Kosze na odpady to podstawa obsługi recyklingowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Inwestycja w kosze na odpady PVC to jeden z podstawowych kosztów, jakie musi ponieść firma recyklingowa. Jak podaje przedsiębiorstwo Metal-Plast, mimo że posiada charakterystyczne kosze 
wykonane ze stali ocynkowanej, które odznaczają się tabliczką z wytłoczonym logo, to poprzez nieuczciwe działania konkurencyjnych firm recyklingowych zginęło mu już 1000 koszy na odpady!
 
Jakość procesu produkcyjnego elementów stolarki otworowej z PVC uzależniona jest także w pewnym stopniu od sprawnej obsługi odpadowej. Podstawową zasadą odbioru odpadów po profilach okienno-drzwiowych jest magazynowanie ich w metalowych koszach na paletach, które są cyklicznie odbierane przez firmy recyklingowe. Firma Metal-Plast konsekwentnie inwestuje w kosze, co doprowadziło do zwiększenia ich stanu do 15,5 tys. sztuk. 
 
Jak tłumaczy Metal-Plast, na rynku działają firmy, które nie mają swoich koszy na odpad PVC. Wychodzą one z założenia, że inwestowanie w kosze nie jest potrzebne. Dochodzi zatem do tego rodzaju praktyk, że firmy te przyjeżdżają na teren producenta okien i zabierają odpad w koszach firmy Metal-Plast. Tym samym mogą zaoferować za odpady jednorazowo większą stawkę, gdyż w cenie mają już wliczoną wartość koszy, która wynosi 200 PLN/szt. Jedno auto ciężarowe typu TIR mieści 64 szt. koszy, co w efekcie daje 12 800 PLN. Jak zatem widać, proceder ten jest wyjątkowo opłacalny. Następnie kosze nie są zwracana do firmy, z której je zabrano. W wielu przypadkach są przemalowywane, oklejane i podstawiane do następnych klientów jako rzekomo swoje kosze. 

Oryginalne kosze na odpady PVC Metal-Plast  

Firma Metal-Plast zwraca się z apelem do producentów okien o niewydawanie innym podmiotom odpadów w koszach, które nie należą do tych firm, a także o nieprzyjmowanie przerobionych koszy. Pojemniki są nie tylko majątkiem firmy Metal-Plast, ale przede wszystkim gwarantują właściwe składowanie odpadu i zapewniają porządek, a tym samym przekładają się bezpośrednio na sprawność procesu w firmie produkującej okna z PVC. Firma Metal-Plast wyraża również głęboką nadzieję, że ten nieuczciwy proceder zostanie zatrzymany, a każdy, kto chce skupować odpady, zadba przede wszystkim o to, aby zakupić odpowiednie pojemniki do obsługi swoich klientów.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Rozwiązanie D+H made in Poland docenione przez specjalistów

Rozwiązanie D+H made in Poland docenione przez specjalistów

Targi ENERGETAB w Bielsku-Białej dobiegły końca. Firma...

Wspierana przez LOB S.A. Unia Leszno sięgnęła po Drużynowe Mistrzostwo Polski

Wspierana przez LOB S.A. Unia Leszno sięgnęła po Drużynowe Mistrzostwo Polski

W rewanżowym spotkaniu PGE Ekstraligi Unia Leszno...

Jakość mierzona milimetrami

Jakość mierzona milimetrami

Chcąc dostarczać klientom produkty najwyższej...

Drzwi otwierane bez użycia siły

Drzwi otwierane bez użycia siły

Automatyczne cofanie rygli dzięki zastosowaniu nowego...

Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

W domu lubimy cieszyć się dużą ilością światła i...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria