Kosze na odpady to podstawa obsługi recyklingowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Inwestycja w kosze na odpady PVC to jeden z podstawowych kosztów, jakie musi ponieść firma recyklingowa. Jak podaje przedsiębiorstwo Metal-Plast, mimo że posiada charakterystyczne kosze 
wykonane ze stali ocynkowanej, które odznaczają się tabliczką z wytłoczonym logo, to poprzez nieuczciwe działania konkurencyjnych firm recyklingowych zginęło mu już 1000 koszy na odpady!
 
Jakość procesu produkcyjnego elementów stolarki otworowej z PVC uzależniona jest także w pewnym stopniu od sprawnej obsługi odpadowej. Podstawową zasadą odbioru odpadów po profilach okienno-drzwiowych jest magazynowanie ich w metalowych koszach na paletach, które są cyklicznie odbierane przez firmy recyklingowe. Firma Metal-Plast konsekwentnie inwestuje w kosze, co doprowadziło do zwiększenia ich stanu do 15,5 tys. sztuk. 
 
Jak tłumaczy Metal-Plast, na rynku działają firmy, które nie mają swoich koszy na odpad PVC. Wychodzą one z założenia, że inwestowanie w kosze nie jest potrzebne. Dochodzi zatem do tego rodzaju praktyk, że firmy te przyjeżdżają na teren producenta okien i zabierają odpad w koszach firmy Metal-Plast. Tym samym mogą zaoferować za odpady jednorazowo większą stawkę, gdyż w cenie mają już wliczoną wartość koszy, która wynosi 200 PLN/szt. Jedno auto ciężarowe typu TIR mieści 64 szt. koszy, co w efekcie daje 12 800 PLN. Jak zatem widać, proceder ten jest wyjątkowo opłacalny. Następnie kosze nie są zwracana do firmy, z której je zabrano. W wielu przypadkach są przemalowywane, oklejane i podstawiane do następnych klientów jako rzekomo swoje kosze. 

Oryginalne kosze na odpady PVC Metal-Plast  

Firma Metal-Plast zwraca się z apelem do producentów okien o niewydawanie innym podmiotom odpadów w koszach, które nie należą do tych firm, a także o nieprzyjmowanie przerobionych koszy. Pojemniki są nie tylko majątkiem firmy Metal-Plast, ale przede wszystkim gwarantują właściwe składowanie odpadu i zapewniają porządek, a tym samym przekładają się bezpośrednio na sprawność procesu w firmie produkującej okna z PVC. Firma Metal-Plast wyraża również głęboką nadzieję, że ten nieuczciwy proceder zostanie zatrzymany, a każdy, kto chce skupować odpady, zadba przede wszystkim o to, aby zakupić odpowiednie pojemniki do obsługi swoich klientów.


Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!V364 – najnowsza platforma do zarządzania systemami kontroli dostępu

V364 – najnowsza platforma do zarządzania systemami kontroli dostępu

Włoska firma ISEO, której autoryzowanym dystrybutorem...

TONTOR na szkoleniu w YAWAL

TONTOR na szkoleniu w YAWAL

W dniach 18-19 maja 2017 pracownicy firmy TONTOR wzięli...

VIII Kongres Stolarki Polskiej już 25 maja. Co czeka uczestników?

VIII Kongres Stolarki Polskiej już 25 maja. Co czeka uczestników?

Punktem kulminacyjnym spotkania będzie wypracowanie...

FIBARO z nowym czujnikiem Door/Window Sensor 2

FIBARO z nowym czujnikiem Door/Window Sensor 2

Ulepszony czujnik otwarcia drzwi i okien posiada szeroką...

Dotacje na inwestycje szansą na rozwój w sektorze MŚP

Dotacje na inwestycje szansą na rozwój w sektorze MŚP

Jednym z rozwiązań, mogącym wpłynąć na dalszą...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria