Uwolnić przestrzeń – drzwi składano-przesuwne Schüco ASS 80 FD.HI

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowy wariant drzwi składano-przesuwnych Schüco ASS 80 FD.HI z otwieranym narożem

Schüco

Nowy wariant drzwi składano-przesuwnych Schüco ASS 80 FD.HI z otwieranym narożem


Teraz dostępna jest wersja z otwieranym narożem 90°

Schüco

Teraz dostępna jest wersja z otwieranym narożem 90°

Zwiększona głębokość zabudowy i wielopoziomowy system  uszczelnień gwarantują bardzo dobrą termoizolacyjność

Schüco

Zwiększona głębokość zabudowy i wielopoziomowy system uszczelnień gwarantują bardzo dobrą termoizolacyjność

Trend łączenia wnętrza z otoczeniem zewnętrznym to już obowiązujący kierunek w architekturze. Nowe drzwi Schüco ASS 80 FD.HI z funkcją przesuwania i składania oraz otwieranym narożem pod kątem 90 stopni stanowią inspirację do twórczego rozwijania takich kreatywnych koncepcji niczym nieograniczonej przestrzeni – zarówno tej komercyjnej, jak i domowej.

Drzwi składano-przesuwne wywodzą się z tradycyjnej japońskiej architektury, w której dążono do zapewnienia pełnej harmonii człowieka z otoczeniem. Współcześnie tego typu stolarka znajduje szerokie zastosowanie w Europie Południowej, gdzie służy między innymi do kreowania unikatowego klimatu otwartej atmosfery ulicznych kafejek i restauracji. Obecnie wielkowymiarowe przeszklenia mogą być z powodzeniem stosowane również w chłodniejszym klimacie. Doskonała ochrona cieplna i łatwość obsługi sprawiają, że tego typu stolarka sprawdza się idealnie także w nowoczesnych, otwartych na ogrodową przestrzeń rezydencjach.

» Szerszy wariant otwarcia

Najnowsza wersja drzwi składano-przesuwnych Schüco ASS 80 FD.HI oferuje jeszcze szersze możliwości aranżacji strefy wejścia, wyższą funkcjonalność i łatwość użytkowania. Moduły o maksymalnej wysokości 3 m i szerokości 1,2 m są składane i zsuwane na boki, tworząc imponująco szerokie przejście. Taki sposób otwierania pozwala nie tylko na oszczędność miejsca, lecz również umożliwia zwiększenie przestrzeni wnętrza o taras, ogród lub chodnik na zewnątrz budynku. 

Nowy wariant z otwieranym narożem bez słupka sprawia, że powstała w ten sposób przestrzeń daje jeszcze więcej możliwości zagospodarowania, m.in. przez stoły czy meble wypoczynkowe. Przy zastosowaniu płaskiego, termoizolowanego progu znikają wszelkie bariery komunikacyjne, a wnętrze płynnie przechodzi w ogród. W zależności od koncepcji aranżacji wnętrza i wyglądu elewacji budynku, ramy mogą uzyskać inny kolor od wewnątrz, a inny na zewnątrz. 

» Komfortowy na więcej sposobów

Termoizolowane drzwi składano-przesuwne Schüco ASS 80 FD.HI dostarczają wiele korzyści również w sezonie jesienno-zimowym. Zastosowanie centralnego uszczelnienia i uszczelek przylgowych przekłada się na termoizolacyjność na poziomie Uf=1,7 W/m²K dla samej ramy. W skrzydło o głębokości zabudowy 80 mm można wstawiać ciepłe, dwukomorowe pakiety szybowe o grubości 57 mm, uzyskując współczynnik przenikania ciepła nawet o wartości Uw ≤1,3 W/m²K. Przy odpowiednim doborze systemowych akcesoriów drzwi mogą osiągać klasę antywłamaniową RC2. 

Rozwiązanie gwarantuje także szereg ułatwień pod względem montażu i bezpieczeństwa obsługi. Zintegrowany profil wyrównawczy kompensuje nierówności stropu, dzięki czemu skrzydła zawsze poruszają się lekko w prowadnicach, a ich przesuwanie nie wymaga wysiłku. Funkcjonalną innowacją jest ponadto designerski stoper magnetyczny, który zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania dużych skrzydeł. Zaletą dla wykonawców może być łatwy montaż ościeżnicy na placu budowy dzięki śrubowym złączom narożnym. W ten sposób znika konieczność transportu dużych, już zmontowanych elementów. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoKontakt do redakcji oknonet.pl


O rozwoju SCHACHERMAYER w Polsce

O rozwoju SCHACHERMAYER w Polsce

Założony w 1838 r. przez Josepha Schachermayera zakład...

Akcesoria okienne. Za co warto dopłacić?

Akcesoria okienne. Za co warto dopłacić?

Nowoczesne okna wyposażone są w szereg udogodnień. Z...

Nowy sterownik dla Colombo AFL 40 już dostępny

Nowy sterownik dla Colombo AFL 40 już dostępny

W zeszłym miesiącu zespół WinPro udał się do Bosse...

Sapa rozpoczyna konsolidację z Hydro

Sapa rozpoczyna konsolidację z Hydro

Rozpoczął się proces scalania marek Sapa i Hydro. Na...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria