Wielofunkcyjna taśma uszczelniająca fugi ISO-BLOCO ONE certyfikowana dla domów pasywnych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

SO-BLOCO ONE certyfikowana dla domów pasywnych

ISO-Chemie

SO-BLOCO ONE certyfikowana dla domów pasywnychW ramach Międzynarodowych Obrad o Domach Pasywnych w Darmstadt przyznano taśmie uszczelniającej fugi ISO-BLOCO ONE certyfikat „Certyfikowane komponenty dla domów pasywnych.

Instytut Domów Pasywnych, jako jednostka niezależna, bada i certyfikuje produkty przy uwzględnieniu ich zastosowania w domach pasywnych. Produkty, które otrzymały certyfikat „Komponenty nadające się do domów pasywnych”, zostały przebadane zgodnie z jednolitymi kryteriami, są porównywalne pod kątem ich parametrów i posiadają wyśmienitą jakość energetyczną. Dzięki temu zastosowanie certyfikowanych komponentów dla domów pasywnych, jak ISO-BLOCO ONE, ułatwia projektowanie budynków i przyczynia się w znaczny sposób do zagwarantowania bezusterkowej funkcjonalności domów pasywnych.

Zaraz po systemie montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER (zobacz), taśma ISO-BLOCO ONE stała się kolejnym produktem Systemu Uszczelnień Okiennych ISO3 wyróżnionym przez Instytut PHI jako „Certyfikowane komponenty dla domów pasywnych” w kategorii połączeń okiennych. ISO-BLOCO ONE to „taśma – wszystko w jednym“, która łączy w jednym produkcie wymagania ustawy energooszczędnej EnEV oraz montażu zgodnego z wytycznymi RAL. Dzięki temu nadaje się szczególnie do pewnego, nieskomplikowanego oraz oszczędnego w czasie uszczelniania połączeń okiennych i drzwiowych. Ta inteligentna taśma uszczelniająca fugi funkcjonuje zgodnie z zasadą uszczelnienia 3-płaszczyznowego, zawartego w „Leitfaden zur Montage”(„Wytycznych montażu”) RAL. 

W obszarze zewnętrznym ta wielofunkcyjna taśma zbadana na BG 1 i BG R, zapewnia ponadprzeciętną odporność na zacinający deszcz ponad 1.000 Pa. Obszar środkowy działa jako izolacja cieplna i akustyczna, a w obszarze wewnętrznym taśma z rewolucyjnie niskim współczynnikiem a (faktycznie równym zero), jest w 100% szczelna powietrznie i hamuje parę wodną – to aspekt, który ma szczególne znaczenie w domach pasywnych. Wyśmienite wartości szczelności powietrznej przyczyniają się do spadku konwekcyjnych strat ciepła, dodają punktów w świadectwie energetyki cieplnej, zapewniają dobre wyniki w teście Blower-Door oraz stanowiły podstawę do wyróżnienia „Certyfikowane komponenty dla domów pasywnych” w kategorii „Systemy uszczelniające/Połączenia okienne”.

Taśma ISO-BLOCO ONE posiada ponadto ekstremalnie korzystny spadek wsp. sd 50:1. Przy tego rodzaju spadku dyfuzji par umożliwione jest efektywne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz szybkie wysychanie fugi, zgodnie z zasadą „wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz”, która zawarta jest w „Leitfaden zur Planung und Ausführung der Montage von Fenstern und Haustüren” RAL Gütegemeinschaft Fenster und Haustüren e.V. („Wytycznych do projektowania i wykonania montażu okien i drzwi domowych”).

Obok certyfikacji dla domów pasywnych, wielofunkcyjna taśma uszczelniająca fugi ISO-BLOCO ONE otrzymała już wiele innych znaczących wyróżnień, jak np. Znak jakości RAL „Komponenty i Systemy Uszczelnień Fug” (dowiedz się więcej). Ponadto ISO-BLOCO ONE została oznaczona jako „bardzo niskoemisyjna“ i dzięki temu używa znaku GEV EMICODE®. Umieszczenie w klasie Premium przez Towarzystwo Kontroli Emisji Materiałów Wyłożeniowych, Klejących i Produktów Budowlanych e.V. (GEV) oznacza największe z możliwych bezpieczeństwo przed obciążeniami powietrza pomieszczenia. Wykonawcy i inwestorzy mają dzięki temu gwarancję, że ten produkt nie wydziela żadnych szkodliwych substancji do powietrza pomieszczenia, a tym samym nie ma ryzyka utraty zdrowia.


Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
http://iso-chemie.pl/Syndrom chorych budynków

Syndrom chorych budynków

Na nasze samopoczucie duży wpływ ma jakość powietrza....

750 mln zł na inwestycje dla MŚP

750 mln zł na inwestycje dla MŚP

Doskonałą okazją ułatwiającą zwiększenie...

Dwa systemy Schüco z nagrodą iF DESIGN AWARD 2017

Dwa systemy Schüco z nagrodą iF DESIGN AWARD 2017

Wśród tegorocznych zwycięzców konkursu iF DESIGN...

Grupa Selena: Ponad 1 mld zł przychodu w 2016 roku

Grupa Selena: Ponad 1 mld zł przychodu w 2016 roku

Osiągnięcie pozytywnego poziomu przychodów –...

Nowa Aprobata Techniczna dla produktów ognioochronnych Den Braven

Nowa Aprobata Techniczna dla produktów ognioochronnych Den Braven

Kit silikonowy Silikon Fire oraz piany poliuretanowe Pur...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria