Drugie życie komercyjnego budynku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Elewacja budynku zmienia się w zależności od pory dnia.

Schüco

Elewacja budynku zmienia się w zależności od pory dnia.


Zobacz również:

oknoad

Napęd okienny za 205 zł

Dobry Montaż

Hensfort HST- Komfort przestrzeni

Ekspert Stolarki


Od zewnątrz okna mają ekskluzywny, metaliczny wygląd...

Schüco

Od zewnątrz okna mają ekskluzywny, metaliczny wygląd...

...zaś od wewnątrz pozostawiono kolor biały.

Schüco

...zaś od wewnątrz pozostawiono kolor biały.

W ramach projektu rewitalizacji jednej z dzielnic Frankfurtu nad Menem zrealizowano niecodzienną modernizację budynku biurowego z lat 70., który teraz stał się nowoczesnym apartamentowcem. Współczesny, a zarazem niezwykle luksusowy wygląd nadają mu sięgające od podłogi do sufitu okna PVC Schüco w atrakcyjnym złotym kolorze z palety AutomotiveFinish.

Plan rozwoju miejskiego przewiduje transformację biurowej części Frankfurtu z typowo komercyjnej na mieszaną, z przewagą budownictwa mieszkaniowego. Jej lokalizacja między centrum miasta a portem lotniczym, jak również rozbudowana sieć połączeń, sprawiają, że jest ona atrakcyjna w szczególności dla osób mieszkających we Frankfurcie przez ograniczoną liczbę dni w tygodniu, takich jak pracownicy spoza miasta czy studenci, którzy cenią sobie przede wszystkim komfortowy dostęp do wszystkich miejskich usług. To z myślą o nich zrealizowano ten niezwykły projekt rewitalizacji starego budynku, który dziś zaprasza swoim przyjaznym wyglądem.

» Projekt: zmiana funkcji

Trzynastopiętrowy budynek, który powstał w 1972 roku jako obiekt wielofunkcyjny, nie spełniał już standardów, jakie obowiązują w obecnych czasach. Opustoszała nieruchomość od momentu powstania była poddawana tylko niewielkim zmianom. Nie była przystosowana ani do wykorzystania komercyjnego, ani wynajmu czy celów mieszkaniowych, jednak pod względem strukturalnym pozwala na wydzielenie na każdym piętrze małych i średniej wielkości mieszkań. Najbardziej dostrzegalnym elementem projektu renowacji przygotowanego przez biuro Fritz Ludwig Architekten było nadanie betonowo-szarej konstrukcji z prefabrykowanymi oknami wstęgowymi zupełnie nowego, odświeżonego wyglądu, który będzie bardziej zgodny z nowym przeznaczeniem budynku. 

Po modernizacji budynek prezentuje nowoczesny styl architektoniczny, z jasnoszarą elewacją i równomiernymi podziałami wyznaczanymi przez sięgające od podłogi do sufitu okna wyposażone w balustrady. Na 12 piętrach stworzono 178 mieszkań, wśród których znalazły się lokale jednopokojowe o powierzchni od 27 do 35 m² i dwupokojowe, których metraż sięga od 54 do 57 m². Na parterze znalazł się hol z zewnętrznym tarasem, zaś najwyższe piętro zagospodarowano pod pięć dużych apartamentów z wydzielonymi tarasami.

» Okna o metalicznej estetyce

Zewnętrzna powłoka spełnia aktualne wymagania pod względem termoizolacyjności, między innymi dzięki zastosowaniu energooszczędnych okien PVC w systemie Schüco Corona SI 82 z potrójnymi szybami. Aby nadać powłoce modny wygląd, architekci zdecydowali się wykorzystać możliwości, jakie daje technologia nanoszenia na profile okienne z PVC metalicznych powłok Schüco AutomotiveFinish opracowanych we współpracy z wiodącym producentem lakierów do karoserii samochodowych. Z palety 10 połyskujących odcieni do użytku zewnętrznego wybrano złoty SAF-RAL 140-M.

Wybraliśmy technologię powłok metalicznych, gdyż nadają one oknom PVC bardziej luksusowy wygląd, który uwydatnia się zwłaszcza w zetknięciu ze zmienną grą światła dziennego i jasnym tynkiem mineralnym – mówi architekt Fritz Ludwig.

Ten złoty designerski akcent, który jest subtelny, ale wyraźnie widoczny na tle tynku mineralnego, wita mieszkańców i gości już w strefie wejściowej. Wielkie przeszklone sekcje drzwiowe na parterze zostały wykonane w systemie Schüco Corona CT 70 i wykończone od zewnątrz powłoką AutomotiveFinish w tym samym odcieniu złota. W rezultacie metaliczne akcenty stały się indywidualną cechą wysokościowca. Jego użytkownicy podkreślają, że mieszkają „w budynku ze złotymi ramami okiennymi”.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoKontakt do redakcji oknonet.pl


Bliżej technologii PVC z Schüco

Bliżej technologii PVC z Schüco

W dniach 21-23 września 2017 roku odbyła się...

Winkhaus Polska świętował jubileusz 25-lecia

Winkhaus Polska świętował jubileusz 25-lecia

W dniach 13-14 października w Hotelu Narvil Conference &...

Gwarancja producenta a gwarancja i rękojmia wykonawcy – co warto wiedzieć?

Gwarancja producenta a gwarancja i rękojmia wykonawcy – co warto wiedzieć?

Reklamacje składamy najczęściej na podstawie zapisów...

X1R Smart – antywłamaniowy zamek elektromotoryczny do drzwi z kontrolą dostępu

X1R Smart – antywłamaniowy zamek elektromotoryczny do drzwi z kontrolą dostępu

Elektromotoryczny zamek X1R Smart dedykowany jest do...

Zamki wpuszczane od Agas: ALFA, BETA, DELTA

Zamki wpuszczane od Agas: ALFA, BETA, DELTA

Wybierając zamek, zwracamy uwagę na wiele czynników,...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria