Rodzina ze Zblewa prosi o pomoc w remoncie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Pani Beata i Pan Marcin ze Zblewa wychowują razem pięcioro dzieci. Rodzina otrzymała od wójta mieszkanie gminne, ale niestety jest to lokal wymagający kompletnego remontu. Część prac została już wykonana, lecz nadal jest wiele do zrobienia. Pani Beata przesłała do nas list z prośbą o udostępnienie. 

Nasza rodzina jest rodziną wielodzietną, z pięciorgiem dzieci. Jeszcze do niedawna musieliśmy wynajmować mieszkanie, a teraz nasze największe marzenie się spełnia – dzięki uprzejmości wielu życzliwych osób. Całe mieszkanie ma zaledwie 38 metrów, ale jest strych, który w tej chwili jest przystosowywany do zamieszkania. Właśnie powstają trzy małe pokoiki dla starszych dzieci. Mój mąż jest złotą rączką, więc mnóstwo rzeczy zrobił sam – pomagałam mu sama, choć przy małych dzieciach to bardzo trudne.

Położyliśmy izolacje, odgrzybiliśmy pomieszczenia, ale potrzebna była pomoc w postaci materiałów budowlanych – zwracaliśmy się do rożnych instytucji. Z wielką radością przyjęliśmy informację, że wspomagać nas będzie Fundacja Fabryki Marzeń z Kielc. Dzieli nas 600 km, ale nie odmówili nam pomocy. 

Z marketu budowlanego pozyskaliśmy materiały budowlane, zaopatrzono nas w grzejniki, inna firma przekazała nam panele, kocioł grzewczy, firma budowlana Ramzesa Pawłowskiego ze Starogardu zgodziła się wyremontować mieszkanie, lecz nadal brakuje drzwi, parapetów i mebli. Nie marzymy o nowym telefonie czy samochodzie, marzymy, aby mieć swój własny kąt. Firmy uczestniczące w naszym remoncie to m.in. Cersanit, Barlinek, Castorama, Stalmark, FAKRO, Hurtownia Ola, Purmo czy Ralston. Całość przedsięwzięcia pilotują Magdalena i Tomasz Kijakowie z Fundacji Fabryki Marzeń.

Zwracamy się z prośbą do Państwa. Jeśli Państwo zechcą nam pomóc, prosimy o kontakt pod nr. tel. 790 803 568.

Krótki reportaż przygotowany przez TVP 3 znajdą Państwo TUTAJ

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Stylowe rozwiązania otwierające drzwi od G-U Polska

Stylowe rozwiązania otwierające drzwi od G-U Polska

G-U Polska wprowadziło na rynek dwie nowości, będące...

Łucznik-Lockpol z nową siedzibą w zabytkowej fabryce z 1923 roku

Łucznik-Lockpol z nową siedzibą w zabytkowej fabryce z 1923 roku

Od sierpnia tego roku siedzibę firmy Łucznik-Lockpol,...

DOBRY MONTAŻ – rusza nowa odsłona kampanii

DOBRY MONTAŻ – rusza nowa odsłona kampanii

Wraz z początkiem sierpnia 2017 roku rozpoczęła się...

Małe elektrozaczepy Hartte XS-C z funkcją wyślizgu w ofercie BIRA

Małe elektrozaczepy Hartte XS-C z funkcją wyślizgu w ofercie BIRA

BIRA wprowadza małe elektrozaczepy Hartte XS-C z...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria