Efektywniejsze uszczelnianie stolarki drewnianej z impra®lan-Flex

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

VBH Polska wprowadziła do oferty produkt marki Impra. Plastyczno-elastyczna, bezbarwna masa uszczelniająca impra®lan-Flex do fug typu V oraz fug/szczelin występujących w systemach okien i drzwi drewnianych. Zadaliśmy Pani Paulinie Michalak, Produkt manager ds. farb i lakierów, kilka pytań odnośnie nowego produktu.

Dlaczego zdecydowaliście się na wprowadzenie tego produktu do oferty?

Nasi klienci dokładają wszelkich starań, aby produkowana przez nich stolarka drewniana była na wysokim poziomie jakościowym. Już sama konstrukcja okien i drzwi drewnianych zgodna z normami i uznanymi regułami techniki stanowi konstrukcyjną ochronę. Dodatkowo, by zmaksymalizować ochronę przed wnikaniem wilgoci, należy użyć materiału uszczelniającego. Produkty dostępne na rynku są często ukierunkowane na wąski zakres zastosowania, np. masa uszczelniająca tylko do V-fug. VBH Polska, wprowadzając produkt marki Impra, chce umożliwić klientom szeroki zakres zastosowania masy uszczelniającej, tzn. nie tylko do V-fug, ale również do długich fug konstrukcyjnych. Produkt do takich zastosowań musi charakteryzować się plastyczno-elastycznymi właściwościami. Oferując powłoki lakiernicze marki Impra, zadbaliśmy o to, aby spośród dostępnych pozycji produktowych wybrać właśnie produkt spełniający oczekiwania naszych klientów.

Czym się charakteryzuje?

impra®lan-Flex jest jednokomponentową masą uszczelniającą do V-fug oraz frezowanych szczelin/fug występujących w oknach i drzwiach drewnianych. Produkt ten charakteryzuje wysoka elastyczność. Plastyczne właściwości materiału impra®lan-Flex pozwalają na optymalne zabezpieczenie okien i drzwi drewnianych przez wnikaniem wilgoci. impra®lan-Flex wyróżnia także bardzo dobra przyczepność do podłoża. 

Co zyskujemy przy zastosowaniu tego produktu?

V-fugi oraz fugi konstrukcyjne są szczególnie narażonymi fragmentami stolarki drewnianej na działanie czynników atmosferycznych. Drewno jest materiałem higroskopijnym, które jest podatne na działanie wilgoci, przez co drewno kurczy się i pęcznieje, zmieniając swoje wymiary. Masa impra®lan-Flex, poprzez swoją plastyczność i elastyczność, pracuje razem z drewnem, dzięki temu stanowi ochronę i przedłuża żywotność okien i drzwi drewnianych.

Producent stolarki i monter doceni nasz produkt ze względu na efektywność. Ponadto produkt ma łagodny zapach, a jego aplikacja jest komfortowa i szybka. Dla klienta końcowego istotne będzie zastosowanie produktu tuż po montażu okien – podczas wykańczania wnętrz, w trakcie których wytwarzane jest dużo pary wodnej, która wnika do drewna i powoduje jego zmiany wymiarowe. Produkt impra®lan-Flex, dzięki wysokiej elastyczności i plastyczności, stanowi dalszą ochronę dla V-fug i fug konstrukcyjnych. Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Najnowszy system przeciwpożarowy MB-86EI dedykowany jest...

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Już 2 marca w trasę wyruszy fischerTRUCK –...

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

Podobnie jak rok temu, poza naszą opinią, znajdą tu...

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu...

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadziło do oferty nowe...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria