Kolejne pule dotacji na rozwój przedsiębiorstw z woj. zachodniopomorskiego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Branża związana z produkcją stolarki okiennej nieustannie się rozwija. Jak wynika z najnowszej prognozy przygotowanej przez Freedonia Group, wartość globalnego rynku powinna wzrastać o 6,8% rocznie i pod koniec bieżącego roku osiągnąć poziom 192 mld USD.

Również rodzimy rynek rozwija się w zdumiewającym tempie. Jak zostało napisane w komunikacie poświęconym raportom pt. „Rynek drzwi w Polsce 2015 – Prognozy rozwoju na lata 2015-2020" oraz „Rynek okien w Polsce 2015 – Prognozy rozwoju na lata 2015-2020" sprzedaż okien i drzwi wyłącznie na rynku krajowym wzrosła odpowiednio o 8% i 6%.

Kluczowe czynniki wpływające na dobre perspektywy dla branży to: poprawiająca się kondycja polskiej gospodarki, rosnąca liczba rozpoczynanych inwestycji mieszkaniowych, większa popularność droższych produktów energooszczędnych, rosnący popyt ze strony rynku wtórnego, a także duża popularność niestandardowych produktów na indywidualne zamówienie. Wykorzystanie bardzo dobrej koniunktury rynkowej jest zatem w rękach producentów. Umiejętne dostosowanie się do potrzeb odbiorców często łączy się jednak z koniecznością rozszerzenia parku maszynowego lub stworzenia odpowiedniej infrastruktury budowlanej. 

» Doskonałą okazją do przeprowadzenia kapitałochłonnych inwestycji jest aplikowanie o dofinansowanie w ramach Działania 1.7 Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM). W ramach realizacji projektu można otrzymać wsparcie finansowe na zakup środków trwałych (maszyny i urządzenia, linie produkcyjne), gruntów, budynków, a nawet wartości niematerialnych i prawnych (oprogramowanie, know-how, licencje). 

Składanie dokumentacji aplikacyjnej możliwe jest od 2 marca 2017 roku do 5 maja 2017 roku. Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych wynosi 55% dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz 45% dla średnich firm. Ogólna pula środków przeznaczony na konkurs to 19 000 000,00 PLN

» Wyśmienitą szansą na rozwój firmy i unowocześnienie oferowanych produktów jest także aplikowanie o wsparcie finansowe w ramach Działania 1.8. Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF). Na dofinansowanie mają szanse projekty dotyczące inwestycji w grunt, budynki, budowle, środki trwałe (maszyny i urządzenia, linie produkcyjne) oraz wartości niematerialne i prawne (know-how, patenty, licencje). 

Aplikować można w okresie od 2 marca 2017 roku do 5 maja 2017 roku. Środki dostępne w ramach konkursu to 19 000 000,00 PLN. Mikro i mali przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 55%, a średni na wsparcie na poziomie 45%. 

Pomocy w pozyskaniu dofinansowania udzieli ECDF Dotacje – jako największa grupa doradcza w kraju od 13 lat skutecznie świadczy kompleksowe usługi dla przedsiębiorców, w tym pozyskuje i rozlicza dofinansowania z sektora MŚP. Specjalizuje się w projektach inwestycyjnych, m.in. dla branży stolarki otworowej i meblarskiej w całym kraju.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu...

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadziło do oferty nowe...

Zmiana na stanowisku prezesa VEKA Polska Sp. z o.o.

Zmiana na stanowisku prezesa VEKA Polska Sp. z o.o.

1 lutego 2018 na czele spółki VEKA Polska stanął nowy...

Sterowanie domem przez telefon – czy to bezpieczne?

Sterowanie domem przez telefon – czy to bezpieczne?

Inteligentny dom i najnowocześniejsze rozwiązania...

Akademia REHAU 2018 – rozpoczęto nowy sezon warsztatów i szkoleń

Akademia REHAU 2018 – rozpoczęto nowy sezon warsztatów i szkoleń

Na rynku jest wiele firm podobnych do siebie,...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria