Carl Ras – duńskie okucia do skandynawskich okien i drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

CARL RAS A/S jest duńskim przedsiębiorstwem rodzinnym z ponad 80-letnim doświadczeniem w branży. To wyspecjalizowany dostawca kompletnych rozwiązań dla producentów okien i drzwi skandynawskich, czyli otwieranych na zewnątrz.

CARL RAS oferuje głównie okucia IPA i PN (Peder Nielsen) oraz FIX/Assa Abloy, do okien drewnianych i profili PVC: VEKA Danline, ALUPLAST Nordline, REHAU Nordic Plus i Schüco Nordline. Oprócz tego również okucia YALE, ROTO i wiele innych. Ponadto, oprócz samych okuć, CARL RAS ma w ofercie kilkaset produktów związanych z produkcją okien i drzwi, jak m.in. wentylacje, uszczelki, hamulce, siłowniki, klocki i wiele innych. Przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma skandynawskimi i zagranicznymi dostawcami okuć, co powoduje, że może oferować ekstremalnie szeroki wybór produktów i ich wariantów. To oznacza z kolei, że może obsługiwać zarówno duże fabryki okien i drzwi, jak i mniejsze, rodzinne firmy. 

Towarzyszymy producentom na każdym kroku, gdy potrzebują najlepszych produktów i doradztwa na najwyższym poziomie. Jesteśmy właściwym partnerem niezależnie od tego, czy producent potrzebuje okuć standardowych czy indywidualnych rozwiązań. Wierzymy w dobrą praktykę biznesową, działamy profesjonalnie i dociekliwie z nastawieniem na współpracę. Jesteśmy na bieżąco z wymogami i przepisami w zakresie rozwoju na rynku europejskim. Oprócz sprzedaży produktów tradycyjnych, nieustannie pracujemy nad rozwojem asortymentu. Sami również rozwijamy i wdrażamy do produkcji wiele technicznych nowości, jak listwy uszczelniające, wkręty, klamki, progi drzwiowe i inne. Patrzymy w przyszłość, mając korzenie w przeszłości – ponad 80-letnie doświadczenie to gwarancja najlepszego i optymalnego doradztwa – mówi Vagn Steffensen, przedstawiciel Carl Ras. 

CARL RAS, jak zapewnia ten dostawca, oferuje profesjonalistom profesjonalną obsługę, i dostarcza producentom odpowiednie i dopasowane do rynku rozwiązania w rozsądnych cenach. Równocześnie dostawca gwarantuje wysoką niezawodność dostaw. Zatrudnia 300 pracowników w 13 hurtowniach i eksportuje do ponad 15 krajów. Dysponuje magazynem podstawowym o powierzchni 10.000 tys. m² i 6.000 tys. miejsc paletowych oraz 25.000 tysiącami punktów odbioru. CARL RAS jest wiodącym sprzedawcą hurtowym w Skandynawii i znaczącym w Europie Północnej. W jego magazynach znajduje się ponad 30.000 tys. pozycji, w tym 10.000 pozycji przeznaczonych wyłącznie dla branży okien i drzwi. 

Oferujemy bardzo dobre warunki współpracy, w tym bieżący serwis i najlepsze doradztwo techniczne w Polsce. Jeśli chodzi o okucia IPA, PN i FIX to mamy zawsze najlepsze ceny w kraju. Obecnie jesteśmy w Polsce stałym dostawcą dla 93 producentów, a dla dodatkowych kilkudziesięciu dostawcą okresowym. Nasza obecność na rynku z roku na rok znacząco wzrasta. Dostępność naszych produktów wynosi u nas 98,2% i jest to najwyższy wskaźnik w branży! – tłumaczy Vagn Steffensen.

Należy przy tym zwrócić uwagę, że CARL RAS dysponuje całym sztabem techników z dużym doświadczeniem i ogromną wiedzą. To eksperci w wąskich tematach, którzy są do dyspozycji odbiorców produktów CARL RAS. W razie potrzeby dostawca może również doradzić, a nawet pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów, które mogą powstać między polskim producentem a jego skandynawskim odbiorcą, a zdarza się to wcale nierzadko.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać od polskiego przedstawiciela CARL RAS, którym jest Pan Waldemar Pedersen (wpe@carl-ras.dk; tel.: 884 900 850). 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Wybrane nowości z targów R+T w Stuttgarcie

Wybrane nowości z targów R+T w Stuttgarcie

Na horyzoncie majaczy już widmo targów fensterbau...

RFID jako wsparcie dla systemów bezpieczeństwa

RFID jako wsparcie dla systemów bezpieczeństwa

Opracowanie efektywnego systemu zabezpieczeń stanowi...

System aluminiowych drzwi automatycznych AS AD od ALURON

System aluminiowych drzwi automatycznych AS AD od ALURON

System AS AD to nowoczesny system przeznaczony do...

GEALAN-STV® – skuteczny sposób na zwiększenie wymiarów okien

GEALAN-STV® – skuteczny sposób na zwiększenie wymiarów okien

Duże przeszklenia pięknie się prezentują, ale...

Kolejne budynki w USA w systemach ALUPROF

Kolejne budynki w USA w systemach ALUPROF

ALUPROF dostarczy swoje systemy aluminiowe do kolejnych...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria