Rozwinięcie systemu ISO-TOP WINFRAMER: nowy typ wzbudza zainteresowanie!

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Podczas targów FENSTERBAU FRONTALE 2016 firma ISO-Chemie po raz pierwszy zaprezentowała rozwinięcie SYSTEMU MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER. Ten nowy „TYP 2” oferuje jeszcze więcej elastyczności w montażu i uszczelnianiu elementów okien i drzwi w budynkach ze zintegrowanym systemem izolacji cieplnej. To innowacyjne rozwiązanie w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej nadaje się szczególnie dla okien i drzwi o małej i średniej wielkości do maks. 2 mkw., które montowane są w płaszczyźnie izolacyjnej przed warstwą nośną ściany budynku. 

» Komponenty systemowe

ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“ składa się z różnych komponentów systemowych. W celu zamocowania okna przewidziano konsole mocujące ze specjalnej kombinacji kantówek aluminiowych. Tak zwane kantówki izolujące umożliwiają wysięgi od 80 mm do 140 mm. Aby uzyskać wysięgi 140 mm, dostępne są płyty dystansowe, które montowane są pod konsole umocnieniowe. W celu przejęcia obciążeń z dolnych połączeń okiennych przewidziane są kantówki systemowe, których nośność została potwierdzona w szerokich testach w instytucie ift Rosenheim. Za pomocą trwale elastycznego kleju systemowego ISO-TOP FLEXKLEBER WF kantówki izolujące klejone są szczelnie powietrznie do muru, a styki materiałów oraz zakończenia narożników są uszczelniane. 

Kombinacja z klasycznego montażu konsoli i ościeżnic do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej. Nowy „TYP 2“ tworzy idealny pomost pomiędzy klasycznym montażem konsoli, a ościeżnicami do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej. Przeprowadzenie montażu jest przy tym bardzo proste i szybkie. Rozpoczyna się przy dolnym połączeniu poprzez montaż kantówek systemowych, które obejmują funkcję nośną. Kantówka systemowa klejona jest do muru za pomocą kleju systemowego ISO-TOP KLEJ FLEX WF (1-komponentowego kleju hybrydowo polimerowego) oraz dodatkowo wzmacniana za pomocą śrub. Następnie po bokach i od góry mocowane są do muru niezawodne aluminiowe konsole umocnieniowe za pomocą dopuszczonych, powszechnych na rynku śrub fasadowych. 

Liczba punktów mocowań dobierana jest indywidualnie od montowanego okna i koniecznych do przejęcia obciążeń. Na koniec na konsole umocnieniowe montowane są dokładnie kantówki izolacyjne z wysoce uszczelnionego polistyrenu XPS. Gwarantują one całkowite przykrycie poszczególnych punktów mocowań, a dzięki temu także cieplno-techniczną optymalizację współczynnika Ψ. Kantówki izolacyjne klejone są do muru także za pomocą kleju systemowego ISO-TOP KLEJ FLEX WF. Dzięki temu w całym obwodzie ościeżnicy powstaje w pełni oddzielona termicznie oraz szczelna powietrznie płaszczyzna do montażu okna. W porównaniu do sprawdzonego TYPU 1”, ten „TYP 2” za pomocą konsoli umocnieniowych charakteryzuje się przede wszystkim bocznym, przejmowaniem obciążeń zmiennych od sił wiatru i obciążeń ssących. 

» Zaleta montażu za pomocą połączenia na jaskółczy ogon

Kantówki izolujące dostarczane są w długości 1.200 mm. Można je dopasowywać indywidualnie na budowie do otworu okiennego. Końcówki głowic kantówek wyposażone są w połączenia na jaskółczy ogon. Dzięki temu wiele kantówek można ze sobą łączyć w sposób szybki i prosty, a następnie montować do ściany zewnętrznej. Ponadto zaletą jest fakt, że przycięte elementy resztkowe mogą być dalej użytkowane. Ta praktyczna pomoc montażowa upraszcza obsługę i gwarantuje czyste i technicznie bezusterkowe połączenie ze skorupą ściany muru. 

» Optymalna integracja z systemami WDV

Mechaniczne mocowanie elementów okien lub drzwi następuje bezpośrednio w zbadanych statycznie konsolach umocnieniowych. Po montażu okna, system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej zgodny z ustawą energooszczędną EnEV pokrywany jest bezpośrednio za pomocą zintegrowanego systemu izolacji cieplnej i dzięki temu zintegrowany z systemem WDV. 

» Możliwości kombinacji

W zależności od sytuacji zabudowy komponenty systemu ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“ mogą być ze sobą łączone. Przykładowo przy ciężkich skrzynkach rolet można zastosować przy dolnym i górnym połączeniu kantówki systemowe, natomiast tylko bocznie można zastosować kantówki izolujące wraz z konsolami umocnieniowymi. Można także zastosować bezproblemowo kombinację klasycznego „TYPU 1” z „TYPEM 2”. Gdy np. na parterze domu jednorodzinnego wymagana jest blokada antywłamaniowa RC 3, wtedy można zastosować „TYP 1”, podczas gdy na pierwszym piętrze budynku przy oknach średniej wielkości zastosujemy „TYP 2”. W ten sposób można perfekcyjnie dostroić wymagania techniczne i ekonomiczne. 

» PEWNE SYSTEMOWO USZCZELNIENIE 3-PŁASZCZYZNOWE

Za pomocą SYSTEMU MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“ jako bazą, możemy prosto i systemowo wprowadzać profesjonalne 3-płaszczyznowe uszczelnienie połączeń okiennych zgodnie z „Wytycznymi montażu” RAL. W tym celu firma ISO-Chemie oferuje w ramach systemu ISO³-SYSTEMU USZCZELNIEŃ OKIENNYCH różne połączeniowe folie okienne, pianki PUR oraz środki uszczelniające, jak również trwale elastyczne impregnowane taśmy uszczelniające PUR. W tym celu szczególne zastosowanie mają wielofunkcyjne taśmy uszczelniające fugi, jak ISO-BLOCO ONE, gdyż łączą one w jednym produkcie trzy płaszczyzny funkcjonalne, jak szczelność powietrzna, izolacja cieplna i akustyczna oraz ochrona pogodowa. 

Wraz z rozwinięciem systemu, dla indywidualnych rozwiązań montażowych oferowane są wykonawcom, sprzedawcom i projektantom przyszłościowo dwa różne, kombinowalne typy z rodziny systemowej SYSTEMU MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER. 

Artykuł promocyjny


Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
http://iso-chemie.pl/II D+H Car Race

II D+H Car Race

Głębokie koleiny, strome zjazdy i drzewa zawalone pod...

O zmianach w MACO z Dyrektorem Zarządzającym Tomaszem Mirką

O zmianach w MACO z Dyrektorem Zarządzającym Tomaszem Mirką

Maco przechodzi obecnie proces zmian organizacyjnych,...

Intertec 85 mm  – nowy system okienny z uszczelnieniem środkowym od Aluplast

Intertec 85 mm – nowy system okienny z uszczelnieniem środkowym od Aluplast

Intertec 85 mm to zaawansowany system profili okiennych,...

Na VIII Kongresie Stolarki Polskiej o perspektywie 2021

Na VIII Kongresie Stolarki Polskiej o perspektywie 2021

Podczas majowego Kongresu Stolarki Polskiej odbędzie...

Do oferty drzwi EUROA dołączają klamki EUROA Premium

Do oferty drzwi EUROA dołączają klamki EUROA Premium

Oferta marki EUROA została rozszerzona o oryginalne...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria