Efektywniejsze uszczelnianie stolarki drewnianej z impra®lan-Flex

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Uszczelniacz impra®lan-Flex

fot. VBH POLSKA

Uszczelniacz impra®lan-Flex


VBH Polska wprowadziła do oferty produkt marki Impra. Plastyczno-elastyczna, bezbarwna masa uszczelniająca impra®lan-Flex do fug typu V oraz fug/szczelin występujących w systemach okien i drzwi drewnianych. Zadaliśmy Pani Paulinie Michalak, Produkt manager ds. farb i lakierów, kilka pytań odnośnie nowego produktu.

Dlaczego zdecydowaliście się na wprowadzenie tego produktu do oferty?

Nasi klienci dokładają wszelkich starań, aby produkowana przez nich stolarka drewniana była na wysokim poziomie jakościowym. Już sama konstrukcja okien i drzwi drewnianych zgodna z normami i uznanymi regułami techniki stanowi konstrukcyjną ochronę. Dodatkowo, by zmaksymalizować ochronę przed wnikaniem wilgoci, należy użyć materiału uszczelniającego. Produkty dostępne na rynku są często ukierunkowane na wąski zakres zastosowania, np. masa uszczelniająca tylko do V-fug. VBH Polska, wprowadzając produkt marki Impra, chce umożliwić klientom szeroki zakres zastosowania masy uszczelniającej, tzn. nie tylko do V-fug, ale również do długich fug konstrukcyjnych. Produkt do takich zastosowań musi charakteryzować się plastyczno-elastycznymi właściwościami. Oferując powłoki lakiernicze marki Impra, zadbaliśmy o to, aby spośród dostępnych pozycji produktowych wybrać właśnie produkt spełniający oczekiwania naszych klientów.

Czym się charakteryzuje?

impra®lan-Flex jest jednokomponentową masą uszczelniającą do V-fug oraz frezowanych szczelin/fug występujących w oknach i drzwiach drewnianych. Produkt ten charakteryzuje wysoka elastyczność. Plastyczne właściwości materiału impra®lan-Flex pozwalają na optymalne zabezpieczenie okien i drzwi drewnianych przez wnikaniem wilgoci. impra®lan-Flex wyróżnia także bardzo dobra przyczepność do podłoża. 

Co zyskujemy przy zastosowaniu tego produktu?

V-fugi oraz fugi konstrukcyjne są szczególnie narażonymi fragmentami stolarki drewnianej na działanie czynników atmosferycznych. Drewno jest materiałem higroskopijnym, które jest podatne na działanie wilgoci, przez co drewno kurczy się i pęcznieje, zmieniając swoje wymiary. Masa impra®lan-Flex, poprzez swoją plastyczność i elastyczność, pracuje razem z drewnem, dzięki temu stanowi ochronę i przedłuża żywotność okien i drzwi drewnianych.

Producent stolarki i monter doceni nasz produkt ze względu na efektywność. Ponadto produkt ma łagodny zapach, a jego aplikacja jest komfortowa i szybka. Dla klienta końcowego istotne będzie zastosowanie produktu tuż po montażu okien – podczas wykańczania wnętrz, w trakcie których wytwarzane jest dużo pary wodnej, która wnika do drewna i powoduje jego zmiany wymiarowe. Produkt impra®lan-Flex, dzięki wysokiej elastyczności i plastyczności, stanowi dalszą ochronę dla V-fug i fug konstrukcyjnych. Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Powrót ciekawego i popularnego dofinansowania dla Wielkopolski

Powrót ciekawego i popularnego dofinansowania dla Wielkopolski

Przedsiębiorcy z branży stolarki otworowej, którzy...

Schüco na Warsztatach Architektonicznych OSSA 2017

Schüco na Warsztatach Architektonicznych OSSA 2017

W dniu 22 października 2017 roku zakończyła się...

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Okiennej w szachach za nami!

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Okiennej w szachach za nami!

Po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Polski Branży...

Najnowsze modele zawiasów wpuszczanych w rodzinie Invisacta

Najnowsze modele zawiasów wpuszczanych w rodzinie Invisacta

Nowość w rodzinie Invisacta stanowią modele Invisacta...

Impet Systems – systemy stalowe nie tylko do specjalnych zastosowań

Impet Systems – systemy stalowe nie tylko do specjalnych zastosowań

Działalność Impet Systems opiera się na autorskich...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria