FIBARO z nowym czujnikiem Door/Window Sensor 2

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

FIBARO Door/Window Sensor 2

fot. FIBARO

FIBARO Door/Window Sensor 2


Zobacz również:

oknoad

Dobry Montaż

Ekspert Stolarki

Akademia Gerda

TECHNOLOGIA SMART EDGE

Dlaczego warto stosować kontenery na odpady PVC ?


FIBARO Door/Window Sensor 2

fot. FIBARO

FIBARO Door/Window Sensor 2

Mniejsze wymiary przy większej funkcjonalności – tak prezentuje się nowy czujnik FIBARO Door/Window Sensor 2. Ulepszony czujnik otwarcia drzwi i okien posiada szeroką gamą zastosowań, czyniąc przestrzeń bezpieczniejszą, a przebywanie w niej bardziej komfortowe. Co jeszcze oferuje urządzenie?

Podstawowym zadaniem inteligentnego czujnika z Poznania jest monitorowanie stanu zamknięcia drzwi i okien w domu oraz mieszkaniu. Niewielkie urządzenie (zaledwie 7 cm długości i mniej niż 2 cm szerokości) umieszczone nad futryną i zintegrowane z centralką sterującą natychmiast powiadamia nas o nietypowym zdarzeniu. Jakim? – Czujnik zarejestruje otwarcie drzwi pod nieobecność domowników lub po wyznaczonej godzinie, gdy wszyscy powinni już spać, o czym użytkownik zostaje natychmiast powiadomiony na swojego smartfona – mówi Mikołaj Pertek, country manager FIBARO. 

A to dopiero początek możliwości czujnika – wiele zależy od wyobraźni użytkownika. Inteligentny czujnik zbliżeniowy oferuje możliwość programowania tzw. scen, czyli następujących po sobie zdarzeń z wykorzystaniem zintegrowanych w jeden system kilku urządzeń smart home. – Lampka w pokoju dziecka zapalająca się po wykryciu ruchu w jego łóżeczku, oświetlenie przypodłogowe włączające się, gdy ktoś w nocy chce skorzystać z łazienki, czy klimatyzator i system audio uruchamiające się, gdy przekraczamy próg mieszkania – możliwości są nieograniczone – dodaje Mikołaj Pertek. 

Co więcej, czujnik FIBARO pozwala żyć nie tylko bezpieczniej i bardziej komfortowo, ale i oszczędnie. Polskiemu producentowi systemu smart home udało się ograniczyć wymiary urządzenia, jednocześnie wyposażyć go w niezwykle przydatny czujnik temperatury. Ten w istotny sposób pozwala zmniejszyć zużycie energii. – Dzięki integracji czujnika z inteligentnym termostatem, ogrzewanie będzie działać tylko do momentu osiągnięcia optymalnej, wcześniej ustalonej temperatury dla danego pomieszczenia. Jednocześnie czujnik, który wykryje otwarcie okna, wyśle sygnał o konieczności wyłączenia ogrzewania na czas wietrzenia, które uruchomi się ponownie dopiero po zamknięciu okna. A to wykluczy straty energetyczne – mówi Mikołaj Pertek z FIBARO. 

Działające w technologii bezprzewodowej Z-Wave urządzenie można zamontować w dowolnym miejscu w domu – łatwe w montażu (samoprzylepna dwustronna taśma) i praktycznie niedostrzegalne gołym okiem powiadomi użytkownika także o próbie jego demontażu.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Pokazy montażu markizy antysmogowej FAKRO podczas MONTERIADY 2018

Pokazy montażu markizy antysmogowej FAKRO podczas MONTERIADY 2018

Partnerem MONTERIADY 2018 została marka FAKRO, która w...

Jean-Noël Fourel rezygnuje ze stanowiska prezesa Grupy Selena

Jean-Noël Fourel rezygnuje ze stanowiska prezesa Grupy Selena

Jako przyczynę rezygnacji Jean-Noël Fourel wskazał...

Czy aneks kuchenny musi mieć osobne okno?

Czy aneks kuchenny musi mieć osobne okno?

Polski Związek Firm Deweloperskich zwrócił się do...

VENTANA Polska – 10 lat specjalizacji w konstrukcjach nietypowych

VENTANA Polska – 10 lat specjalizacji w konstrukcjach nietypowych

Spółka swoją działalność rozpoczęła równo 10 lat...

D+H Polska partnerem SARP

D+H Polska partnerem SARP

Wraz z 2018 r. D+H Polska przystąpiła do grona...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria