Drewniano-aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne HS-330 od INTERNORM

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi podnoszono-przesuwne HS-330

fot. IFTM INTERNORM

Drzwi podnoszono-przesuwne HS-330


Dodają budynkowi lekkości i elegancji, pomagają doświetlić wnętrze. Takie są drzwi podnoszono-przesuwne – coraz częściej wybierane przez inwestorów. Austriacka firma Internorm opracowała nowe rozwiązanie w tym sektorze produktów – podnoszono-przesuwne drzwi HS-330. Produkt odznacza się niespotykanym dotąd designem, gdyż ich aluminiowy mechanizm schowany jest całkowicie wewnątrz framugi. 

» Dla kochających przestrzeń 

Przeszklenia wielogabarytowe powoli stają się obowiązującym standardem. W projektach nowoczesnych domów architekci coraz częściej uwzględniają przeszklone drzwi, które  nierzadko zajmują powierzchnię całej ściany. Drzwi podnoszono-przesuwne to świetna propozycja dla osób, którym marzy się szczególna unifikacja wnętrza domu z naturą i optyczne powiększenie pomieszczenia. Większy dopływ światła nie tylko ożywi salon czy kuchnie, lecz także doda im blasku i przestronności. – Profil skrzydła w drzwiach HS-330 jest praktycznie niewidoczny, dzięki czemu niemal zaciera się granica między pomieszczeniem a jego naturalnym otoczeniem – mówi Marcin Ksokowski, Dyrektor Zarządzający IFTM INTERNORM. 

Drzwi HS-330 można wyposażyć w zewnętrzne żaluzje lub rolety, które – przez wzgląd na znaczną powierzchnię – latem mogą przynieść ulgę i komfort. Jak zapewnia producent, pomimo dużej wagi skrzydła, które osiąga nawet do 400 kg, drzwi są bardzo lekkie w otwieraniu. Dzięki specjalnej prowadnicy ukrytej wewnątrz ramy bez problemu moją je przesuwać nawet dzieci czy osoby niepełnosprawne. 

» Do budownictwa pasywnego 

Drzwi HS-330 mogą pochwalić się certyfikowaną izolacyjnością cieplną Uw do 0,67 W/m²K, zatem z powodzeniem można stosować je w energooszczędnych domach pasywnych. Zastosowana w nich technologia progów z włókna szklanego (Uf=1,29 W/m²K) w połączeniu z seryjnym potrójnym oszkleniem maksymalizuje termoizolację. Ta właściwość bezpośrednio wpływa na mniejsze koszty związane z ogrzewaniem i remontami, co niezwykle istotne, gdyż około 25-30% ciepła ucieka właśnie przez okna i drzwi. Ponadto, opatentowany system oszklenia elementów stałych umożliwia wymianę szyb przy całkowicie zatynkowanej ościeżnicy. Drzwi można także połączyć z przeszkleniem stałym i narożnikami szklanymi. 

» Zgrany duet – drewno i aluminium 

Kluczowy w konstrukcji drzwi HS-330 jest przede wszystkim dobór materiałów. Złotym środkiem stało się tu połączenie drewna i aluminium, w sposób maksymalnie czerpiący z ich pozytywnych właściwości, a ograniczający wady. Aluminium, jako tworzywo lekkie i trwałe, ułatwiło wykonanie drzwi o imponujących gabarytach. Dodatkowo jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i prawie nie trzeba go konserwować. Zapewnia także dużą dowolność w doborze kształtów i kolorów. Wszystkie te cechy zaważyły na tym, że zastosowano go od zewnętrznej strony. Z kolei drewno, które jest materiałem nie tak odpornym na czynniki atmosferyczne, ale za to doskonale izolującym, użyto od wewnątrz. Jego przyjazna estetyka dodatkowo potęguje wrażenie ciepła w domu. 

» Design na najwyższym poziomie 

Stylowa architektura sprawia, że wymagania co do designu drzwi są coraz większe. Choć od lat standardem w produktach Internorm jest używanie zawiasów niewidocznych z zewnątrz, teraz podobna zasada znalazła zastosowanie także we wrębie okna. Tym sposobem system okuć w drzwiach HS-330 nie posiada żadnych widocznych elementów technicznych w ościeżnicy. W komorach profilu skrzydła klapki ryglujące są połączone w niewidoczny sposób, co gwarantuje drzwiom bardzo elegancki wygląd. 

Tym razem inżynierowie Internorm postawili na kanciaste kształty wąskich profili, które są mariażem współczesnej mody z klasyka. Drzwi HS-330 zaprojektowano z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół natury estetycznej. Produkt daje możliwość zatynkowania drzwi z trzech stron. Oznacza to, że w elemencie bocznym widoczna pozostanie tylko szyba. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Drzwi w kolorze

Drzwi w kolorze

Jasne czy ciemne? Okleina w kolorze drewna? Gładka czy z...

FEN82 HST – nowe drzwi tarasowe marki KRISPOL

FEN82 HST – nowe drzwi tarasowe marki KRISPOL

KRISPOL, wiodący producent kompletu stolarki dla domu,...

New IDRA – stalowe drzwi przeciwpożarowe od DIERRE

New IDRA – stalowe drzwi przeciwpożarowe od DIERRE

Poproszę o zamieszczenie poniższych informacji na temat...

Twój dom – twoja twierdza

Twój dom – twoja twierdza

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu to podstawa...» Więcej na subportalu drzwi