Architektura szerszych perspektyw

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Schüco FWS 60

fot. Schüco

Schüco FWS 60


Zobacz również:

oknoad

Zimowa promocja ALUPROF na panele drzwiowe serii AD

System EJOT Wimount

Konfigurator wkładek bębenkowych

Ekspert Stolarki

ORGADATA REKRUTUJE !


Schüco FWS 60

fot. Schüco

Schüco FWS 60

Schüco FWS 35

fot. Schüco

Schüco FWS 35

Transparentne, szklane budynki podbiły krajobraz wielu polskich miast. Tego typu obiekty z jednej strony idealnie wtapiają się w otoczenie, a z drugiej – pozwalają kreować jasne, otwarte i przyjazne dla użytkowników przestrzenie.

Kierunek wysokościowych budowli szkieletowych na bazie masywnych profili stalowych oraz szkła został zapoczątkowany przez szkołę chicagowską jeszcze w XIX wieku. Technologia budowania, łącząca maksymalną ekonomikę z funkcjonalnością, wynikała wtedy z potrzeby stworzenia w szybkim czasie większej ilości przestrzeni biurowych. Wraz z wprowadzeniem lekkich konstrukcji aluminiowych architekci zyskali zupełnie nowe możliwości kształtowania wyglądu fasad, a szklana architektura zyskała bardziej designerski wymiar. Dzisiejszy dynamiczny rozwój architektury opartej na aluminium i szkle wiąże się w największej mierze ze zmianami w stylu życia i wciąż rosnącymi wymaganiami inwestorów oraz użytkowników. Obecnie dąży się do uzyskania otwartych, komfortowych, jasnych przestrzeni, które łączą świat wewnętrzny z zewnętrznym. We współczesnych powłokach wzrasta udział szkła, ale nie jest to jedyny warunek do uzyskania efektu maksymalnej transparentności. Imponujący efekt przezierności można uzyskać np. przy zastosowaniu wielokrotnie nagradzanych systemów fasadowych Schüco FWS 35 PD i Schüco FWS 60 CV.

» Panoramiczne przeszklenia

W XXI wieku budynki stały się już oficjalnie środowiskiem życia człowieka. Chcemy jednak nadal pozostawać w stałym kontakcie ze światłem dziennym i naturą, dlatego architekci dążą do kreowania budynków maksymalnie otwartych na otoczenie. Spełnienie tego warunku nie ogranicza się jednak do wbudowywania w fasady wielkogabarytowych tafli szkła. Niczym niezakłócony widok i penetrację światła dziennego zapewniają systemy fasad o maksymalnie wąskich profilach. System Schüco FWS 35 PD pozwala na realizację panoramicznych powłok o harmonijnym wyglądzie. Profile o szerokości czołowej zaledwie 35 mm tworzą niemal niewidoczne podziały tafli szkła od zewnątrz. Pomimo subtelnego wyglądu, rozwiązanie cechuje się bardzo dużą nośnością nawet do 250 kg na rygiel. Umożliwia to wstawianie grubych, potrójnych pakietów szybowych do 52 mm, które zapewniają komfortowy mikroklimat wnętrz, chroniąc przed ucieczką ciepła, hałasami otoczenia i włamaniem do klasy RC2 i RC3 włącznie. 

Sama konstrukcja ramowa z innowacyjnymi izolatorami osiąga wartość współczynnika przenikania ciepła od Uf = 0,88 W/m²K. W zależności od projektowanej charakterystyki energetycznej obiektu można wybrać system superizolowany (SI) z certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych lub wysoko izolowaną wersję Schüco FWS 35 PD.HI. Fasadę można harmonijnie łączyć z oknami aluminiowymi Schüco AWS i drzwiami Schüco ADS, tworząc kombinacje elementów stałych i otwieranych. Unikatowy design fasady został wyróżniony prestiżową, najwyższą nagrodą iF gold award 2017 .

» Jeszcze więcej możliwości

Prekursorzy modernistycznych, szklanych fasad twierdzili, że „forma zależna jest od funkcji”, jednak dzisiejsze technologie fasad aluminiowych są już tak mocno zaawansowane, że pozwalają na łatwą realizację każdego, nawet najbardziej śmiałego zamierzenia architektonicznego. Innowacyjny system fasadowy Schüco FWS 60 CV pozwala na kreowanie klarownych podziałów przeszkleń. To typ fasady, w której ujednolicono optycznie konstrukcję nośną i skrzydła okienne w wąski element o łącznej szerokości zaledwie 60 mm, dzięki czemu od zewnątrz wygląd pół stałych i otwieranych jest identyczny, a od wewnątrz wyróżnia je tylko cienka fuga i klamka.

Elastyczne rozwiązanie pozwala na projektowanie ścian osłonowych z oknami rozwieranymi nawet do 3,2 m i uchylno-rozwieranymi do 2,8 m. Dodatkowo istnieje możliwość wkomponowania subtelnych portfenetrów z elegancką, całoszklaną balustradą. Transparentnemu designowi fasady towarzyszą doskonałe właściwości użytkowe. Referencyjny moduł fasadowy o wymiarach 1,20 m x 2,50 m z szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m²K posiada izolacyjność cieplną na poziomie Ucw=0,85 W/m²K z uwzględnieniem mostków śrubowych. Rozwiązanie zostało starannie przemyślane we wszystkich szczegółach, zapewnia optymalne odprowadzenie wody, wysoką izolacyjność akustyczną i odporność na włamanie do klasy RC2. 

O innowacyjności fasady FWC 60 CV może świadczyć fakt, że została nagrodzona aż trzema nagrodami przyznawanymi przez międzynarodowe jury w zakresie designu: iF gold award 2016, German Design Award Winner 2017 i Red Dot Design Award: Best of the Best 2017.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoMR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

Lamele prostokątne stosuje się jako osłony budynków...

Nowe spojrzenie na okna PVC? REHAU wprowadza nowatorskie okleiny okienne

Nowe spojrzenie na okna PVC? REHAU wprowadza nowatorskie okleiny okienne

REHAU wprowadza do oferty nową generację oklein...

Inteligentne okna – proste rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Inteligentne okna – proste rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Siłowniki okienne to proste rozwiązanie, które bez...

Dom z widokiem na Zatokę Gdańską

Dom z widokiem na Zatokę Gdańską

Zaprojektowana przez architektów z pracowni Arch-Deco...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria