Dotacje na inwestycje szansą na rozwój w sektorze MŚP

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Branża stolarki otworowej od kilku lat regularnie umacnia swoją pozycję, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Jednym z rozwiązań, mogącym wpłynąć na dalszą poprawę potencjału krajowych podmiotów, jest udział w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałania 3.2.1 Badania na rynek.

Dofinansowaniem mogą zostać objęte inwestycje dotyczące wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez Wnioskodawcę samodzielnie lub na jego zlecenie, prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów. Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, w tym m.in. zakup maszyn, urządzeń, linii technologicznych, oprogramowania oraz prace budowlane (np. budowa hali produkcyjnej). Minimalna wartość projektu wynosi 10 mln zł. 

Nabór wniosków planowany jest w terminie listopad 2017 - styczeń 2018 roku. Przewiduje się, że (analogicznie do poprzednich konkursów) maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych wyniesie do 70% dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz do 60% dla średnich. Ogólna pula środków przeznaczona na planowany nabór to aż 750 000 000 zł!

Pomocy w pozyskaniu dofinansowania udzieli ECDF Dotacje. Jako największa grupa doradcza w kraju od 14 lat skutecznie świadczy kompleksowe usługi dla przedsiębiorców, w tym pozyskuje i rozlicza dofinansowania z sektora MŚP. Specjalizuje się w projektach inwestycyjnych, m.in. dla branży stolarki otworowej i meblarskiej w całym kraju.Zainteresowany? Poproś o ofertę!Biurowiec Consultronix z fasadami od Effectora

Biurowiec Consultronix z fasadami od Effectora

Effector S.A. współrealizowała siedzibę firmy...

Profile podokienne Metal-Plast z certyfikatem ift Rosenheim

Profile podokienne Metal-Plast z certyfikatem ift Rosenheim

Innowacyjne listwy podparapetowe Metal-Plast uzyskały...

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide teraz w wersji czteroskrzydłowej

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide teraz w wersji czteroskrzydłowej

Wariant czteroskrzydłowy z dwoma ruchomymi skrzydłami w...

Budynki tylko dla sprawnych?

Budynki tylko dla sprawnych?

Bariery architektoniczne najdotkliwiej odczuwają osoby...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria