, przede wszystkim w USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Japonii.

» O regionie

Region Azja-Pacyfik zdominował rynek z ponad 30% udziałem w dochodach w 2015 roku. Jest to związane ze zwiększającą się ilością nowych budynków komercyjnych i przemysłowych w takich krajach jak Chiny, Indie, a także w Azji Południowo-Wschodniej w kolejnych ośmiu latach. Co więcej, rozwój innowacyjnych, proekologicznych materiałów nakłania klientów, przede wszystkim w USA i Wielkiej Brytanii, do modernizacji budynków. 

Północna Ameryka i Europa łącznie stanowiły ponad 40% całkowitego udziału w 2015 roku, ze względu na wzrastające upodobanie do zaawansowanych materiałów fasadowych. Regiony te posiadają wysokie zdolności adaptacyjne związane z nowymi technologiami. W rezultacie oczekiwana jest wysoka penetracja produktu w sektorach komercyjnych i mieszkaniowych, mająca korzystny wpływ na wzrost przemysłu.

Źródło: Grand View Research
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Nowoczesne rozwiązania ogrodów zimowych od Lattari

Nowoczesne rozwiązania ogrodów zimowych od Lattari

Dzięki stosowanym nowoczesnym rozwiązaniom...

Fasada wentylowana Metra Urano-Wall

Fasada wentylowana Metra Urano-Wall

Wentylowana elewacja, dzięki obecności izolacji, w...

ALSAL o realizacji Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice

ALSAL o realizacji Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice

Nowa postać międzynarodowego portu lotniczego im. Jana...

Zacienienie wewnętrzne PRESTIGE w ogrodzie zimowym

Zacienienie wewnętrzne PRESTIGE w ogrodzie zimowym

Zacienienie wewnętrzne PRESTIGE to rozwiązanie...

Innowacyjne rozwiązania fasadowe heroal

Innowacyjne rozwiązania fasadowe heroal

Poza wysoką odpornością szkła na obciążanie,...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe