LAMBDA – nowy standard okien.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rosnące ceny energii stymulują rozwój przegród zewnętrznych w kierunku zwiększenia izolacyjności termicznej. Najdobitniej widać to na przykładzie stosowanych pakietów szyb, w których współczynnik U = 1,1 W/(m2K) jest standardem, a izolacyjność profili okiennych z PVC jest poniżej 2,0 W/(m2K). Stało się tak, mimo że polskie przepisy wymagają tylko izolacyjności okna w granicach 2,0 - 2,6 W/(m2K). W tym wypadku rynek podąża za tendencją występująca w całej Europie. Również profile aluminiowe stosowane do okien i ścian osłonowych są rozwijane w tym kierunku. Uzyskanie wysokiej izolacyjności termicznej dla profili aluminiowych wymaga stosowania w nich odpowiednich przekładek termicznych z tworzyw sztucznych. W 1995 roku firma Hueck wyznaczyła nowy standard w oknach aluminiowych wprowadzając Serie 1.0 o izolacyjności w grupie ramowej 1 wg normy DIN 4108, na podstawie obecnie stosowanych norm PN EN ISO 10077-2 i PN EN 12412-2 profile te maja izolacyjność Ur ≤ 2,2 W/(m2K).

Obecnie HUECK wprowadza nową rodzinę systemów okiennych LAMBDA. Stwarza ona rozwiązania dopasowane do różnych wymagań, oferując profile o izolacyjności od 1,4 W/(m2K) w serii LAMBDA 77XL przez 1,8 W/(m2K) w LAMBDA 77L i 2,2 W/(m2K) w LAMBDA 65M do 2,6 W/(m2K) w serii LAMBDA 57S. Oznaczenia liczbowe poszczególnych serii informuje o głębokości profili ościeżnic i rygli. Seria LAMBDA 57S posiada dwie komory w profilach ram i rygli, a pozostałe mają trzy komory. Profile o głębokości 77 mm posiadają izolator o szerokości 35 mm z poliamidu i specjalnej, wdrożonej dla tego wyrobu, pianki izolacyjnej. Jest to najcieńszy izolator stosowany w profilach tej klasy obecnych na rynku. Zastosowanie stosunkowo dużych profili składowych, profil wewnętrzny szerokości 30 mm, zapewnia wysoką sztywność konstrukcji. W celu osiągnięcia profili o najwyższej izolacyjności stosowany jest jeszcze dodatkowy izolator z pianki PE przy listwie szkleniowej i uszczelka środkowa z EPDM o zmiennej gęstości. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje osiągnięcie założonych parametrów termicznych i łatwość dalszej obróbki warsztatowej. Wprowadzenie nowych serii nie ogranicza się tylko do profili, zmodernizowano standardowe okucia rozwierno– uchylne o nośności do 160 kg, przez polepszenie zakresu regulacji oraz wprowadzono całkiem nowe niewidoczne z zewnątrz okucia o nośności 130 kg. By przejście producentów okien na nowe serie nie wymagało dodatkowych inwestycji, oprzyrządowanie z Serii 1.0 wymaga tylko modernizacji, a ponad to oferowany jest pełen wachlarz przyrządów w postaci wykrojników do pras stacjonarnych i przenośnych, szablonów wiertarskich i pras wielofunkcyjnych.

Wprowadzenie nowego systemu profili okiennych, zbiega się z wprowadzeniem w listopadzie 2006 roku, nowej normy PN EN 14351-1  2006 „Okna i drzwi. Norma wyrobu, właściwości eksploatacyjne. Cześć 1: Okna i drzwi zewnętrzne bez właściwości dotyczących odporności ogniowej i/lub dymoszczelności.” Nowe konstrukcje zostały sprawdzone i sklasyfikowane wg zasad określonych w normie. Tym samym wprowadzenie na rynek nowego produktu nie wymaga żmudnej i czasochłonnej procedury wydawania Aprobaty Technicznej. Dokumentem odniesienia dla okien Lambda jest wymieniona wyżej norma.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi wewnętrzne CAL z systemem przesuwno-obrotowym Ergon

Drzwi wewnętrzne CAL z systemem przesuwno-obrotowym Ergon

W ofercie drzwi wewnętrznych CAL, oprócz drzwi...

ASSA ABLOY Group przejęła polską firmę LOB S.A.

ASSA ABLOY Group przejęła polską firmę LOB S.A.

Zaledwie kilka dni temu sfinalizowane zostały procesy...

Budowa domu w 2018 roku będzie dużo droższa

Budowa domu w 2018 roku będzie dużo droższa

Ostatni rok w budownictwie to coraz lepsza koniunktura i...

Tomasz Zadroga dołącza do Zarządu Yawal S.A.

Tomasz Zadroga dołącza do Zarządu Yawal S.A.

Dołączenie Tomasza Zadrogi, managera z dużym...

Nowa deklaracja EPD dla okuć antypanicznych dormakaba

Nowa deklaracja EPD dla okuć antypanicznych dormakaba

dormakaba otrzymała nową deklarację środowiskową EPD...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria