Drewniano-aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne HS-330 od INTERNORM

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi podnoszono-przesuwne HS-330

IFTM INTERNORM

Drzwi podnoszono-przesuwne HS-330


Zobacz również:

oknoad

Dobry Montaż

17% rabatu na bramy segmentowe

Ekspert Stolarki


Dodają budynkowi lekkości i elegancji, pomagają doświetlić wnętrze. Takie są drzwi podnoszono-przesuwne – coraz częściej wybierane przez inwestorów. Austriacka firma Internorm opracowała nowe rozwiązanie w tym sektorze produktów – podnoszono-przesuwne drzwi HS-330. Produkt odznacza się niespotykanym dotąd designem, gdyż ich aluminiowy mechanizm schowany jest całkowicie wewnątrz framugi. 

» Dla kochających przestrzeń 

Przeszklenia wielogabarytowe powoli stają się obowiązującym standardem. W projektach nowoczesnych domów architekci coraz częściej uwzględniają przeszklone drzwi, które  nierzadko zajmują powierzchnię całej ściany. Drzwi podnoszono-przesuwne to świetna propozycja dla osób, którym marzy się szczególna unifikacja wnętrza domu z naturą i optyczne powiększenie pomieszczenia. Większy dopływ światła nie tylko ożywi salon czy kuchnie, lecz także doda im blasku i przestronności. – Profil skrzydła w drzwiach HS-330 jest praktycznie niewidoczny, dzięki czemu niemal zaciera się granica między pomieszczeniem a jego naturalnym otoczeniem – mówi Marcin Ksokowski, Dyrektor Zarządzający IFTM INTERNORM. 

Drzwi HS-330 można wyposażyć w zewnętrzne żaluzje lub rolety, które – przez wzgląd na znaczną powierzchnię – latem mogą przynieść ulgę i komfort. Jak zapewnia producent, pomimo dużej wagi skrzydła, które osiąga nawet do 400 kg, drzwi są bardzo lekkie w otwieraniu. Dzięki specjalnej prowadnicy ukrytej wewnątrz ramy bez problemu moją je przesuwać nawet dzieci czy osoby niepełnosprawne. 

» Do budownictwa pasywnego 

Drzwi HS-330 mogą pochwalić się certyfikowaną izolacyjnością cieplną Uw do 0,67 W/m²K, zatem z powodzeniem można stosować je w energooszczędnych domach pasywnych. Zastosowana w nich technologia progów z włókna szklanego (Uf=1,29 W/m²K) w połączeniu z seryjnym potrójnym oszkleniem maksymalizuje termoizolację. Ta właściwość bezpośrednio wpływa na mniejsze koszty związane z ogrzewaniem i remontami, co niezwykle istotne, gdyż około 25-30% ciepła ucieka właśnie przez okna i drzwi. Ponadto, opatentowany system oszklenia elementów stałych umożliwia wymianę szyb przy całkowicie zatynkowanej ościeżnicy. Drzwi można także połączyć z przeszkleniem stałym i narożnikami szklanymi. 

» Zgrany duet – drewno i aluminium 

Kluczowy w konstrukcji drzwi HS-330 jest przede wszystkim dobór materiałów. Złotym środkiem stało się tu połączenie drewna i aluminium, w sposób maksymalnie czerpiący z ich pozytywnych właściwości, a ograniczający wady. Aluminium, jako tworzywo lekkie i trwałe, ułatwiło wykonanie drzwi o imponujących gabarytach. Dodatkowo jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i prawie nie trzeba go konserwować. Zapewnia także dużą dowolność w doborze kształtów i kolorów. Wszystkie te cechy zaważyły na tym, że zastosowano go od zewnętrznej strony. Z kolei drewno, które jest materiałem nie tak odpornym na czynniki atmosferyczne, ale za to doskonale izolującym, użyto od wewnątrz. Jego przyjazna estetyka dodatkowo potęguje wrażenie ciepła w domu. 

» Design na najwyższym poziomie 

Stylowa architektura sprawia, że wymagania co do designu drzwi są coraz większe. Choć od lat standardem w produktach Internorm jest używanie zawiasów niewidocznych z zewnątrz, teraz podobna zasada znalazła zastosowanie także we wrębie okna. Tym sposobem system okuć w drzwiach HS-330 nie posiada żadnych widocznych elementów technicznych w ościeżnicy. W komorach profilu skrzydła klapki ryglujące są połączone w niewidoczny sposób, co gwarantuje drzwiom bardzo elegancki wygląd. 

Tym razem inżynierowie Internorm postawili na kanciaste kształty wąskich profili, które są mariażem współczesnej mody z klasyka. Drzwi HS-330 zaprojektowano z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół natury estetycznej. Produkt daje możliwość zatynkowania drzwi z trzech stron. Oznacza to, że w elemencie bocznym widoczna pozostanie tylko szyba. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Duże przeszklenia w domu – na co zwrócić uwagę?

Duże przeszklenia w domu – na co zwrócić uwagę?

Specjaliści z G-U Polska podpowiadają, o czym warto...

Six reasons to specify Carminati Skyline Lift and Slide Doors

Six reasons to specify Carminati Skyline Lift and Slide Doors

Super slim frames and impressive performance are only a...

Okna otwarte na ogród – zalety systemów HST i PSK

Okna otwarte na ogród – zalety systemów HST i PSK

W tym artykule skupimy się na przedstawieniu zalet...

Najwygodniejsze wyjście na taras. Jak działają drzwi tarasowe?

Najwygodniejsze wyjście na taras. Jak działają drzwi tarasowe?

Duże przeszklenia są chętnie stosowane przez...

Żemp na konferencji Schüco Innovations Days 2017

Żemp na konferencji Schüco Innovations Days 2017

Firma Żemp, producent drzwi zewnętrznych marki...» Więcej na subportalu drzwi