Gdy trwa to zbyt długo… ISO-TOP CLEANEX dla przyśpieszenia rozprężania taśm uszczelniających

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ISO-TOP CLEANEX

fot. ISO-Chemie

ISO-TOP CLEANEX


Zobacz również:

oknoad

Hensfort HST- Komfort przestrzeni

Napęd okienny za 205 zł

elero – niemiecka automatyka do rolet, markiz i żaluzji

Promocja na okna do -46%

LANKO - okna energooszczędne


Kto regularnie pracuje z impregnowanymi, wstępnie sprężonymi taśmami uszczelniającymi fugi z pianek PUR, ten wie, że proces rozprężania ściśle zależy od mikroklimatu otoczenia oraz temperatury własnej taśm. Za pomocą ISO-TOP CLEANEX można znacząco wpłynąć na proces rozprężania i wyraźnie czasowo go skrócić.

Przy wysokich temperaturach oraz dużej wilgotności powietrza impregnowane i wstępnie sprężone wielofunkcyjne taśmy uszczelniające PUR z reguły rozprężają się wystarczająco szybko. Gdy temperatury spadną poniżej +15°C, proces rozprężenia zaczyna zwalniać. Przy temperaturach przetwarzania poniżej +5°C taśmy rozprężają się ekstremalnie wolno, co może prowadzić do zbyt długich czasów oczekiwania i niechcianych opóźnień w montażu okien.

Aby temu zapobiec, najczęściej próbuje się podwyższenia temperatury taśmy. Znanymi metodami są podgrzewanie taśm uszczelniających PUR suszarką przemysłową lub natryskiwanie ciepłą wodą, aby zapewnić szybkie zamknięcie fugi. Jednakże oba te warianty mają znaczące wady. Zastosowane suszarki przemysłowe powinny być wyposażone w cyfrowe ustawienie temperatury, ponieważ przy przekroczeniu temperatury +80°C istnieje zagrożenie uszkodzenia wstępnie sprężonej taśmy uszczelniającej. Zresztą pomimo suszarki rozprężanie wymaga bardzo długiego czasu i musi być przeprowadzane odcinkowo. Aby przyspieszyć proces za pomocą sprayu wodnego, niezbędna jest ciepła woda, która na budowie jest często niedostępna. Ponadto temperatura konstrukcji muru nie powinna być niższa niż +5°C.

W praktyce ukazuje się coraz częściej, że obie metody tylko w sposób ograniczony prowadzą do przyspieszenia rozprężania, względnie mogą być stosowane z ostrożnością oraz w wielu przypadkach nie następuje oczekiwana oszczędność czasu. Znacznie lepiej, mniej skomplikowanie oraz bardziej niezawodnie funkcjonuje na wpływ procesu rozprężenia przyśpieszacz rozprężania ISO-TOP CLEANEX, ponieważ może on być stosowany szybko i efektywnie niezależnie od temperatury konstrukcji muru oraz od temperatur zewnętrznych, a nawet w temperaturach ujemnych.

Powierzchnia taśm uszczelniających PUR spryskiwana jest bezpośrednio po montażu mgiełką natryskową. Ważne jest, aby w czasie spryskiwania ruch wykonywany był płynnie oraz bez zatrzymywania. W celu ochrony powierzchni przyległych elementów budowlanych i powierzchni ścian, powinny one zostać zakryte lub zaklejone. Bezpośrednio po naniesieniu mgiełki natryskowej rozpoczyna się rozprężanie taśm uszczelniających fugi. Za pomocą tej zalety montażowej ISO-TOP CLEANEX ułatwia pracę przetwarzającym na budowie przede wszystkim w zimnych porach roku. 

Poza funkcją przyspieszacza rozprężania ISO-TOP CLEANEX może być także stosowany do wewnętrznego czyszczenia pistoletów do pianek natryskowych PUR oraz usuwania zanieczyszczeń PUR z różnych powierzchni metalowych, tworzyw sztucznych oraz drewnianych. Więcej informacji o ISO-TOP CLEANEX znajdą Państwo na stronie www.iso-chemie.pl 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
http://iso-chemie.pl/Kontakt do redakcji oknonet.pl


Powrót ciekawego i popularnego dofinansowania dla Wielkopolski

Powrót ciekawego i popularnego dofinansowania dla Wielkopolski

Przedsiębiorcy z branży stolarki otworowej, którzy...

Schüco na Warsztatach Architektonicznych OSSA 2017

Schüco na Warsztatach Architektonicznych OSSA 2017

W dniu 22 października 2017 roku zakończyła się...

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Okiennej w szachach za nami!

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Okiennej w szachach za nami!

Po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Polski Branży...

Najnowsze modele zawiasów wpuszczanych w rodzinie Invisacta

Najnowsze modele zawiasów wpuszczanych w rodzinie Invisacta

Nowość w rodzinie Invisacta stanowią modele Invisacta...

Impet Systems – systemy stalowe nie tylko do specjalnych zastosowań

Impet Systems – systemy stalowe nie tylko do specjalnych zastosowań

Działalność Impet Systems opiera się na autorskich...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria