ISO-Chemie rozwija system Iso-Top Winframer

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“

ISO-Chemie

ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“


ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“

ISO-Chemie

ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“

ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“

ISO-Chemie

ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“

ISO-Chemie rozwinęło swój autorski system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER. Ulepszony system, nazwany „TYP 2”, oferuje jeszcze więcej elastyczności w montażu i uszczelnianiu elementów okien i drzwi w budynkach ze zintegrowanym systemem izolacji cieplnej. To innowacyjne rozwiązanie nadaje się szczególnie do okien i drzwi o małej i średniej wielkości do 2 mkw, które montowane są w płaszczyźnie izolacyjnej przed warstwą nośną ściany budynku. 

» Komponenty systemowe

ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2” składa się z różnych komponentów systemowych. W celu zamocowania okna przewidziano konsole mocujące ze specjalnej kombinacji kantówek aluminiowych. Tak zwane kantówki izolujące umożliwiają wysięgi od 80 do 140 mm. Aby uzyskać wysięgi 140 mm, dostępne są płyty dystansowe, które montowane są pod konsole umocnieniowe. W celu przejęcia obciążeń z dolnych połączeń okiennych przewidziane są kantówki systemowe, których nośność została potwierdzona w szerokich testach w instytucie ift Rosenheim. Za pomocą trwale elastycznego kleju systemowego ISO-TOP FLEXKLEBER WF kantówki izolujące klejone są do muru, a styki materiałów oraz zakończenia narożników uszczelniane. 

» Kombinacja klasycznego montażu konsoli i ościeżnic do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej. 

Nowy „TYP 2“ tworzy pomost pomiędzy klasycznym montażem konsoli, a ościeżnicami do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej. Przeprowadzenie montażu jest przy tym bardzo proste i szybkie. Rozpoczyna się przy dolnym połączeniu poprzez montaż kantówek systemowych, które obejmują funkcję nośną. Kantówka systemowa klejona jest do muru za pomocą kleju systemowego ISO-TOP FLEXKLEBER WF (jednokomponentowego kleju hybrydowo-polimerowego) oraz dodatkowo wzmacniana za pomocą śrub. Następnie po bokach i od góry mocowane są do muru aluminiowe konsole umocnieniowe za pomocą powszechnych na rynku śrub fasadowych. 

Liczba punktów mocowań dobierana jest indywidualnie od montowanego okna i koniecznych do przejęcia obciążeń. Na koniec na konsole umocnieniowe montowane są dokładnie kantówki izolacyjne z wysoce uszczelnionego polistyrenu XPS. Gwarantują one całkowite przykrycie poszczególnych punktów mocowań, a dzięki temu także cieplno-techniczną optymalizację współczynnika Ψ. Kantówki izolacyjne klejone są do muru także za pomocą kleju systemowego ISO-TOP FLEXKLEBER WF. Dzięki temu w całym obwodzie ościeżnicy powstaje w pełni oddzielona termicznie oraz szczelna powietrznie płaszczyzna do montażu okna. W porównaniu do sprawdzonego „TYPU 1”, „TYP 2” charakteryzuje się przede wszystkim bocznym przejmowaniem obciążeń zmiennych od sił wiatru i obciążeń ssących (za pomocą konsoli umocnieniowych). 

» Zaleta montażu za pomocą połączenia na jaskółczy ogon

Kantówki izolujące dostarczane są w długości 1200 mm. Można je dopasowywać indywidualnie na budowie do otworu okiennego. Końcówki głowic kantówek wyposażone są w połączenia na jaskółczy ogon. Dzięki temu kantówki można ze sobą łączyć w sposób szybki i prosty. Ponadto zaletą tego rozwiązania jest fakt, że przycięte elementy resztkowe mogą być dalej zużyte. 

» Optymalna integracja z systemami WDV

Mechaniczne mocowanie elementów okien lub drzwi następuje bezpośrednio w zbadanych statycznie konsolach umocnieniowych. Po montażu okna, system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej (zgodny z ustawą energooszczędną EnEV) zostaje zintegrowany z systemem WDV. 

» Możliwości kombinacji

W zależności od sytuacji zabudowy, komponenty systemu ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“ mogą być ze sobą łączone. Przykładowo przy ciężkich skrzynkach rolet można zastosować przy dolnym i górnym połączeniu kantówki systemowe, natomiast tylko po bokach kantówki izolujące wraz z konsolami umocnieniowymi. Można także zastosować bezproblemowo kombinację klasycznego „TYPU 1” z „TYPEM 2”. Gdy np. na parterze domu jednorodzinnego wymagana jest blokada antywłamaniowa RC 3, wtedy można zastosować „TYP 1”, podczas gdy na pierwszym piętrze budynku przy oknach średniej wielkości zastosujemy „TYP 2”. W ten sposób można dostroić wymagania techniczne i ekonomiczne. 

» Systemowe uszczelnienie 3-płaszczyznowe

Za pomocą systemu montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER „TYP 2“, stosując go jako bazę, możemy prosto i systemowo wprowadzać profesjonalne 3-płaszczyznowe uszczelnienie połączeń okiennych zgodnie z „Wytycznymi montażu RAL”. W tym celu ISO-Chemie oferuje w ramach systemu ISO³ (systemu uszczelnień okiennych) różne połączeniowe folie okienne, pianki PUR oraz środki uszczelniające, jak również trwale elastyczne impregnowane taśmy uszczelniające PUR. W tym celu szczególne zastosowanie mają wielofunkcyjne taśmy uszczelniające fugi, jak ISO-BLOCO ONE, gdyż łączą one w jednym produkcie trzy płaszczyzny funkcjonalne, jak szczelność powietrzna, izolacja cieplna i akustyczna, a także ochrona pogodowa. Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
http://iso-chemie.pl/Siłownik ELTRAL K18 DK – innowacyjne rozwiązanie dla inteligentnego domu

Siłownik ELTRAL K18 DK – innowacyjne rozwiązanie dla inteligentnego domu

Najnowszy siłownik G-U o nazwie ELTRAL K18 DK znajduje...

Platynowy brąz – nowa okleina w ofercie GEALAN

Platynowy brąz – nowa okleina w ofercie GEALAN

Platynowy brąz to nowa okleina w ofercie GEALAN. Ma...

Odbiór odpadów i dostawa listwy w 10 dni od zgłoszenia

Odbiór odpadów i dostawa listwy w 10 dni od zgłoszenia

Ważną kwestią dla zachowania ciągłości produkcji i...

Nawiewniki TOP teraz także z siatką przeciw owadom

Nawiewniki TOP teraz także z siatką przeciw owadom

Firma EWTG wprowadziła do linii produktów TOP opcję...

Kolejne wzrosty finansowe ALUPROF

Kolejne wzrosty finansowe ALUPROF

W maju br. firma ALUPROF odnotowała wzrost sprzedaży...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria