Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Większość dobrze prosperujących firm jest dziełem życia ich właścicieli. Jak pokierować tym dorobkiem, kiedy nadchodzi czas rozstania? Odpowiedzią na to pytanie może być sukcesja, czyli przekazanie władzy następnemu pokoleniu. Właśnie tego skomplikowanego i wieloetapowego procesu, który wymaga strategicznego planowania i zarządzania, będzie dotyczył drugi panel dyskusyjny VIII Kongresu Stolarki Polskiej, który rozpocznie się już 25 maja.

Aż 79% polskich przedsiębiorstw nie ma zaplanowanego planu dziedziczenia firmy. Bardzo często jest to wynikiem przekonania nestorów, że mogą poradzić sobie z tym tematem sami lub że nie czas jeszcze na tego typu decyzje. Sukcesja w wielu firmach pozostawiona jest więc przypadkowi… Tymczasem powinna być ona zaplanowana na kilka lat do przodu i rozpisana na poszczególne obszary. 

Podczas II panelu dyskusyjnego tegorocznego Kongresu poruszone zostaną najważniejsze kwestie dotyczące podejmowania decyzji o przyszłości przedsiębiorstwa. Będzie mowa m.in. o relacjach pomiędzy założycielami firm i ich sukcesorami. Prelegenci zastanowią się też nad wyzwaniami, jakie proces sukcesji stawia przed wszystkimi pracownikami. Przekazanie firmy w nowe ręce dotyczy bowiem całej kadry. Tego typu zmiana organizacyjna wymaga więc szerszego spojrzenia – powinna uwzględniać kwestie związane z relacjami na linii nie tylko nestor – sukcesor, lecz także nestor – sukcesor a otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne. W nowej rzeczywistości biznesowej muszą odnaleźć się współwłaściciele, menadżerowie, pracownicy, klienci i partnerzy biznesowi. 

Nie zabraknie też rozmów o tym, jak decyzja o sukcesji jest odbierana przez grono kluczowych osób w firmie, których staż czasem znacznie przekracza staż sukcesora. Uczestnicy panelu podpowiedzą, jak dziedziczący może poradzić sobie z budowaniem pozycji w nowym środowisku. Prelegenci bazując na doświadczeniach uznanych firm, zastanowią się także nad kwestią wzajemnych relacji nestora i spadkobiercy. W roli panelistów wystąpią współzałożyciel, współwłaściciel i Prezes Zarządu firmy PORTA KMI POLAND Jacek Sarnowski oraz Łukasz Luto, wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Porta KMI Poland. Swoim doświadczeniem podzielą się także Piotr Wit Voelkel, przedsiębiorca, prezes Grupy Kapitałowej VOX oraz Piotr Voelkel, przedsiębiorca, promotor polskiego design, współzałożyciel Uniwersytetu SWPS. Moderatorem II panelu dyskusyjnego będzie Dariusz Bednarski, Partner Zarządzający Departamentem Doradztwa Grant Thornton.

VIII Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się w dniach 25-26 maja 2017 w Hotelu Copernicus**** w Toruniu. 

Szczegółowe informacje na temat programu merytorycznego i formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: kongres.poid.eu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Jakość mierzona milimetrami

Jakość mierzona milimetrami

Chcąc dostarczać klientom produkty najwyższej...

Drzwi otwierane bez użycia siły

Drzwi otwierane bez użycia siły

Automatyczne cofanie rygli dzięki zastosowaniu nowego...

Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

W domu lubimy cieszyć się dużą ilością światła i...

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Selena Insulations

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Selena Insulations

Najnowszy i najnowocześniejszy zakład produkcyjny Grupy...

Nowa siedziba Quadrature S.A.

Nowa siedziba Quadrature S.A.

Przeprowadzka Quadrature S.A. w Belgii do nowej siedziby...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria