Kolejne pule dotacji na rozwój przedsiębiorstw z woj. zachodniopomorskiego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Branża związana z produkcją stolarki okiennej nieustannie się rozwija. Jak wynika z najnowszej prognozy przygotowanej przez Freedonia Group, wartość globalnego rynku powinna wzrastać o 6,8% rocznie i pod koniec bieżącego roku osiągnąć poziom 192 mld USD.

Również rodzimy rynek rozwija się w zdumiewającym tempie. Jak zostało napisane w komunikacie poświęconym raportom pt. „Rynek drzwi w Polsce 2015 – Prognozy rozwoju na lata 2015-2020" oraz „Rynek okien w Polsce 2015 – Prognozy rozwoju na lata 2015-2020" sprzedaż okien i drzwi wyłącznie na rynku krajowym wzrosła odpowiednio o 8% i 6%.

Kluczowe czynniki wpływające na dobre perspektywy dla branży to: poprawiająca się kondycja polskiej gospodarki, rosnąca liczba rozpoczynanych inwestycji mieszkaniowych, większa popularność droższych produktów energooszczędnych, rosnący popyt ze strony rynku wtórnego, a także duża popularność niestandardowych produktów na indywidualne zamówienie. Wykorzystanie bardzo dobrej koniunktury rynkowej jest zatem w rękach producentów. Umiejętne dostosowanie się do potrzeb odbiorców często łączy się jednak z koniecznością rozszerzenia parku maszynowego lub stworzenia odpowiedniej infrastruktury budowlanej. 

» Doskonałą okazją do przeprowadzenia kapitałochłonnych inwestycji jest aplikowanie o dofinansowanie w ramach Działania 1.7 Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM). W ramach realizacji projektu można otrzymać wsparcie finansowe na zakup środków trwałych (maszyny i urządzenia, linie produkcyjne), gruntów, budynków, a nawet wartości niematerialnych i prawnych (oprogramowanie, know-how, licencje). 

Składanie dokumentacji aplikacyjnej możliwe jest od 2 marca 2017 roku do 5 maja 2017 roku. Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych wynosi 55% dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz 45% dla średnich firm. Ogólna pula środków przeznaczony na konkurs to 19 000 000,00 PLN

» Wyśmienitą szansą na rozwój firmy i unowocześnienie oferowanych produktów jest także aplikowanie o wsparcie finansowe w ramach Działania 1.8. Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF). Na dofinansowanie mają szanse projekty dotyczące inwestycji w grunt, budynki, budowle, środki trwałe (maszyny i urządzenia, linie produkcyjne) oraz wartości niematerialne i prawne (know-how, patenty, licencje). 

Aplikować można w okresie od 2 marca 2017 roku do 5 maja 2017 roku. Środki dostępne w ramach konkursu to 19 000 000,00 PLN. Mikro i mali przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 55%, a średni na wsparcie na poziomie 45%. 

Pomocy w pozyskaniu dofinansowania udzieli ECDF Dotacje – jako największa grupa doradcza w kraju od 13 lat skutecznie świadczy kompleksowe usługi dla przedsiębiorców, w tym pozyskuje i rozlicza dofinansowania z sektora MŚP. Specjalizuje się w projektach inwestycyjnych, m.in. dla branży stolarki otworowej i meblarskiej w całym kraju.Zainteresowany? Poproś o ofertę!V364 – najnowsza platforma do zarządzania systemami kontroli dostępu

V364 – najnowsza platforma do zarządzania systemami kontroli dostępu

Włoska firma ISEO, której autoryzowanym dystrybutorem...

TONTOR na szkoleniu w YAWAL

TONTOR na szkoleniu w YAWAL

W dniach 18-19 maja 2017 pracownicy firmy TONTOR wzięli...

VIII Kongres Stolarki Polskiej już 25 maja. Co czeka uczestników?

VIII Kongres Stolarki Polskiej już 25 maja. Co czeka uczestników?

Punktem kulminacyjnym spotkania będzie wypracowanie...

FIBARO z nowym czujnikiem Door/Window Sensor 2

FIBARO z nowym czujnikiem Door/Window Sensor 2

Ulepszony czujnik otwarcia drzwi i okien posiada szeroką...

Dotacje na inwestycje szansą na rozwój w sektorze MŚP

Dotacje na inwestycje szansą na rozwój w sektorze MŚP

Jednym z rozwiązań, mogącym wpłynąć na dalszą...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria