Rynek okien, drzwi i ogrodów zimowych w Wielkiej Brytanii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Palmer Market Research wydał nowy raport dotyczący wyników i perspektyw brytyjskiej branży okien i drzwi, nakreślając obraz wzrostu, ale i pomniejszania się tego rynku podczas drogi Wielkiej Brytanii ku Brexitowi. 

Według informacji zawartych w raporcie spłaszczenie rynku w 2015 roku i spadek ogólnej liczby sprzedaży w Wielkiej Brytanii wyniósł 0,7%. Niewielki spadek sprzedaży równoważony jest przez wzrastającą tendencję klientów do zakupu stolarki wyższej jakości i inwestowania większych środków w montaż produktów. Dzięki temu wartość sprzedaży zainstalowanej stolarki wzrosła o 2% do wartości 4,2 miliardów funtów. Palmer sugeruje, że dalsze perspektywy będą wysoce zróżnicowane i zależne od sektora i oferowanych produktów. Tak jak w poprzednich latach, w dalszym ciągu dominujący jest sektor prac remontowych, osiągając wartość 3,24 miliardów funtów w roku 2015. Palmer prognozuje, że w 2016 roku sektor ten jeszcze wzrósł o 1,5% do wartości 3,28 miliardów funtów.

Robert Palmer, dyrektor zarządzający Palmer Market Research, uważa, że po wstępnym zamieszaniu spowodowanym Brexitem zaufanie konsumenckie ustabilizowało się. Twierdzi jednak, że niepewność spowodowana negocjacjami w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może zmniejszyć popyt na prace remontowe, co spowoduje spadek wartości w 2017 i 2018, aż do 2020 roku. Ta sytuacja może także doprowadzić do ochłodzenia na rynku mieszkaniowym i spadków cen, co w rezultacie spowolni ilość powstawania nowych obiektów. Będzie to jeszcze bardziej odczuwalne, jeśli kupujący postanowią przeczekać Brexit, nim zdecydują się zakupić swoje pierwsze lokum. Dla większości osób, które już ulokowały swój kapitał w nieruchomości, prognozy dla sektora społecznego pozostaną jednak bez zmian aż do 2020 roku.

Z raportu możemy się również dowiedzieć, że aluminium nadal odnotowuje wzrosty, podobnie jak sektor drzwi wejściowych i tarasowych. Prognozuje się natomiast kontynuację trendu spadkowego w sektorze ogrodów zimowych aż do 2020 roku. Spowodowane ma być to przez zmianę trendów w budownictwie i wzrost udziału rynku renowacyjnego.

Chociaż Brexit wywołał pewną niepewność i trudno przewidzieć, jaki będzie miał wpływ na zaufanie konsumenckie, ciągle pozostają spore możliwości, które są mocno zróżnicowane nie tylko ze względu na rodzaj produktu, ale i rodzaj materiału – podsumowuje wywiadownia Palmer Market Research.

Źródło: Palmer Market Research
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Budowa domu w 2018 roku będzie dużo droższa

Budowa domu w 2018 roku będzie dużo droższa

Ostatni rok w budownictwie to coraz lepsza koniunktura i...

Tomasz Zadroga dołącza do Zarządu Yawal S.A.

Tomasz Zadroga dołącza do Zarządu Yawal S.A.

Dołączenie Tomasza Zadrogi, managera z dużym...

Nowa deklaracja EPD dla okuć antypanicznych dormakaba

Nowa deklaracja EPD dla okuć antypanicznych dormakaba

dormakaba otrzymała nową deklarację środowiskową EPD...

Prawidłowy montaż okien również w chłodne dni

Prawidłowy montaż okien również w chłodne dni

Każdy sprzedający okna z dużym prawdopodobieństwem...

Trendy w budownictwie w 2018 – czas na nowe technologie

Trendy w budownictwie w 2018 – czas na nowe technologie

Najnowszy raport Instytutu Gartnera opisujący 10...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria