Wielofunkcyjna taśma uszczelniająca fugi ISO-BLOCO ONE certyfikowana dla domów pasywnych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

SO-BLOCO ONE certyfikowana dla domów pasywnych

fot. ISO-Chemie

SO-BLOCO ONE certyfikowana dla domów pasywnych


W ramach Międzynarodowych Obrad o Domach Pasywnych w Darmstadt przyznano taśmie uszczelniającej fugi ISO-BLOCO ONE certyfikat „Certyfikowane komponenty dla domów pasywnych.

Instytut Domów Pasywnych, jako jednostka niezależna, bada i certyfikuje produkty przy uwzględnieniu ich zastosowania w domach pasywnych. Produkty, które otrzymały certyfikat „Komponenty nadające się do domów pasywnych”, zostały przebadane zgodnie z jednolitymi kryteriami, są porównywalne pod kątem ich parametrów i posiadają wyśmienitą jakość energetyczną. Dzięki temu zastosowanie certyfikowanych komponentów dla domów pasywnych, jak ISO-BLOCO ONE, ułatwia projektowanie budynków i przyczynia się w znaczny sposób do zagwarantowania bezusterkowej funkcjonalności domów pasywnych.

Zaraz po systemie montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER (zobacz), taśma ISO-BLOCO ONE stała się kolejnym produktem Systemu Uszczelnień Okiennych ISO3 wyróżnionym przez Instytut PHI jako „Certyfikowane komponenty dla domów pasywnych” w kategorii połączeń okiennych. ISO-BLOCO ONE to „taśma – wszystko w jednym“, która łączy w jednym produkcie wymagania ustawy energooszczędnej EnEV oraz montażu zgodnego z wytycznymi RAL. Dzięki temu nadaje się szczególnie do pewnego, nieskomplikowanego oraz oszczędnego w czasie uszczelniania połączeń okiennych i drzwiowych. Ta inteligentna taśma uszczelniająca fugi funkcjonuje zgodnie z zasadą uszczelnienia 3-płaszczyznowego, zawartego w „Leitfaden zur Montage”(„Wytycznych montażu”) RAL. 

W obszarze zewnętrznym ta wielofunkcyjna taśma zbadana na BG 1 i BG R, zapewnia ponadprzeciętną odporność na zacinający deszcz ponad 1.000 Pa. Obszar środkowy działa jako izolacja cieplna i akustyczna, a w obszarze wewnętrznym taśma z rewolucyjnie niskim współczynnikiem a (faktycznie równym zero), jest w 100% szczelna powietrznie i hamuje parę wodną – to aspekt, który ma szczególne znaczenie w domach pasywnych. Wyśmienite wartości szczelności powietrznej przyczyniają się do spadku konwekcyjnych strat ciepła, dodają punktów w świadectwie energetyki cieplnej, zapewniają dobre wyniki w teście Blower-Door oraz stanowiły podstawę do wyróżnienia „Certyfikowane komponenty dla domów pasywnych” w kategorii „Systemy uszczelniające/Połączenia okienne”.

Taśma ISO-BLOCO ONE posiada ponadto ekstremalnie korzystny spadek wsp. sd 50:1. Przy tego rodzaju spadku dyfuzji par umożliwione jest efektywne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz szybkie wysychanie fugi, zgodnie z zasadą „wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz”, która zawarta jest w „Leitfaden zur Planung und Ausführung der Montage von Fenstern und Haustüren” RAL Gütegemeinschaft Fenster und Haustüren e.V. („Wytycznych do projektowania i wykonania montażu okien i drzwi domowych”).

Obok certyfikacji dla domów pasywnych, wielofunkcyjna taśma uszczelniająca fugi ISO-BLOCO ONE otrzymała już wiele innych znaczących wyróżnień, jak np. Znak jakości RAL „Komponenty i Systemy Uszczelnień Fug” (dowiedz się więcej). Ponadto ISO-BLOCO ONE została oznaczona jako „bardzo niskoemisyjna“ i dzięki temu używa znaku GEV EMICODE®. Umieszczenie w klasie Premium przez Towarzystwo Kontroli Emisji Materiałów Wyłożeniowych, Klejących i Produktów Budowlanych e.V. (GEV) oznacza największe z możliwych bezpieczeństwo przed obciążeniami powietrza pomieszczenia. Wykonawcy i inwestorzy mają dzięki temu gwarancję, że ten produkt nie wydziela żadnych szkodliwych substancji do powietrza pomieszczenia, a tym samym nie ma ryzyka utraty zdrowia.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
http://iso-chemie.pl/Kontakt do redakcji oknonet.pl


Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Najnowszy system przeciwpożarowy MB-86EI dedykowany jest...

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Już 2 marca w trasę wyruszy fischerTRUCK –...

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

Podobnie jak rok temu, poza naszą opinią, znajdą tu...

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu...

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadziło do oferty nowe...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria