Swobodne projektowanie z systemami MasterLine 8

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

MasterLine 8 (Architect: Jaspers-Eyers Architects)

fot. Photo: Philippe Van Gelooven

MasterLine 8 (Architect: Jaspers-Eyers Architects)


MasterLine 8 Funcional

fot. Reynaers

MasterLine 8 Funcional

MasterLine 8 Deco

fot. Reynaers

MasterLine 8 Deco

MasterLine 8 Renesans

fot. Reynaers

MasterLine 8 Renesans

Salon otwarty na ogród lub z widokiem na piękny krajobraz to marzenie, które warto zrealizować. Duże przeszklenia, wbrew obiegowym opiniom, nie muszą wcale oznaczać utraty ciepła lub problemów z nadmiernym nasłonecznieniem. 

O dużych przeszkleniach marzy wielu właścicieli domów i apartamentów. Trudno się temu dziwić, wszak nie sposób nie dostrzec uroku salonu otwartego na taras lub ogród, który pozwala powiększyć przestrzeń dzienną i cieszyć się urokiem spokojnego wieczoru. Nic też tak nie umożliwia podziwiania pięknego widoku – nie ważne czy przyrody, miejskiego gwaru, czy zabytkowych budynków – niż właśnie duże okna. 

Czy kilkumetrowe przeszklenia to dobry pomysł? Oczywiście! Ale tylko pod warunkiem starannego wyboru nowoczesnego systemu okiennego, który wyeliminuje wszelkie niedogodności. Takim rozwiązaniem jest np. system MasterLine 8 proponowany przez firmę Reynaers Aluminium, czołowego producenta profili aluminiowych do okien, drzwi, ścian osłonowych i systemów przesuwnych. 

» Projektuj śmiało

Nowa koncepcja Reynaers (system profili MasterLine 8) oferuje inwestorom oraz właścicielom domów dużą swobodę projektowania. Umożliwia tworzenie kombinacji wielu typów otwierania okien, wariantów estetycznych oraz różnych poziomów izolacyjności termicznej. Zastosowanie kilku innowacji w procesie produkcji (uproszczone połączenia narożne i teowe, wulkanizowanie narożnika uszczelki centralnej czy eliminacja konieczności stosowania sznura na połączeniu z budynkiem) pozwoliły na redukcję czasu prefabrykacji okien i jej optymalizację.

MasterLine 8 pozwala na produkcję okien o skrzydłach o wysokości do 2800 mm i stosowanie szkła o ciężarze nawet 300 kg. System oferuje nowe opcje otwierania skrzydeł, takie jak drzwi balkonowe jedno- lub dwu-skrzydłowe z niskim progiem zarówno w wariancie drzwi otwieranych do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Profile dostępne są w trzech wariantach: Standard, Hi i HI+, które oferują różne poziomy izolacyjności termicznej (o współczynniki przenikania ciepła Uw nawet na poziomie 0,82 W/m²K!). MasterLine 8 sprawdzi się wiec nawet w budownictwie pasywnym.

» W każdym stylu

Dostępne, zróżnicowane warianty projektowe sprawiają, że MasterLine 8 może być stosowany do każdego architektonicznego stylu i w ten sposób spełnić oczekiwania osób o różnych potrzebach i gustach. W ramach systemu dostępne są trzy opcje. Styl Funkcjonalny cechują proste, minimalistyczne linie, które pasują do każdego projektu. Zakrzywione profile Renesans odwołują się do bardziej klasycznych i tradycyjnych projektów architektonicznych – z pewnością znajdują uznanie w oczach miłośników ponadczasowych rozwiązań. Kanciaste, ścięte pod kątem krawędzie, czyli bardzo wyraziste linie stylu Deco, pasują z kolei do budynków nowoczesnych.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Jean-Noël Fourel rezygnuje ze stanowiska prezesa Grupy Selena

Jean-Noël Fourel rezygnuje ze stanowiska prezesa Grupy Selena

Jako przyczynę rezygnacji Jean-Noël Fourel wskazał...

Czy aneks kuchenny musi mieć osobne okno?

Czy aneks kuchenny musi mieć osobne okno?

Polski Związek Firm Deweloperskich zwrócił się do...

VENTANA Polska – 10 lat specjalizacji w konstrukcjach nietypowych

VENTANA Polska – 10 lat specjalizacji w konstrukcjach nietypowych

Spółka swoją działalność rozpoczęła równo 10 lat...

D+H Polska partnerem SARP

D+H Polska partnerem SARP

Wraz z 2018 r. D+H Polska przystąpiła do grona...

Montaż na zewnątrz – jakie mocowania wybrać zimą?

Montaż na zewnątrz – jakie mocowania wybrać zimą?

Zimą, gdy nieodpowiednio dobierzemy dyble, śnieg i...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria