Certyfikat słowacki dla stolarki przeciwpożarowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Stolarka przeciwpożarowa WIŚNIOWSKI zdobywa coraz więcej odbiorców. Teraz jej wysoka jakość została potwierdzona Certyfikatem także na rynku słowackim.

Po badaniach w Notyfikowanej Jednostce Certyfikującej "FIRES" Batizovce na Słowacji stalowe drzwi płaszczowe w klasach EI30 i EI60 oraz aluminiowe drzwi i ścianki w klasach EI30 oraz EI60 otrzymały świadectwo dopuszczenia do eksploatacji na rynku słowackim.

Drzwi i ścianki przeciwpożarowe zostały poddane szczegółowym i rygorystycznym badaniom oraz próbom eksploatacyjnym. Oceniona została zgodność i klasyfikacja wyrobów w zharmonizowanym zakresie odporności ogniowej i reakcji na ogień z ważnością obowiązującą na terenie Słowacji.

Przebadano i dopuszczono do użycia ścianki przeciwpożarowe, drzwi stalowe płaszczowe oraz aluminiowe drzwi profilowe z pełnym wyposażeniem. Stalowe drzwi płaszczowe poddano próbie wraz z wkładkami zwykłymi oraz wkładkami klasy C, bolcami przeciwwyważeniowymi, klamką, zaczepem elektromagnetycznym, samozamykaczem, przeszkleniem, okuciem antypanicznym, odbojem, listwą automatycznie opadającą. Aluminiowe drzwi profilowe przeszły pomyślnie badania z wyposażeniem w postaci zamka z wkładką, samozamykacza, bolców przeciwwyważeniowych, wkładkami antywłamaniowymi kl. C oraz okuć antypanicznych i listwy automatycznie opadającej.

Obecnie trwa proces dostosowania stolarki przeciwpożarowej WIŚNIOWSKI do eksploatacji na czeskim rynku budowlanym.

Źródło: Wiśniowski

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowe modele drzwi wewnętrznych od Porta

Nowe modele drzwi wewnętrznych od Porta

Marka Porta Drzwi prezentuje wiele nowości w najnowszym...

Drzwi specjalistyczne DANA do szpitali

Drzwi specjalistyczne DANA do szpitali

Drzwi do pomieszczeń zabiegowych, sanitariatów, sal...

Rozbudowa zakładu Wiejak: centrum szkoleniowe i showroom

Rozbudowa zakładu Wiejak: centrum szkoleniowe i showroom

Rozwój stosowanych w firmie technologii, ciągłe...

Polskie drzwi zdobywają Wietnam

Polskie drzwi zdobywają Wietnam

Porta KMI Poland rozwija eksport do Wietnamu. Tylko po...» Więcej na subportalu drzwi