Niełatwy wybór drzwi zewnętrznych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Szeroka oferta możliwych wzorów i kolorów pozwoli harmonijnie dostosować styl drzwi do stylu wnętrz.

GERDA

Szeroka oferta możliwych wzorów i kolorów pozwoli harmonijnie dostosować styl drzwi do stylu wnętrz.


Zobacz również:

oknoad

Ekspert Stolarki

LANKO - okna energooszczędne

17% rabatu na bramy segmentowe


Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to temat rzeka. Składając zamówienie możemy samodzielnie skonfigurować szereg elementów konstrukcji, wykończenia oraz wyposażenia. Możemy wybrać produkt, który najlepiej wpisze się w stawiane przez nas wymagania.  

Możemy zamówić dowolny rodzaj powierzchni, zmienić obicia, kolor całych drzwi lub niektórych fragmentów, nietypowe wymiary, konkretny zamek lub wzmocnienia. Szeroka oferta możliwych wzorów i kolorów pozwoli harmonijnie dostosować styl drzwi do stylu wnętrz. Pamiętajmy jednak, że nie tylko wygląd się liczy. Warto zainwestować w drzwi, które ochronią przed włamaniem i hałasem, zwiększając tym samym komfort naszego wypoczynku. GERDA radzi, na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi zewnętrznych.  

» Cisza 

Szczególnie ważne dla mieszkańców bloków mieszkalnych są doskonałe parametry akustyczne drzwi. To właśnie drzwi do mieszkania izolują hałas dochodzący z klatki schodowej, czy windy. GERDA opracowała drzwi panelowe i metalowe klasy Premium. Wewnątrz konstrukcji skrzydła znajduje się specjalna płyta dźwiękochłonna. Jej zastosowanie pozwoliło osiągnąć wysoki współczynnik izolacyjności akustycznej – powyżej 40 db, który znacznie przekracza minimalne wartości przewidziane w normach budowlanych. 

» Ciepło 

Drzwi wejściowe do domu powinny chronić przed utratą ciepła. Przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik izolacji cieplnej. Im niższa jego wartość, tym lepiej drzwi zatrzymują ciepło, wpływając tym samym na zmniejszenie kosztów energii w sezonie grzewczym. Średnie straty ciepła przez drzwi szacuje się na 10-20%. Duży wpływ na izolację termiczną ma rodzaj zastosowanych ościeżnic i progu. GERDA rekomenduje zastosowanie progów aluminiowych lub ościeżnic PERFOTHERM®, które w połączeniu z ościeżnicą perforowaną osiągają bardzo dobry współczynnik izolacji cieplnej. Trzeba jednak pamiętać, że drzwi spełnią nasze oczekiwania w poprawie komfortu termicznego i akustycznego tylko wtedy, gdy ich montaż zostanie prawidłowo przeprowadzony. Dlatego GERDA zaleca korzystanie z usług autoryzowanych grup montażowych. 

» Bezpieczeństwo 

Jeśli chcemy mieć większą pewność, że podczas naszej nieobecności w domu nie będziemy mieć nieproszonych gości, warto wybrać produkt o wysokim poziomie zabezpieczenia antywłamaniowego. Drzwi mogą być określane mianem antywłamaniowych, tylko wtedy, gdy spełniają konkretne parametry i osiągają tym samym odpowiednią klasę odporności na włamanie. Dla przykładu konstrukcja skrzydła drzwiowego powinna być wzmocniona stalowymi żebrami i prętami ze stali hartowanej. Bardzo ważne w konstrukcji są bolce antywłamaniowe zapobiegające wyważeniu drzwi, a także przynajmniej dwa zamki z kilkoma punktami ryglowania. Konstrukcja drzwi panelowych i metalowych Gerda jest zaprojektowana tak, by w zależności od modelu miała sześć, dziewięć lub piętnaście punktów ryglowania. Ponadto, GERDA oferuje innowacyjne, wielowymiarowe i trudne do skopiowania klucze, posiadające miliony kombinacji, ze skomplikowanym mechanizmem wielozastawkowym i zapadkowym. 

GERDA jest jednym z nielicznych producentów stosujących w produkowanych przez siebie drzwiach, własne, produkowane w Polsce, atestowane zamki i wkładki. 
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Duże przeszklenia w domu – na co zwrócić uwagę?

Duże przeszklenia w domu – na co zwrócić uwagę?

Specjaliści z G-U Polska podpowiadają, o czym warto...

Six reasons to specify Carminati Skyline Lift and Slide Doors

Six reasons to specify Carminati Skyline Lift and Slide Doors

Super slim frames and impressive performance are only a...

Okna otwarte na ogród – zalety systemów HST i PSK

Okna otwarte na ogród – zalety systemów HST i PSK

W tym artykule skupimy się na przedstawieniu zalet...

Najwygodniejsze wyjście na taras. Jak działają drzwi tarasowe?

Najwygodniejsze wyjście na taras. Jak działają drzwi tarasowe?

Duże przeszklenia są chętnie stosowane przez...

Żemp na konferencji Schüco Innovations Days 2017

Żemp na konferencji Schüco Innovations Days 2017

Firma Żemp, producent drzwi zewnętrznych marki...» Więcej na subportalu drzwi