Premiera VECTORWORKS 2018

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Premiera VECTORWORKS 2018

fot. VECTORWORKS

Premiera VECTORWORKS 2018


Zobacz również:

oknoad

Napęd okienny za 205 zł

elero – niemiecka automatyka do rolet, markiz i żaluzji

Ekspert Stolarki

Akademia Gerda

Promocja na okna do -46%


W środę, 22 listopada 2017 roku odbyła się polska premiera programu VECTORWORKS 2018 – jednego  z najpopularniejszych na świecie narzędzi CAD. Wydarzenie odbyło się na 50. piętrze luksusowego apartamentowca Złota 44 w Warszawie. Gośćmi specjalnymi konferencji prasowej byli projektanci budynku oraz doświadczeni użytkownicy VECTORWORKS: Mark i Jowita Kubaczka (Artchitecture).


Złota 44 to budynek, który przekształcił krajobraz miasta i stał się nową ikoną Warszawy. Bryła budynku – wraz z charakterystycznym „żaglem” – została zaprojektowana przez Studio Libeskind oraz pracownię Artchitecture właśnie w VECTORWORKS. Podczas konferencji prasowej z okazji premiery VECTORWORKS 2018 zaprezentowano zarówno najnowsze funkcje programu, jak historię marki. 

Pierwotnie program był dostępny wyłącznie na komputery Apple, dlatego jest stosunkowo mało rozpoznawalny w Polsce. Z VECTORWORKS korzystają jednak największe nazwiska architektoniczne świata, takie jak: Zaha Hadid, Ryue Nishizawa czy Daniel Libeskind. Obecnie program jest dostępny zarówno na komputery z systemem operacyjnym macOS, jak i Windows – powiedziała dr inż. arch. Magdalena Gruna, Industry Expert w Vectorworks. 


Najnowsza wersja wprowadza wiele usprawnień procesu projektowania dla architektów. Do nowości należy między innymi optymalizacja tworzenia dokumentów architektonicznych na podstawie danych na rysunku oraz rozbudowanie opcji modelowania. Eksperci VECTORWORKS przedstawili również, jak narzędzie to wspiera metodologię Building Information Modeling (BIM). Prelekcję na ten temat wygłosił Robert Szczepaniak – konsultant VECTORWORKS w Polsce oraz współzałożyciel stowarzyszenia „BIM dla polskiego budownictwa”.

O swoich doświadczeniach w pracy z VECTORWORKS opowiedzieli Mark i Jowita Kubaczka – właściciele pracowni Artchitecture. Architekci przedstawili case study projektowania dwóch głośnych projektów wykonanych w stolicy: Złotej 44 oraz Bulwarów Wiślanych. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Pokazy montażu markizy antysmogowej FAKRO podczas MONTERIADY 2018

Pokazy montażu markizy antysmogowej FAKRO podczas MONTERIADY 2018

Partnerem MONTERIADY 2018 została marka FAKRO, która w...

Jean-Noël Fourel rezygnuje ze stanowiska prezesa Grupy Selena

Jean-Noël Fourel rezygnuje ze stanowiska prezesa Grupy Selena

Jako przyczynę rezygnacji Jean-Noël Fourel wskazał...

Czy aneks kuchenny musi mieć osobne okno?

Czy aneks kuchenny musi mieć osobne okno?

Polski Związek Firm Deweloperskich zwrócił się do...

VENTANA Polska – 10 lat specjalizacji w konstrukcjach nietypowych

VENTANA Polska – 10 lat specjalizacji w konstrukcjach nietypowych

Spółka swoją działalność rozpoczęła równo 10 lat...

D+H Polska partnerem SARP

D+H Polska partnerem SARP

Wraz z 2018 r. D+H Polska przystąpiła do grona...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria