VENTANA Polska – 10 lat specjalizacji w konstrukcjach nietypowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ventana Polska (oddział międzynarodowej grupy Ventana) produkuje nietypowe okna i drzwi z tworzywa sztucznego oraz zajmuje się usługowym gięciem łuków. Spółka swoją działalność rozpoczęła równo 10 lat temu. Dziś sprawdzamy, co zmieniło się w tym przedsiębiorstwie w ostatnim czasie. Do rozmowy zaprosiliśmy Pana Grzegorza Grodzkiego, Kierownika Zakładu.


Panie Grzegorzu, co zmieniło się w VENTANA Polska w ostatnim czasie?

Ostatnio wzbogaciliśmy swój park maszynowy i aktualnie, prawdopodobnie jako jedyni, posiadamy obrabiarkę CNC do słupków. Została ona wyprodukowana specjalnie na zamówienia Ventany Polska. Sukcesywnie wprowadzamy również wszelkie nowości, jak np. nowe systemy. Firma ciągle się rozwija, a zatrudnienie wzrasta, więc nie mamy powodów do narzekań. Nasz asortyment obejmuje obecnie łuki, okna łukowe i okrągłe, okna skośne, drzwi podnoszono-przesuwne, elementy składane i drzwi zewnętrzne. W tym znaczeniu Ventana jest jedynym w całej Europie dostawcą pełnego asortymentu konstrukcji nietypowych. Zarządzane przez właścicieli przedsiębiorstwo zaopatruje producentów okien i drzwi w całych Niemczech, krajach ościennych i na całym świecie. Ponad 150 pracowników na powierzchni produkcyjnej 9.000 metrów kwadratowych przerabia profile i okucia wszystkich wiodących systemodawców.

Zakładam, że zeszły rok ocenia Pan zatem bardzo pozytywnie. 

Jak najbardziej tak. Miniony rok był dla nas zdecydowanie bardzo dobry. Uzyskaliśmy najlepszy wynik w dotychczasowej historii firmy i życzylibyśmy sobie, aby rok 2018 był równie udany. W nowym roku mamy zamiar pozyskać kolejnych nowych klientów, dzięki czemu nastąpi wzrost sprzedaży, a w jego konsekwencji również i zatrudnienia. 

Pragniemy serdecznie podziękować naszym klientom, partnerom biznesowym za zaufanie i współpracę w 2017 roku. Życzymy dalszych sukcesów, udanych inwestycji i pomyślności w nowym roku. 

Co jest potrzebne, aby z sukcesami działać obecnie na rynku stolarki otworowej?

Najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach, są obserwacja otoczenia, odpowiadanie na potrzeby klientów, wprowadzanie nowinek branżowych, a ponadto utrzymywanie najwyższych standardów jakościowych i rzetelna, terminowa realizacja zleceń. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Lista 100 Najbogatszych Polaków 2018 a branża stolarki otworowej

Lista 100 Najbogatszych Polaków 2018 a branża stolarki otworowej

Aby znaleźć się na Liście 100 Najbogatszych Polaków...

Ważna wiadomość dla polskich eksporterów stolarki otworowej do Szwecji

Ważna wiadomość dla polskich eksporterów stolarki otworowej do Szwecji

Władze Szwecji z własnej inicjatywy zaostrzyły...

Forum Wiedzy Inoutic rozpoczęło sezon 2018

Forum Wiedzy Inoutic rozpoczęło sezon 2018

W ramach inicjatywy „Forum wiedzy Inoutic” sezon 2018...

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Najnowszy system przeciwpożarowy MB-86EI dedykowany jest...

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Już 2 marca w trasę wyruszy fischerTRUCK –...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria