Dotacje na inwestycje szansą na rozwój w sektorze MŚP

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Branża stolarki otworowej od kilku lat regularnie umacnia swoją pozycję, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Jednym z rozwiązań, mogącym wpłynąć na dalszą poprawę potencjału krajowych podmiotów, jest udział w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałania 3.2.1 Badania na rynek.

Dofinansowaniem mogą zostać objęte inwestycje dotyczące wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez Wnioskodawcę samodzielnie lub na jego zlecenie, prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów. Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, w tym m.in. zakup maszyn, urządzeń, linii technologicznych, oprogramowania oraz prace budowlane (np. budowa hali produkcyjnej). Minimalna wartość projektu wynosi 10 mln zł. 

Nabór wniosków planowany jest w terminie listopad 2017 - styczeń 2018 roku. Przewiduje się, że (analogicznie do poprzednich konkursów) maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych wyniesie do 70% dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz do 60% dla średnich. Ogólna pula środków przeznaczona na planowany nabór to aż 750 000 000 zł!

Pomocy w pozyskaniu dofinansowania udzieli ECDF Dotacje. Jako największa grupa doradcza w kraju od 14 lat skutecznie świadczy kompleksowe usługi dla przedsiębiorców, w tym pozyskuje i rozlicza dofinansowania z sektora MŚP. Specjalizuje się w projektach inwestycyjnych, m.in. dla branży stolarki otworowej i meblarskiej w całym kraju.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Rozwiązanie D+H made in Poland docenione przez specjalistów

Rozwiązanie D+H made in Poland docenione przez specjalistów

Targi ENERGETAB w Bielsku-Białej dobiegły końca. Firma...

Wspierana przez LOB S.A. Unia Leszno sięgnęła po Drużynowe Mistrzostwo Polski

Wspierana przez LOB S.A. Unia Leszno sięgnęła po Drużynowe Mistrzostwo Polski

W rewanżowym spotkaniu PGE Ekstraligi Unia Leszno...

Jakość mierzona milimetrami

Jakość mierzona milimetrami

Chcąc dostarczać klientom produkty najwyższej...

Drzwi otwierane bez użycia siły

Drzwi otwierane bez użycia siły

Automatyczne cofanie rygli dzięki zastosowaniu nowego...

Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

W domu lubimy cieszyć się dużą ilością światła i...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria