Koncepcja drzwi wejściowych grupy G-U

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dzięki połączeniu zamka wielopunktowego G-U Secury Automatic z silnikiem A-Öffner, transmisji danych (SECUREconnect 200), sterowania drzwi za pomocą czytnika linii papilarnych/klawiatury kodowej i zastosowaniu zintegrowanego napędu (DTI) otwierającego drzwi, powstała nowa koncepcja drzwi wejściowych według Grupy G-U (drzwi nadają się do zastosowania w budownictwie bez barier zgodnie z normą DIN 18040).

Dzięki zastosowaniu napędu DTI drzwi otwierane są w pełni automatycznie i po wejściu do domu samoczynnie zamykane. Napęd jest niewidocznie zabudowany w skrzydle drzwi, pracuje w trybie niskiego zapotrzebowania na energię i działa bardzo cicho. Może być stosowany w drzwiach aluminiowych i drewnianych.» Inteligentne sterowanie

Biometryczna kontrola dostępu, polegająca na identyfikacji odcisków palców, lub indywidualny kod dostępu umożliwiają komfortowe wejście do pomieszczeń lub budynków. Rozwiązanie zapewnia także prostą obsługę, konfigurację oraz uruchomienie systemu, które nie wymagają dodatkowej pracy integratora czy montera. Rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, aby użytkownik końcowy bez problemu poradził sobie z montażem oraz konfiguracją urządzenia. Czytnik linii papilarnych jest idealnym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych, dla rodzin z dziećmi oraz obiektów użyteczności publicznej. Biometryczny dostęp zapewnia zawsze wejście tylko uprawnionym osobom. Urządzenie posiada możliwość zabudowy w skrzydle, ramie oraz murze. 


Dla bardziej wymagających użytkowników drzwi mogą zostać wyposażone dodatkowo w specjalny moduł sterujący G-U Controller IO, który w połączeniu z centralą zarządzającą (Somfy TaHoma® Premium lub Connexoon) daje możliwość sterowania drzwiami z poziomu smartphona lub tabletu z dowolnego miejsca na ziemi. Przykładowo: nasze dziecko, wychodząc z domu do szkoły, nie zabrało ze sobą klucza, co definitywnie uniemożliwia mu ponowne wejście do środka po powrocie. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić do rodzica, który za pomocą smartphona otworzy zdalnie dziecku drzwi wejściowe, zapewniając mu bezpieczeństwo.

» Współpracujące komponenty

Koncepcja drzwi wejściowych G-U oparta jest na sprawdzonym zamku wielopunktowym G-U Secury Automatic z silnikiem A-Öffner. Zastosowanie zapadko-rygli zapewnia komfort i bezpieczeństwo bez konieczności zamykania drzwi na klucz. W przypadku samoczynnie ryglujących zamków G-U Secury Automatic nie ma potrzeby zamykania ręcznego. Transferujący prąd i dane przepust kablowy SECUREconnect 200 zawiera zintegrowane funkcje zasilacza, sterownika, elementu wykonawczego uruchamiania zamka i złącza kablowego. Wytrzymałe styki eliminują połączenia kablowe i usuwają w ten sposób ograniczenie kąta otwarcia skrzydła. Koncepcja zawiera również innowacyjną wkładkę cylindryczną w systemie klucza obustronnego Janus, która spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa poprzez połączenie indywidualnych profili kluczy z mnogością kombinacji położeń zastawek. W dowolnej chwili istniejąca wkładka może zostać uzupełniona o mechatroniczne lub elektroniczne rozwiązanie – system SE – iXalo.

Wszystkie elementy koncepcji drzwi wejściowych G-U są do siebie dopasowane i tworzą elastyczny oraz komfortowy system przystępny dla użytkownika końcowego.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt

Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt

assive House Institute w Darmstadt (PHI) potwierdził,...

Dom z panoramicznym widokiem na naturę

Dom z panoramicznym widokiem na naturę

Usytuowany wśród malowniczych wzgórz dom jednorodzinny...

Ancona – uchwyty do drzwi szklanych oraz systemów przesuwnych

Ancona – uchwyty do drzwi szklanych oraz systemów przesuwnych

Kolekcja Ancona to ponad 15 różnych modeli uchwytów...

Klasy patronackie DOBRY MONTAŻ  – kontynuacja współpracy

Klasy patronackie DOBRY MONTAŻ – kontynuacja współpracy

Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria