Okno oddymiające Euro-SHEV wg nowej normy EN 12101-2

Zainteresowany? Poproś o ofertę!


Nowa norma dla klap dymowych i okien oddymiających
Nowa norma EN 12101-2 (Systemy kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła, cz.2: Wymagania techniczne dotyczące klap dymowych), precyzuje wymagania dotyczące tradycyjnych klap dymowych montowanych na dachu oraz klap dymowych montowanych w ścianie, zwanych potocznie oknami oddymiającymi. Norma ta została wprowadzona do obligatoryjnego stosowania we wszystkich krajach UE od 1 kwietnia 2004r., równolegle z regulacjami krajowymi. Od 1 września 2006r. nowe regulacje europejskie ostatecznie zastąpiły krajowe regulacje, także w Polsce.

Zgodnie z normą EN 12101-2 okienny system oddymiania (okno + napęd, tzw. NSHEV od angielskiej nazwy Natural Smoke and Heat Exhaust Ventilation) powinien stanowić kompletne rozwiązanie oznakowane znakiem CE, zgodnie z Dyrektywą 93/68/WE. Firma D+H oferuje przetestowane i certyfikowane rozwiązanie Euro-SHEV, składające się okien oddymiających wraz z odpowiednim systemem sterowania.

Okna oddymiające dla producentów stolarki okiennej
D+H Mechatronic AG przeprowadza certyfikację w instytucie VdS napędów własnej produkcji z kolejnymi profilami aluminiowymi czołowych producentów. Dzięki temu produkcja kompletnego okiennego systemu oddymiania będzie oparta na współpracy firmy D+H Polska z indywidualnymi producentami stolarki okiennej, produkującymi okna na certyfikowanych przez D+H profilach.

Dobór odpowiedniego rozwiązania (okien i napędów), zgodnie z obowiązującą normą powinien być uzależniony od parametrów i charakterystyki danego budynku. D+H wspiera w doborze odpowiednich elementów systemu oddymiania. Sposób obliczeń został przetestowany i zaaprobowany przez VdS, jest zgodny z europejską normą EN 12101-2 i wymagany w Polsce. Różnorodność rozwiązań oferowanych przez firmę D+H daje możliwość pełnej swobody architektonicznej w procesie planowania oraz realizowania projektów. System oddymiania będzie montowany przez wykwalifikowany w tym celu personel, a dobrane urządzenia oznaczone zostaną etykietą CE, na której zawarte będą szczegółowe informacje dotyczące danego systemu oddymiania, m.in. nazwa i typ klapy dymowej, powierzchnia czynna, klasy obciążenia wiatrem, śniegiem, skuteczność w niskiej temperaturze, niezawodność i odporność na działanie wysokiej temperatury.

Certyfikat obowiązuje na terenie Unii Europejskiej
We wszystkich krajach UE, w których norma EN 12101-2 jest obligatoryjna, w tym także w Polsce, rozwiązanie Euro-SHEV firmy D+H może być stosowane bez potrzeby wykonywania dodatkowych testów i uzyskiwania certyfikatów. Stosowanie okiennego systemu oddymiania bez certyfikatu CE będzie niedopuszczalne.

Firma D+H Mechatronic AG jest od ponad 30 lat producentem systemów odprowadzania dymu i gorąca, systemów blokady drzwi przeciwpożarowych oraz systemów naturalnej wentylacji. Wyroby D+H znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju budynkach publicznych, halach przemysłowych, oranżeriach, szklanych przybudówkach. Wieloletnia współpraca z architektami, planistami oraz strażą pożarną odciska swe piętno na produkcji i działalności badawczo-rozwojowej, forsuje innowacyjność i stałe ulepszanie wyrobów. Bycie liderem w branży oddymiania wymaga od firmy D+H bezustannego monitorowania przepisów dotyczących tematyki ochrony przeciwpożarowej. D+H Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem niemieckiej firmy D+H Mechatronic na terenie Polski.Reklama
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

D+H Polska sp. z o.o.

51-180 Wrocław
ul. Polanowicka 54
tel.: 071 3235250
Fax: 071 3235240
e-mail: dh-polska@dh-partner.com
http://www.dhpolska.pl

26 numer magazynu Profiokno już dostępny

26 numer magazynu Profiokno już dostępny

Na stronie profiokno.pl dostępny jest aktualny, 26 numer...

TunalTopNeo – powiew świeżości w wentylacji?

TunalTopNeo – powiew świeżości w wentylacji?

TunalTopNeo to nowy nawiewnik w ofercie EWTG zbudowany z...

Szkolenia wsparciem dla rozwoju firmy – rozmowa z trenerem Krzysztofem Michalakiem

Szkolenia wsparciem dla rozwoju firmy – rozmowa z trenerem Krzysztofem Michalakiem

Krzysztof Michalak to praktyk zagadnień związanych z...

Nowy, mocniejszy kantrygiel drzwiowy od Carl Ras

Nowy, mocniejszy kantrygiel drzwiowy od Carl Ras

Nowy kantrygiel drzwiowy od Carl Ras wykonany został z...

Jeden klucz dla całego domu

Jeden klucz dla całego domu

Ogromne pęki kluczy w kieszeni lub torebce powoli...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria