Drużyna Inoutic na długie dystanse

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Inoutic na XLPL Ekiden 2017

Inoutic

Inoutic na XLPL Ekiden 2017


Inoutic na XLPL Ekiden 2017

Inoutic

Inoutic na XLPL Ekiden 2017

Cztery zespoły reprezentujące firmę Inoutic wzięły udział w rozegranej 28 maja nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu maratońskiej sztafecie XLPL Ekiden. Najszybsza z nich pokonała królewski dystans w czasie 3 h 24 min 57 sek. W tegorocznej edycji biegu, który organizowany jest od 2013 roku, wystartowało 270 zespołów, czyli ponad 1600 biegaczy.

Ekiden to wywodzące się z Japonii drużynowe biegi długodystansowe, rozgrywane najczęściej na dystansie maratonu. W Poznaniu bieg XLPL Ekiden odbywa się nad Jeziorem Maltańskim, a zawodnicy, w zależności od zmiany, mają do pokonania od 5400 m do 10800 m. Każda drużyna składa się z sześciu osób. Ekipy Inoutic wzięły dotąd udział w czterech edycjach imprezy. W tegorocznej wystartowały aż cztery sztafety, a najszybsza z nich, Inoutic_IV zajęła 36. miejsce w klasyfikacji firm. To najlepszy jak dotąd wynik biegaczy Inoutica w tej imprezie.

Bieganie w drużynie to coś zupełnie innego niż rywalizacja indywidualna – mówi Tomasz Łapa, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Inoutic. – Świadomość, że walczy się o jak najlepszy czas zarówno dla siebie, jak i całej ekipy dodaje niezwykłej motywacji do działania. Cieszymy się, że udział w biegu spotkał się z tak dużym zainteresowaniem naszych pracowników. Pierwszy raz wystawiliśmy aż cztery drużyny. Liczymy, że w kolejnej edycji zainteresowanie będzie podobne, a osiągnięty rezultat jeszcze lepszy.

Biegi Ekiden największą popularnością cieszą się w swojej ojczyźnie, czyli Japonii. Każdego roku rozgrywanych jest tam kilka biegów światowej rangi, a udział w nich to dla zawodników wielki prestiż i honor. Jednym z najbardziej popularnych jest Hakone Ekiden, w którym startują sztafety studentów, a zainteresowanie jakim się cieszy porównywane jest do słynnych regat The Boat Race, w których ścigają się ósemki uniwersytetów Oxford i Cambridge. 

Organizatorzy XLPL Ekiden, nawiązującego nazwą do Wielkopolski (XL-wielko; PL-Polska) nie ukrywają, że ich celem jest zbudowanie podobnego prestiżu tego rodzaju biegów nad Maltą. – Udział w biegu XLPL Ekiden ma z pewnością duży wpływ na wzmacnianie współpracy w drużynie, co przekłada się na poprawę jakości naszej pracy i życia. Już samo to jest największą nagrodą za wysiłek włożony przez cały zespół w ukończenie biegu – dodaje Tomasz Łapa.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Jakość mierzona milimetrami

Jakość mierzona milimetrami

Chcąc dostarczać klientom produkty najwyższej...

Drzwi otwierane bez użycia siły

Drzwi otwierane bez użycia siły

Automatyczne cofanie rygli dzięki zastosowaniu nowego...

Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

W domu lubimy cieszyć się dużą ilością światła i...

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Selena Insulations

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Selena Insulations

Najnowszy i najnowocześniejszy zakład produkcyjny Grupy...

Nowa siedziba Quadrature S.A.

Nowa siedziba Quadrature S.A.

Przeprowadzka Quadrature S.A. w Belgii do nowej siedziby...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria