Ryszard Kotuła z Lakbud o drzwiach dla wymagających

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

LAKBUD powstał w maju 1997 roku jako firma usługowa zajmująca się lakierowaniem stolarki budowlanej. Doświadczenie w obróbce drewna przy lakierowaniu oraz znajomość nowoczesnych technik zabezpieczających drewno pomagały stosować przedsiębiorstwu ostre kryteria dotyczące oceny jakościowej każdego z nowo wprowadzanych do oferty produktów. 

O „wymagających" rozwiązania drzwiowych dostępnych na rynku (motto firmy to „Okna, drzwi i podłogi dla wymagających”) opowiada Ryszard Kotuła, właściciel LAKBUD. 

Jednym z takich „wymagających” produktów w kontekście stolarki drzwiowej jest ukryta ościeżnica, która była nowością w 2012-2013 roku i było jej na rynku jak na lekarstwo. Po kilku latach przybyło zarówno producentów takiego rozwiązania, jak i samych wariantów technicznych wykonania tego produktu. Ze względu na wymiary i sposób mocowania takich ościeżnic koniecznym jest, aby wybór producenta nastąpił przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, kiedy jeszcze można dostosować otwory do danego typu ościeżnicy.

Możemy zaproponować klientowi skrzydło drzwiowe zlicowane ze ścianą do samodzielnego malowania celem uzyskania tego samego koloru co ściana, drzwi w zabudowie drewnianej ze zlicowanym skrzydłem z tą zabudową, drzwi wyższe niż standard – nawet do wys. 2600 mm, skrzydło otwierane odwrotnie (przez ościeżnicę – tzw rewersy) i zlicowane ze ścianą lub zabudową, a także drzwi z ościeżnicą ukrytą bez górnej belki, tzn. górna krawędź skrzydła kończy się tuż pod sufitem. 

Aby „nie zepsuć" efektu zlicowania, można zastosować klamkę kasetową, która nie wystaje poza lico skrzydła i można ją pokryć fornirem lub pomalować w kolorze skrzydła. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie skrzydła na ościeżnicy ukrytej i pomalowanie go na wysoki połysk w kolorze ściany, która jest matowa, albo w kolorze kontrastowym, co też może tworzyć fajne połączenie.

Modne staje się obłożenie ścian i skrzydła lacobelem, czyli rodzajem barwionego szkła. Można też zastosować lustra. Do montażu ważne jest, aby ściana w obrębie otworu drzwiowego zachowała piony i tworzyła jedną płaszczyznę geometryczną, tzn. bez pogrubień, wybrzuszeń i zagłębień.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrady Corleone oraz Trapani

Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrady Corleone oraz Trapani

Szklane balustrady to bezpieczny i efektowny sposób...

Crystal – drzwi i okna dopasowane do odbiorcy

Crystal – drzwi i okna dopasowane do odbiorcy

Spółka Crystal powstała w 2005 roku. Początkowo...

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Gdy przychodzi czas, by wybrać drzwi do domu, okazuje...

Nowe modele drzwi wewnętrznych od Porta

Nowe modele drzwi wewnętrznych od Porta

Marka Porta Drzwi prezentuje wiele nowości w najnowszym...» Więcej na subportalu drzwi