Vetrex Slide, czyli montaż gigantycznych drzwi HST

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Duże przeszklenia to obecnie bez wątpienia jeden z najsilniejszych trendów w architekturze. Co ważne, coraz częściej imponujące okna trafiają do domów indywidualnych inwestorów. Tak było i we Wrocławiu, gdzie odbył się montaż przeszklenia o wymiarach 6195 x 2350 mm wykonanego w systemie przesuwnym Vetrex Slide.

Montaż został przeprowadzony przez ekipę Autoryzowanego Partnera VETREX – firmę FINEZJA, a my mieliśmy okazję się temu przyglądać. Nim zajmiemy się kwestią montażu, warto powiedzieć parę słów o samym systemie, na bazie którego powstały te imponujących rozmiarów drzwi tarasowe.

Vetrex Slide to system drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych (HST) wykonanych na bazie profili VEKA. Konstrukcja usztywniona została wielokrotnie giętymi wzmocnieniami ze stali ocynkowanej w skrzydłach i ościeżnicach, dzięki temu mogła przybrać tak ogromne rozmiary.


Dane techniczne:

  • Profile: VEKA, system Slide (HST): skrzydło 5-cio komorowe o szer. 70 mm, rama 9-cio komorowa o szer. 170 mm, klasa A; kształtowniki z wysokoudarowego PVC; grubość ścianek w najwyższym standardzie jakości wg PN-EN 12608 "klasa A".

  • Szyby: pakiety szybowe 4-16-4 Ug=1,1 wg EN673

  • Okucia: SIEGENIA – HS PORTAL – nośność skrzydła przesuwnego do 400 kg

Wracając do montażu, to został on wykonany przy użyciu systemu do montażu trójwarstwowego „Soudal Window System”, w którego skład wchodzi gama pianek poliuretanowych oraz taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Przy tak imponujących gabarytach, a co za tym idzie – wadze, szczególną wagę przywiązywano do kotwienia całej konstrukcji do muru, stosując połączenia gęściej (co około 40 cm) niż w przypadku stolarki o standardowych wymiarach. Ważne też było idealne wypoziomowanie konstrukcji, gdyż nawet nieduży przechył na tak długich profilach mógłby finalnie skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Choć całość uszczelnienia nie została wykonana ze względu na trudne warunki atmosferyczne, to lwia cześć montażu przebiegła sprawnie i bez komplikacji.

Realizacja zamówienia na tak gigantyczne drzwi jest na pewno dowodem na to, że Vetrex nie boi się nietypowych realizacji i chętnie podejmuje się tego typu wyzwań.


Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Polskie drzwi zdobywają Wietnam

Polskie drzwi zdobywają Wietnam

Porta KMI Poland rozwija eksport do Wietnamu. Tylko po...

Drewniane drzwi zewnętrzne – jak je wybrać?

Drewniane drzwi zewnętrzne – jak je wybrać?

Jaki model drzwi zewnętrznych wybrać, aby...

VIKKING na targach BATIMAT we Francji

VIKKING na targach BATIMAT we Francji

Producent kompozytowych drzwi i energooszczędnych okien...

Automatyczna zasuwnica trzypunktowa w drzwiach aluminiowych Drutex

Automatyczna zasuwnica trzypunktowa w drzwiach aluminiowych Drutex

Od grudnia br. Drutex wprowadza do swojej oferty...

Polstar – wizje i marzenia przekute w fabrykę drzwi

Polstar – wizje i marzenia przekute w fabrykę drzwi

Fabryka drzwi Polstar została otwarta w 2016 roku....» Więcej na subportalu drzwi