Zabezpieczenia produkcji w elementy złączne z systemem IDEA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Skład konsygnacyjny IDEA

fot. Marcopol

Skład konsygnacyjny IDEA


Zobacz również:

oknoad

Kibicuj z FAKRO w Moskwie

Zimowa promocja ALUPROF na panele drzwiowe serii AD

Okno PIXEL - 22% więcej światła w pomieszczeniu

System EJOT Wimount

ORGADATA REKRUTUJE !


Skład konsygnacyjny IDEA

fot. Marcopol

Skład konsygnacyjny IDEA

Skład konsygnacyjny IDEA

fot. Marcopol

Skład konsygnacyjny IDEA

Skład konsygnacyjny IDEA (autorski projekt firmy Marcopol) to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie zabezpieczenia produkcji w elementy złączne.

Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu współpracy z liderami sektora produkcyjnego z różnych branż, specjaliści ds. kluczowych klientów w firmie Marcopol opracowali rozwiązanie wspomagające firmy partnerskie – system składów konsygnacyjnych IDEA. – Wymagania naszych partnerów oraz chęć sprostania ich coraz wyższym oczekiwaniom zaowocowała dedykowanym rozwiązaniem w postaci innowacyjnego systemu obsługi, niespotykanego dotychczas w segmencie elementów złącznych – tłumaczą przedstawiciele Marcopol.

Samo pojęcie składu konsygnacyjnego to – w wielkim uproszczeniu – utrzymywanie stanów magazynowych produktów w siedzibie odbiorcy oraz zapewnienie oczekiwanej dostępności asortymentowej. Co istotne, odbiorca nie ponosi żadnych kosztów do momentu fizycznego wydania elementów dla działu produkcji. Innowacyjność tego rozwiązania polega na połączeniu zalet systemu składów konsygnacyjnych z metodą sterowania zapasami typu Kanban. 

Generalną zasadą metody Kanban zaś jest dbanie o dostępność odpowiednich ilości produktów w miejscu i czasie dokładnie tam, gdzie są one potrzebne, a następnie troska o ich właściwy przepływ. Pojęcie „kanban” pochodzi z języka japońskiego, gdzie oznacza „znak wizualny”. Owym kanbanem może być sygnał elektroniczny, pusty pojemnik, dokument pisany, np. karta, paleta lub brak materiału w miejscu składowania zapasów, czyli elementy składu konsygnacyjnego.

Zalety system IDEA

» minimalizacja kosztów związanych z utrzymywaniem zapasów magazynowych. Towar pozostaje własnością Marcopol do momentu fizycznego wydania na produkcję, a cały system IDEA dostarczany jest do klienta bezkosztowo;

» gwarancja dostawcy na stuprocentową dostępność asortymentową. Stany magazynowe są „pod ręką”, gotowe do wykorzystania zawsze wtedy, kiedy fizycznie są potrzebne, a ich stan automatycznie odnawiany;

» dostosowanie zapasów do aktualnych potrzeb bez konieczności budowania kosztownych stoków magazynowych. Dzięki podpiętemu modułowi analitycznemu system widzi wolumen wydań, dopasowując przyszłe dostawy do fizycznych potrzeb; 

» redukcja kosztów powiązanych z procesami obsługi. System jest w pełni zautomatyzowany, ogranicza potrzebę ciągłego nadzoru nad procesem zaopatrzenia;

» oszczędność czasu, który organizacja może poświęcić na swoje kluczowe procesy. 

Ze względu na to, że jest to system autorski, jesteśmy w stanie dowolnie dopasować się do indywidualnych potrzeb naszych partnerów. Dzięki otwartej strukturze możliwości sytemu IDEA rozwijają się wraz z potrzebami i wymaganiami naszych partnerów. To nasi partnerzy z różnych branż dają nam inspiracje do dalszego rozwoju IDEI – dodają przedstawiciele Marcopol.


Przy okazji warto wspomnieć, że Marcopol opracował właśnie nowy katalog swoich produktów. Katalog prezentuje wiele nowych rozwiązań, m.in. elementy systemów zamocowań mechanicznych (dyble i kliny). Elementy systemu ciepłego montażu, szeroką ofertę produktów chemii budowlanej, a także nowoczesne folie i taśmy uszczelniające. Katalog produktów dedykowanych dla branży stolarki otworowej jest dostępny w sieci sprzedaży Marcopol – w biurach handlowych i u przedstawicieli regionalnych.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Dlaczego warto wykonać parapety z konglomeratu kwarcytowego?

Dlaczego warto wykonać parapety z konglomeratu kwarcytowego?

Krzysztof Piotrowski, ekspert Technistone, podpowiada,...

Aluminium a kwestia bezpieczeństwa

Aluminium a kwestia bezpieczeństwa

O tym, jak zwiększyć odporność na włamaniem z...

Rozwiązania GU w najnowocześniejszych projektach w Polsce

Rozwiązania GU w najnowocześniejszych projektach w Polsce

Najnowocześniejsze budynki w Polsce zachwycają nie...

ALUFIRE częścią fit-out w biurach Luxoft

ALUFIRE częścią fit-out w biurach Luxoft

Jednym z ostatnich projektów fit-out, w których Alufire...

EXIMUS – nowoczesna linia klamek dekorowanych emalią marki GAMET

EXIMUS – nowoczesna linia klamek dekorowanych emalią marki GAMET

Nowoczesne klamki z kolekcji EXIMUS marki Gamet...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria