Swobodne projektowanie z systemami MasterLine 8

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

MasterLine 8 (Architect: Jaspers-Eyers Architects)

fot. Photo: Philippe Van Gelooven

MasterLine 8 (Architect: Jaspers-Eyers Architects)


MasterLine 8 Funcional

fot. Reynaers

MasterLine 8 Funcional

MasterLine 8 Deco

fot. Reynaers

MasterLine 8 Deco

MasterLine 8 Renesans

fot. Reynaers

MasterLine 8 Renesans

Salon otwarty na ogród lub z widokiem na piękny krajobraz to marzenie, które warto zrealizować. Duże przeszklenia, wbrew obiegowym opiniom, nie muszą wcale oznaczać utraty ciepła lub problemów z nadmiernym nasłonecznieniem. 

O dużych przeszkleniach marzy wielu właścicieli domów i apartamentów. Trudno się temu dziwić, wszak nie sposób nie dostrzec uroku salonu otwartego na taras lub ogród, który pozwala powiększyć przestrzeń dzienną i cieszyć się urokiem spokojnego wieczoru. Nic też tak nie umożliwia podziwiania pięknego widoku – nie ważne czy przyrody, miejskiego gwaru, czy zabytkowych budynków – niż właśnie duże okna. 

Czy kilkumetrowe przeszklenia to dobry pomysł? Oczywiście! Ale tylko pod warunkiem starannego wyboru nowoczesnego systemu okiennego, który wyeliminuje wszelkie niedogodności. Takim rozwiązaniem jest np. system MasterLine 8 proponowany przez firmę Reynaers Aluminium, czołowego producenta profili aluminiowych do okien, drzwi, ścian osłonowych i systemów przesuwnych. 

» Projektuj śmiało

Nowa koncepcja Reynaers (system profili MasterLine 8) oferuje inwestorom oraz właścicielom domów dużą swobodę projektowania. Umożliwia tworzenie kombinacji wielu typów otwierania okien, wariantów estetycznych oraz różnych poziomów izolacyjności termicznej. Zastosowanie kilku innowacji w procesie produkcji (uproszczone połączenia narożne i teowe, wulkanizowanie narożnika uszczelki centralnej czy eliminacja konieczności stosowania sznura na połączeniu z budynkiem) pozwoliły na redukcję czasu prefabrykacji okien i jej optymalizację.

MasterLine 8 pozwala na produkcję okien o skrzydłach o wysokości do 2800 mm i stosowanie szkła o ciężarze nawet 300 kg. System oferuje nowe opcje otwierania skrzydeł, takie jak drzwi balkonowe jedno- lub dwu-skrzydłowe z niskim progiem zarówno w wariancie drzwi otwieranych do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Profile dostępne są w trzech wariantach: Standard, Hi i HI+, które oferują różne poziomy izolacyjności termicznej (o współczynniki przenikania ciepła Uw nawet na poziomie 0,82 W/m²K!). MasterLine 8 sprawdzi się wiec nawet w budownictwie pasywnym.

» W każdym stylu

Dostępne, zróżnicowane warianty projektowe sprawiają, że MasterLine 8 może być stosowany do każdego architektonicznego stylu i w ten sposób spełnić oczekiwania osób o różnych potrzebach i gustach. W ramach systemu dostępne są trzy opcje. Styl Funkcjonalny cechują proste, minimalistyczne linie, które pasują do każdego projektu. Zakrzywione profile Renesans odwołują się do bardziej klasycznych i tradycyjnych projektów architektonicznych – z pewnością znajdują uznanie w oczach miłośników ponadczasowych rozwiązań. Kanciaste, ścięte pod kątem krawędzie, czyli bardzo wyraziste linie stylu Deco, pasują z kolei do budynków nowoczesnych.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Z myślą o wszystkich kibicach aluplast uruchamia...

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Od połowy ubiegłego roku słabnie koniunktura w branży...

MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

Lamele prostokątne stosuje się jako osłony budynków...

Nowe spojrzenie na okna PVC? REHAU wprowadza nowatorskie okleiny okienne

Nowe spojrzenie na okna PVC? REHAU wprowadza nowatorskie okleiny okienne

REHAU wprowadza do oferty nową generację oklein...

Inteligentne okna – proste rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Inteligentne okna – proste rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Siłowniki okienne to proste rozwiązanie, które bez...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria