Specjalista od uszczelnień budynków ISO-CHEMIE świętuje 40-te urodziny

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wraz z pierwszym kryzysem energetycznym w połowie lat 70-tych utworzyło się tło, przy którym w roku 1977 założona została firma ISO-Chemie. Przedsiębiorstwo produkuje i sprzedaje wydajne energetycznie i zrównoważone ekologicznie rozwiązania uszczelnień budynków. 

Innowacyjne produkty uszczelniające rozwinięte zostały między innymi dla celów izolacji budynków – to zainspirowało założyciela firmy, Josefa Deiß, do nadania firmie obecnej nazwy. – Dziś, spoglądając w przeszłość, była to przełomowa decyzja, aby rozpocząć produkcję tworzyw z pianek miękkich dla oszczędnych energetycznie uszczelnień konstrukcji budynków –  mówi jego syn, Dr. Martin J. Deiß.

W 1983 r. w miejscu dzisiejszej siedziby na ulicy Röntgenstraße w Aalen osadzono kamień węgielny dla zakładu produkcyjnego oraz administracji, która z biegiem czasu stale była rozbudowywana. W roku 2002 firma ISO-Chemie w obszarze techniki uszczelnień  wykorzystała szansę przejęcia firmy Salamander Industrie Produkte GmbH oraz zintegrowania jej z siedzibą w Aalen. 

Dziś ISO-Chemie ze swoimi własnymi biurami sprzedaży oraz centrami logistycznymi w wielu krajach europejskich, jak np. Francja, Wielka Brytania, Włochy, Polska, Bałkany i Skandynawia, a także poprzez firmy partnerskie za oceanem, operuje na międzynarodowych rynkach. Obok obszaru działalności firmy w zakresie uszczelnień budynków, ważną rolę pełni także obszar technicznych tworzyw piankowych. – Stale chodzi nam o to, aby oferować innowacyjne idee i rozwiązania – odpowiada Dr. Martin J. Deiß na pytanie dotyczące wizji przedsiębiorstwa.

W obszarze uszczelnień budynków stawiano od samego początku historii firmy na rozwój wydajnych energetycznie oraz zrównoważonych ekologicznie rozwiązań uszczelniających. Jako że kwestie oszczędności energii i zrównoważonego rozwój są dziś aktualniejsze niż kiedykolwiek, wprowadzono na rynek całą gamę produktów przyjaznych środowisku do uszczelnień okien, fasad, budownictwa metalowego oraz drewnianego, jak również w zakresie ochrony antyogniowej oraz zintegrowanych systemów izolacji cieplnej.

ISO-Chemie stawia na najnowocześniejsze techniki produkcyjne, myślenie wizjonerskie oraz wieloletni know-how w dziedzinie technik uszczelnień. Ponadto, dzięki Wydziałowi Rozwoju, firma ISO-Chemie stara się stale być na rynku o krok przed innymi. Duża liczba patentów, które rozwinęło przedsiębiorstwo wraz z biegiem czasu, jest tego potwierdzeniem. Bogactwo idei oraz kompetencje to dwie właściwości, które szczególnie cenią Josef Deiß i Dr. Martin J. Deiß u swoich pracowników: Pracownicy to nasz największy potencjał – co do tego Prezesi są zgodni, dlatego bardzo ważne są dla nich stałe szkolenia oraz nowoczesne środowisko pracy.

ISO-Chemie deklaruje także świadomość odpowiedzialności ekologicznej. – Angażujemy się w pełni odpowiedzialne obchodzenie się z naszym środowiskiem, dlatego wprowadzamy oszczędne energetycznie i materiałowo procesy produkcyjne i zwracamy uwagę na stosowanie materiałów niezagrażających zdrowiu i mogących poddawać się recyklingowi. Przykładowo przetwarzamy tylko tworzywa piankowe bez zawartości FCKW oraz neutralne środowiskowo, które produkowane są zgodnie z najnowszymi wymaganiami środowiskowymi – wyjaśniają obaj Prezesi firmy.

Założyciel Josef Deiß oraz syn Dr. Martin J. Deiß prowadzą obecnie wspólnie, jako prezesi, firmę ISO-Chemie GmbH. Przedsiębiorstwo posiada certyfikację ISO 14001 oraz ISO 9001, a jej motto brzmi: „Use the blue technology“. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
http://iso-chemie.pl/Kontakt do redakcji oknonet.pl


Lista 100 Najbogatszych Polaków 2018 a branża stolarki otworowej

Lista 100 Najbogatszych Polaków 2018 a branża stolarki otworowej

Aby znaleźć się na Liście 100 Najbogatszych Polaków...

Ważna wiadomość dla polskich eksporterów stolarki otworowej do Szwecji

Ważna wiadomość dla polskich eksporterów stolarki otworowej do Szwecji

Władze Szwecji z własnej inicjatywy zaostrzyły...

Forum Wiedzy Inoutic rozpoczęło sezon 2018

Forum Wiedzy Inoutic rozpoczęło sezon 2018

W ramach inicjatywy „Forum wiedzy Inoutic” sezon 2018...

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Najnowszy system przeciwpożarowy MB-86EI dedykowany jest...

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Już 2 marca w trasę wyruszy fischerTRUCK –...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria