Nowy wymiar kontroli narzędzi w firmach produkcyjnych i budowlanych?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Znakowanie narzędzi tagami RFID

fot. PWSK

Znakowanie narzędzi tagami RFID


O tym, jak ważne jest dobre zarządzanie posiadanymi dobrami (narzędziami, materiałami, urządzeniami), każdy przedstawiciel branży budowlanej przekonał się niejednokrotnie. Sprawna ewidencja pomaga podnieść efektywność pracy, lepiej kontrolować stan narzędzi i przyczynić się do znacznych oszczędności w działalności firmy. Wadliwa kontrola dokładnie odwrotnie – może narazić firmę na spore koszty. Na szczęście w dobie nowoczesnych technologii z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, które pomagają oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Opowiedzą o nich eksperci w zakresie identyfikacji mienia tagami radiowymi RFID w budownictwie, firma PWSK, producent programu Narzędziownia®.


» Rozwiązania dedykowane branży przemysłowej

Nowoczesne oprogramowanie do zarządzania majątkiem mogą szczególnie docenić przedstawiciele firm produkcyjnych i budowlanych, którzy odpowiedzialni są za magazyn narzędzi. Tego typu programy oferują bowiem możliwość zarządzania całą gospodarką narzędziową i materiałową. Oprogramowanie obsługuje wypożyczalnie narzędzi, magazyn materiałów, magazyn części zamiennych oraz ewidencję środków trwałych i wyposażenia. Dokładna ewidencja sprzętu, środków trwałych i wyposażenia z podziałem na oddziały, budowy i pracowników, pozwala ograniczyć kradzieże, zwiększa poszanowanie majątku przez pracowników, błyskawicznie lokalizuje potrzebny sprzęt i materiały oraz kontroluje stan narzędzi, terminów przeglądów i legalizacji. Ewidencja zużycia narzędzi według pracowników oraz podgląd przez dyrekcję do zasobów narzędzi zmniejsza wydatki na zakup nowych i pozwala na lepsze wykorzystanie istniejących zapasów.

Co więcej, oferowane rozwiązania są również dostosowane do bardziej prozaicznych aspektów pracy w przemyśle czy budowlance. Radiowe chipy RFID wprowadzone w miejscu kodów kreskowych są dużo bardziej odporne na różnego rodzaju pyły, smary i zanieczyszczenia. Dodatkowo ich odczyt nie wymaga precyzyjnego celowania skanerem, co w warunkach placu budowy mogłoby być sporym utrudnieniem. 

» Koniec z kolejkami do narzędziowni

Chipy RFID to rozwiązanie, które z pewnością docenią również sami pracownicy. Dzięki identyfikacji pracowników za pomocą kart zbliżeniowych RFID znika problem kolejek w firmowym magazynie po odbiór narzędzi. Co więcej – ponieważ całość ewidencji zyskuje wymiar elektroniczny – zbędne jest zbieranie podpisów, uzupełnianie rubryk czy drukowanie kwitów. To znacząca oszczędność czasu pracowników. W efekcie obieg dokumentów w magazynie staje się uporządkowany, znika ryzyko pomyłki, a narzędzia, maszyny i urządzenia są precyzyjnie przydzielane do pracowników.

» Błyskawiczna i pewna identyfikacja

Program do gospodarki narzędziowej to także dokładna lokalizacja sprzętu, kontrola stanów magazynowych i inwentarzowych. Zapewnia trwałe oznaczenie majątku firmy. Przymocowane w stabilny i bezpieczny sposób znaczniki RFID to błyskawiczna i pewna identyfikacja sprzętu po zbliżeniu go do czytnika RFID. Na bieżąco aktualizowane są stany magazynowe, a także stany u pracowników i w miejscach użytkowania (budowy, działy, wydziały, projekty). 

» Potrzebne narzędzia zawsze pod ręką

Niezwykle ważna jest automatyczna kontrola stanów minimalnych, co zapobiega niespodziewanym postojom wynikających z braku niezbędnych narzędzi czy materiałów. Wysyłany przez system alarm wspomaga dział zaopatrzenia.

» Zawsze w terminie

Istotną zaletą omawianych programów jest także elektroniczna kontrola wszystkich gwarancji, terminów przeglądów technicznych elektronarzędzi i urządzeń, a także legalizacji narzędzi pomiarowych i kalibracji przyrządów. Zabezpiecza przed wypadkami i odszkodowaniami w przypadku użytkowania narzędzi niesprawnych.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Lista 100 Najbogatszych Polaków 2018 a branża stolarki otworowej

Lista 100 Najbogatszych Polaków 2018 a branża stolarki otworowej

Aby znaleźć się na Liście 100 Najbogatszych Polaków...

Ważna wiadomość dla polskich eksporterów stolarki otworowej do Szwecji

Ważna wiadomość dla polskich eksporterów stolarki otworowej do Szwecji

Władze Szwecji z własnej inicjatywy zaostrzyły...

Forum Wiedzy Inoutic rozpoczęło sezon 2018

Forum Wiedzy Inoutic rozpoczęło sezon 2018

W ramach inicjatywy „Forum wiedzy Inoutic” sezon 2018...

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Najnowszy system przeciwpożarowy MB-86EI dedykowany jest...

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Już 2 marca w trasę wyruszy fischerTRUCK –...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria