OKNOPLAST i BREVIS zapowiadają przełom w walce ze smogiem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nawiewnik URBINO Premium

fot. OKNOPLAST/BREVIS

Nawiewnik URBINO Premium


Nawiewnik URBINO Premium

fot.OKNOPLAST/BREVIS

Nawiewnik URBINO Premium

Nawiewnik INSOLIO Premium

fot.OKNOPLAST/BREVIS

Nawiewnik INSOLIO Premium

Nawiewnik INSOLIO Premium

fot.OKNOPLAST/BREVIS

Nawiewnik INSOLIO Premium

Zbliżający się okres zimowy nie nastraja nas pozytywnie nie tylko z powodu niskiej temperatury czy krótkiego dnia. Problemem okazuje się smog, który realnie zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Możemy zmniejszyć jego szkodliwe działanie filtrując powietrze dostające się do domu. Z innowacyjnym rozwiązaniem przychodzą krakowskie przedsiębiorstwa – Oknoplast oraz Brevis – wprowadzając nawiewniki, które filtrują do 98% najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10. 

» 97% Polaków oddycha szkodliwym powietrzem

Darmowa komunikacja miejska, odwołanie zajęć w szkołach czy wszechobecne alerty o zanieczyszczeniach to niestety coraz częściej typowe znamiona zimy m.in. w Krakowie, Warszawie, Nowym Sączu, Rybniku, Zabrzu czy Sosnowcu. Smog to też ogromne zagrożenie w miastach, które kojarzą się z czystym powietrzem – Zakopanego czy Rabki Zdrój od dawna nie nazwiemy już uzdrowiskami. O potencjalne problemy ze zdrowiem wynikające z wysokiego zanieczyszczenia powinni martwić się też mieszkańcy niemal wszystkich regionów kraju – zgodnie z wyliczeniami Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska, aż 97% Polaków oddycha powietrzem niespełniającym standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Efekt? 

Według szacunków Komisji Europejskiej w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza każdego roku przedwcześnie umiera ok. 42 tysiące osób. Dla porównania warto dodać, że każdego roku w naszym kraju w wypadkach ginie niewiele ponad 3 tysiące ludzi. Smog to bardzo poważne zagrożenie, a konsekwencje jego występowania powinniśmy minimalizować we własnym zakresie.

» Powietrze czystsze o 98% 

Okazuje się, że powietrze w mieszkaniach może być jeszcze bardziej zanieczyszczone niż to, którym oddychamy na zewnątrz. Wyziewy przemysłowe i spaliny to jedno, do tego dochodzą też kurz, roztocze czy wiele innych substancji, np. tych wydzielanych przez tworzywa sztuczne. W rezultacie musimy wentylować pomieszczenia, a tam, gdzie powietrze zewnętrzne jest zanieczyszczone, powinniśmy je filtrować przed wpuszczeniem do domu. 

Skutecznym sposobem jest innowacyjne rozwiązanie wiodącego producenta okien Grupy Oknoplast oraz uznanego producenta nawiewników, firmy BREVIS. – Oferowane przez nas nawiewniki, wyposażone w najwyższej jakości filtry antysmogowe, tworzą barierę przy samym oknie. Chronią w ten sposób wnętrze domu przed wnikaniem do 98% niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10, a jednocześnie efektywnie wietrzą pomieszczenia – tłumaczy Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego Grupy OKNOPLAST. – Klientom oferujemy dwa rozwiązania:

» Nawiewnik INSOLIO Premium dedykowany jest tym klientom, którzy wymieniają swoje okna. Rozwiązanie to montowane jest w przestrzeni pomiędzy ramą okna a nadprożem, i nie wpływa na parametry termiczne okna. 

» Nawiewnik URBINO Premium polecany jest dla tych klientów, którzy zdecydują się wymienić swój dotychczasowy nawiewnik na antysmogowy. 

Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie będzie dostępne w salonach sprzedaży Grupy Oknoplast już w drugiej połowie listopada br.

» Wymieniaj filtr raz na sezon za jedyne 29 zł

Innowacyjne produkty oferowane przez Grupę Oknoplast nie przepuszczają do mieszkania m.in. pyłu węglowego, cementowego czy przemysłowego. Dzięki nim mieszkańcy okolic o wysokim stężeniu zanieczyszczeń będą mogli odetchnąć czystym powietrzem. Wskazane jest, aby filtr wymienić raz w sezonie za jedyne 29 zł. Dodatkowo pomysłodawcy w okresie wiosennym proponują zakup filtra antyalergicznego, który nie dopuszcza do pomieszczeń pyłków kwiatowych, przynosząc prawdziwą ulgę alergikom. 

» Wzięcie sprawy w swoje ręce

Smog to zagrożenie, z którym próbują sobie poradzić władze Polski oraz poszczególnych miast. Polityka antysmogowa rozwija się, ale jej efektów nie zobaczymy błyskawicznie. Zamiast czekać na pozytywne rezultaty, możemy wziąć sprawy w swoje ręce, zapewniając sobie zdrowy klimat naszych wnętrz dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jak nawiewniki antysmogowe. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Powrót ciekawego i popularnego dofinansowania dla Wielkopolski

Powrót ciekawego i popularnego dofinansowania dla Wielkopolski

Przedsiębiorcy z branży stolarki otworowej, którzy...

Schüco na Warsztatach Architektonicznych OSSA 2017

Schüco na Warsztatach Architektonicznych OSSA 2017

W dniu 22 października 2017 roku zakończyła się...

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Okiennej w szachach za nami!

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Okiennej w szachach za nami!

Po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Polski Branży...

Najnowsze modele zawiasów wpuszczanych w rodzinie Invisacta

Najnowsze modele zawiasów wpuszczanych w rodzinie Invisacta

Nowość w rodzinie Invisacta stanowią modele Invisacta...

Impet Systems – systemy stalowe nie tylko do specjalnych zastosowań

Impet Systems – systemy stalowe nie tylko do specjalnych zastosowań

Działalność Impet Systems opiera się na autorskich...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria