Okucia do PVC i aluminium

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fragment wywiadu z Pawłem Niedzielskim z firmy Winkhaus Polska, ekspertem w dziedzinie produkcji okien i drzwi aluminiowych.


Pan Paweł znany jest w branży od lat i oprócz nieprzeciętnej wiedzy technicznej słynie po prostu z życzliwości dla swoich klientów. Nie dziwi więc fakt, że uzyskał nominację do nagrody Kryształowy Profil w kategorii Człowiek Roku 2006. Znakomitą ilustracją jego osoby jest jedno z uzasadnień Kapituły: 
"...od wielu lat ostoja na rynku okuć do aluminium. Ogromna techniczna wiedza, którą potrafi przekazywać kooperantom.”

Zapytaliśmy Pana Pawła o ocenę faktu, że podstawowe okucie Winkhaus do okien z PVC - autoPilot – uzyskało certyfikat ITB uprawniający do stosowania tego systemu także w oknach aluminiowych. Jakie możliwości daje ten certyfikat producentowi stolarki?
P.N.:
Jest to bardzo dobra wiadomość dla przedsiębiorstw, które produkują zarówno okna aluminiowe jak i z PVC. Takie zakłady mogą teraz pracować na jednym systemie okuć, tym samym dla obu typów stolarki. Jakie to rozwiązanie niesie z sobą oszczędności, nie muszę chyba szeroko tłumaczyć. Jeden system to o połowę mniej elementów niż dotychczas – do zamówienia, zmagazynowania, zamontowania. Oczywiście warunkiem jest stosowanie w oknach aluminiowych profili z wrębem okuciowym takim jak w PVC, ale o to już troszczą się firmy profilowe.

A co z producentami, którzy specjalizują się w aluminium?

P.N.: Dla nich też pojawia się zupełnie nowa perspektywa. Otóż standardowy system autoPilot jest bardzo korzystną alternatywą dla typowych okuć do okien aluminiowych. Patrząc na rosnącą liczbę zamówień stwierdzam, że nasi klienci już się o tym przekonali. Certyfikat ITB daje oczywiście większą swobodę stosowania okuć Winkhaus w oknach aluminiowych. Można je montować w oknach przeznaczonych do budynków użyteczności publicznej, a - jak wiemy - wiele fasad jest realizowanych właśnie dla tego typu gmachów. Certyfikat upoważnia także do ubiegania się o atesty na stolarkę.

Jako ekspert w branży stolarki aluminiowej ma pan doskonałe rozeznanie w tendencjach, jakie pojawiają się na rynku. O jakie inne nowości pytają Klienci? Jakie trendy ostatnio pan obserwuje?

P.N.: O aluminiowych drzwiach przeciwpożarowych już wspominałem na początku naszej rozmowy. Poza tym ostatnio rośnie zainteresowanie producentów drzwi aluminiowych zamkami wielopunktowymi. Dotychczas do standardowych drzwi zwykle montowano krótkie zamki i nikt nie zastanawiał się nad tym, że może warto byłoby ryglować drzwi nie tylko w jednym punkcie. Jednak od pewnego czasu większą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa. W pewnym zakresie związane jest to z otwarciem na rynki zachodnioeuropejskie i przenikaniem tamtejszych trendów na grunt polski. Z drugiej strony wzrasta świadomość wśród naszych rodzimych inwestorów, którzy zaczynają rozumieć, że liczy się nie tylko aspekt cenowy oferty. Taki zwrot w postrzeganiu drzwi aluminiowych to oczywiście krok w dobrym kierunku. Zamki wielopunktowe Winkhaus STV do aluminium w ofercie mamy od lat. Zostały przebadane w ITB i legitymują się certyfikatem odporności na włamanie klasy C. Sporo jest też zapytań o wielopunktowe zamki antypaniczne. Te z kolei przede wszystkim zakładane są do drzwi przeznaczonych na eksport do Europy Zachodniej. Do takich drzwi można montować tylko okucia z odpowiednim certyfikatem i rzecz jasna tylko takie oferuję naszym odbiorcom.

Więcej: www.winkhaus.pl

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

Podobnie jak rok temu, poza naszą opinią, znajdą tu...

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu...

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadziło do oferty nowe...

Zmiana na stanowisku prezesa VEKA Polska Sp. z o.o.

Zmiana na stanowisku prezesa VEKA Polska Sp. z o.o.

1 lutego 2018 na czele spółki VEKA Polska stanął nowy...

Sterowanie domem przez telefon – czy to bezpieczne?

Sterowanie domem przez telefon – czy to bezpieczne?

Inteligentny dom i najnowocześniejsze rozwiązania...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria