Seria okien Schüco LivIng okiem eksperta

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

System Schüco LivIng – okienna innowacja dla energooszczędnego budownictwa.

fot. Schüco

System Schüco LivIng – okienna innowacja dla energooszczędnego budownictwa.


Uszczelki z kauczuku EPDM wydłużają żywotność okien Schüco LivIng.

fot. Schüco

Uszczelki z kauczuku EPDM wydłużają żywotność okien Schüco LivIng.

Twin System Schüco LivIng w wersji  MD i AS z profilami barwionymi w masie  na kolor szary.

fot. Schüco

Twin System Schüco LivIng w wersji MD i AS z profilami barwionymi w masie na kolor szary.

Ramy okienne mogą mieć inny kolor od wewnątrz i inny na zewnątrz.

fot. Schüco

Ramy okienne mogą mieć inny kolor od wewnątrz i inny na zewnątrz.

Jak informują przedstawiciele Schüco, w ciągu zaledwie roku po wprowadzeniu na rynek innowacyjnej serii okien Schüco LivIng stały się one jednymi z najchętniej wybieranych rozwiązań stolarki. O źródłach sukcesu nowej propozycji na konkurencyjnym rynku okiennym opowiada ekspert z firmy Schüco International Polska. 

Okna mają przede wszystkim chronić budynek przed wpływem warunków atmosferycznych, jednak wraz z rozwojem budownictwa energooszczędnego i zmianami w architekturze pełnią coraz więcej funkcji. Mogą być między innymi efektowną dekoracją elewacji, źródłem pasywnych uzysków ciepła, barierą antywłamaniową lub elementem wspomagającym proces wymiany powietrza. Jednocześnie proporcja przeszklonych powierzchni na elewacji wciąż rośnie, co wiąże się z ciągłą potrzebą udoskonalania systemów okiennych, zarówno pod względem estetyki, jak i parametrów technicznych. Odpowiedzią na ten trend jest system PVC Schüco LivIng.

» Innowacje na przyszłość

W oknach z serii Schüco LivIng zastosowano innowacyjne uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM, które nie ulegają odkształcaniu, co ma zapewnić długowieczne zachowanie parametrów okna związanych ze szczelnością, termoizolacyjnością czy ochroną akustyczną.

Budując lub modernizując dom inwestorzy zwykle myślą o nim w perspektywie przyszłych pokoleń. Uważamy, że stolarka okienna powinna być tak samo trwała jak budynek. Żywotność uszczelnień z kauczuku syntetycznego EPDM ocenia się nawet na 30 lat. Wykazują one tzw. zdolność do powrotu elastycznego, co oznacza że gwarantują szczelność przez znacznie dłuższy czas niż zwykłe uszczelki, które tracą 50% elastyczności już po upływie siedmiu lat. Istotną zaletą uszczelek nowej generacji jest to, że są zgrzewane w narożach i w tej krytycznej strefie są równie elastyczne i szczelne jak w pozostałej części okna. Okno zapewniające stałe w czasie parametry izolacyjności termicznej to inwestycja, która spłaca się szybciej i dostarcza korzyści z użytkowania przez dekady – tłumaczy dyrektor ds. Marketingu i Produktu, Andrzej Polijaniuk. 

System nowoczesnych uszczelnień wraz z siedmiokomorową budową profilu gwarantują izolacyjność termiczną i akustyczną w długim horyzoncie. W zależności od projektowanej charakterystyki energetycznej, można wybrać rozwiązanie z dwoma uszczelkami przylgowymi (AS) lub z dodatkową uszczelką środkową (MD). Okno LivIng z trzema uszczelnieniami i ciepłym pakietem szybowym osiąga współczynnik przenikania ciepła nawet w standardzie domów pasywnych Uw ≤0,8 W/m²K. Twórcy systemu zadbali również o usprawnienia, które nie podrażają kosztów produkcji nawet bardzo wymagających rozwiązań stolarki.

W ramach technologii Twin System można w jednym procesie produkować okna z dwoma lub trzema uszczelkami, przy użyciu tych samych skrzydeł, słupków, poszerzeń, listew przyszybowych, a nawet wzmocnień i innych elementów wyposażenia. Nie wymaga to przestawiania maszyn, co wpływa na przyspieszenie i ekonomizację produkcji energooszczędnych okien – wyjaśnia Andrzej Polijaniuk.

» Okno wyjątkowe jak właściciel

Każdy projekt domu jest inny, tak samo jak jego mieszkańcy i ich potrzeby. Kształt i kolor stolarki okiennej w coraz większej mierze decydują o finalnym charakterze architektury budynku. Tradycyjne biele są wypierane głównie przez szarości i grafity, ale wzrasta również popularność ram w odważnych, bardziej nasyconych kolorach.

Dlatego w systemie Schüco LivIng udostępniliśmy aż trzy wersje kolorystyczne profili: biały, barwiony w masie na kolor szary i karmelowy. Mogą one być stosowane jako docelowe lub stanowić bazę pod folie wykończeniowe i zewnętrzne nakładki aluminiowe w dowolnym kolorze. Prawdziwym hitem w naszej ofercie są folie Schüco AutomotiveFinish idealnie odwzorowujące jakość i kolorystykę powłok lakierniczych stosowanych m.in. w stolarce aluminiowej. Bogate możliwości kolorystyczne to jednak tylko przedsmak zaawansowanych rozwiązań technicznych, które są ukierunkowane na stworzenie najbardziej wszechstronnego systemu okiennego – opowiada Andrzej Polijaniuk.

Obszerna paleta systemowych komponentów, obejmująca aż 40 profili, szprosy, listwy przyszybowe w dopasowanych kolorach oraz różnego rodzaju klamki, pozwala na stworzenie dowolnego typu okna. Stolarka z serii LivIng może być dodatkowo wyposażona w zintegrowany system automatycznej wymiany powietrza, okucia antywłamaniowe (klamka zamykana na przycisk lub kluczyk), a także aluminiową balustradę tworząca efektowny portfenetr. 

W efekcie okna w systemie Schüco LivIng mogą różnić się od siebie praktycznie pod każdym względem – parametrów technicznych, funkcjonalności, kolorystyki czy okuć. Są jednak elementy, które zawsze pozostają takie same: elastyczne termozgrzewalne uszczelki i prosty, nowoczesny kontur profilu, który pasuje do każdej architektury – podsumowuje Andrzej Polijaniuk.

Całość oferty uzupełnia gama ponad 170 oklein czy bardzo modne nakładki aluminiowe, które mogą być lakierowane proszkowo na dowolny odcień. 
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoMistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Z myślą o wszystkich kibicach aluplast uruchamia...

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Od połowy ubiegłego roku słabnie koniunktura w branży...

MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

Lamele prostokątne stosuje się jako osłony budynków...

Nowe spojrzenie na okna PVC? REHAU wprowadza nowatorskie okleiny okienne

Nowe spojrzenie na okna PVC? REHAU wprowadza nowatorskie okleiny okienne

REHAU wprowadza do oferty nową generację oklein...

Inteligentne okna – proste rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Inteligentne okna – proste rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Siłowniki okienne to proste rozwiązanie, które bez...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria