Simonswerk – podsumowanie 2010 roku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Simonswerk, producent zawiasów do drzwi, okien i bram, podsumowuje rok 2010. Firma zajmuje 7 miejsce pod kątem udziału w rynku oraz 5 pod względem dynamiki w latach 2007-2009 wśród dostawców zawiasów (wg. Raportu-Lista 1000). Na pytania redakcji odpowiada Beata Maćkowiak, Marketing.

Jaki był 2010 rok?

Rok 2010 w ogólnym rozrachunku okazał się lepszy od oczekiwań. Nasza firma zamknęła go wzrostem obrotów na poziomie 10% w stosunku do roku ubiegłego, liczonego w EURO. W ciągu pierwszego kwartału 2010 sroga zima dała nam się we znaki, potem fale powodziowe w wielu miejscach Polski też nie wpłynęły dodatnio na dynamikę sprzedaży. Jednakże od połowy roku złapaliśmy „wiatr w żagle” i bardzo aktywnie wspieraliśmy sprzedaż naszych produktów u producentów stolarki otworowej, ściśle współpracując z naszymi partnerami handlowymi. Taka koordynacja dała wyczuwalny impuls rynkowi, że SIMONSWERK potrafi na bieżąco reagować na zmiany.

Jaki produkt skupiał największą uwagę klientów?
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zawiasy ukryte z rodziny TECTUS®, jak również nasz sztandarowy produkt, adresowany do drzwi wejściowych z drewna, którym jest BAKA PROTECT 3D. Warto dodać, że zawiasy VARIANT®VX oraz VN, przewidziane do nowoczesnych przestrzeni  i ze Znakiem Bezpieczeństwa CE,  znalazły nowych odbiorców oraz cieszyły się dużym zainteresowaniem  architektów i inwestorów.

Jakie plany na przyszłość?

W swoich prognozach na obecny rok jesteśmy ostrożnymi optymistami.  W planach mamy przygotowanie dla dużych polskich producentów starannie dobranej i atrakcyjnej oferty. Z kolei do czytelników oknonetu.pl chcielibyśmy skierować życzenia rosnącej świadomości budowlanej naszych klientów, bowiem tylko tą drogą mamy szanse na akceptację dla zaawansowanych technicznie rozwiązań, a ta zapewni nam wszystkim podniesienie trwałości i jakości stolarki otworowej w naszym budownictwie w najbliższych latach.

red. Paweł Sommer, oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Klasy patronackie DOBRY MONTAŻ  – kontynuacja współpracy

Klasy patronackie DOBRY MONTAŻ – kontynuacja współpracy

Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii...

Okucia zabezpieczające do systemów Combi 500/900 i UNI

Okucia zabezpieczające do systemów Combi 500/900 i UNI

Rozwiązanie bezpieczników do systemów okuć Combi...

Prostsze wprowadzanie zamówień dzięki konfiguratorowi ePAM

Prostsze wprowadzanie zamówień dzięki konfiguratorowi ePAM

Najnowszym produktem firmy PAMPROJECT jest KONFIGURATOR...

Uszczelki do parapetu SealLUX

Uszczelki do parapetu SealLUX

SealLUX jest producentem uszczelek do parapetów,...

Wyjazd szkoleniowy do ISEO

Wyjazd szkoleniowy do ISEO

W październiku partnerzy handlowi NOVET, którzy...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria