ALUMASTER – specjaliści w zakresie techniki progowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Krzysztof Duszyński, Wiceprezes Zarządu ALUMASTER POLSKA

fot. ALUMASTER POLSKA

Krzysztof Duszyński, Wiceprezes Zarządu ALUMASTER POLSKA


fot.ALUMASTER POLSKA

Specjalnością ALUMASTER POLSKA Sp. z o.o. jest przede wszystkim technika progowa, choć firma zaopatruje producentów stolarki również w szeroką gamę okuć. Przedsiębiorstwo jest oficjalnym partnerem firmy GKG-Grundmeier KG w Polsce – niemieckiego producenta wysokiej jakości progów do drzwi. Z jakim przyjęciem spotkały się te rozwiązania w Polsce? Między innymi o to zapytaliśmy Krzysztofa Duszyńskiego, Wiceprezesa Zarządu ALUMASTER POLSKA.

Panie Krzysztofie, dlaczego specjalizujecie się akurat w technice progowej?

Spółka Alumaster Polska powstała w roku 2008 jako odpowiedź na zaobserwowane zapotrzebowanie klientów na innowacyjne rozwiązania w budownictwie. Chcieliśmy dostarczać produkty, które nie znajdowały się wcześniej na rynku krajowym, a które mogłyby przynosić najwyższej jakości rozwiązania. Początki zazwyczaj nie są łatwe i podobnie było w naszym przypadku. Znaczącym utrudnieniem było to, że rejestracja firmy zbiegła się z ogólnoświatowym kryzysem finansowym. Na początku swej działalności Alumaster Polska podjął działalność w zakresie zaopatrywania producentów okien i drzwi z PVC, aluminium, stali i drewna w artykuły okuciowe, poszukując jednocześnie swojej drogi rozwoju. W obszarze handlu związaliśmy się z czołowymi producentami – należą do nich między innymi takie firmy jak Dorma, Geze, Simonswerk, Wala, Wilka, Maco etc... 

Równolegle powstawał pomysł na specjalizację firmy. Uznaliśmy, że wyłącznie konkretna specjalizacja może przyczynić się do rozwoju firmy. Postawiliśmy na technikę progową. Związaliśmy się z niemieckim producentem Grundmeier KG (GKG), stając się jego oficjalnym partnerem na terenie Polski. Aktualnie jesteśmy jedyną firmą w Polsce oferującą kompleksowe rozwiązania w obszarze techniki progowej w tak szerokim zakresie. Posiadamy certyfikowane systemy do wszystkich wiodących profili PVC, do stolarki drewnianej i aluminiowej. Oferujemy niskie progi do drzwi zewnętrznych, balkonów oraz drzwi przesuwnych, progi opadające oraz progi magnetyczne. Warto dodać, że oferowane przez nas progi osiągają bardzo dobre wyniki badań na wodoszczelność w konstrukcji dwuskrzydłowej z ruchomym słupkiem. Dzięki tym parametrom mogą być stosowane w najbardziej wymagających warunkach klimatycznych. Certyfikaty i wyniki badań dostępne są na naszej stronie www. Obecnie wdrażamy progi całkowicie płaskie. Zajmujemy się również projektowaniem systemów progowych na indywidualne potrzeby klientów.

Co zdecydowało o powodzeniu Państwa przedsięwzięcia?

Niewątpliwie cierpliwość i konsekwencja w dążeniu do celu w połączeniu z doświadczeniem w branży miały ogromny wpływ na to, że znaleźliśmy się na odpowiedniej drodze. Wierzymy, że pracowitość i kompetencje techniczne w połączeniu z rzetelnością biznesową całego naszego zespołu będą nas przybliżały do sukcesu, którego wyznacznikiem jest zadowolenie naszych klientów.

Do kogo kierujecie swoją ofertę?

Oferta naszej firmy skierowana jest do wszystkich producentów stolarki otworowej poszukujących certyfikowanych i innowacyjnych rozwiązań. Stworzenie oferty handlowej, w której obok systemów progowych, będących naszą specjalnością, znajdują się zawiasy drzwiowe, samozamykacze, zasuwnice, wkładki, pochwyty i klamki sprawia, że w obszarze techniki drzwiowej jesteśmy kompleksowym dostawcą dla producentów drzwi z aluminium, PVC, drewna i stali.

Cele na najbliższe lata?

Nasze cele na najbliższe lata to rozwój oferty produktowej – przede wszystkim w zakresie techniki drzwiowej. Wkrótce przedstawimy kolejne nowe rozwiązania produktowe dla producentów, jednak konkretne informacje w tym zakresie pozostaną jeszcze przez jakiś czas tajemnicą.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Powrót ciekawego i popularnego dofinansowania dla Wielkopolski

Powrót ciekawego i popularnego dofinansowania dla Wielkopolski

Przedsiębiorcy z branży stolarki otworowej, którzy...

Schüco na Warsztatach Architektonicznych OSSA 2017

Schüco na Warsztatach Architektonicznych OSSA 2017

W dniu 22 października 2017 roku zakończyła się...

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Okiennej w szachach za nami!

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Okiennej w szachach za nami!

Po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Polski Branży...

Najnowsze modele zawiasów wpuszczanych w rodzinie Invisacta

Najnowsze modele zawiasów wpuszczanych w rodzinie Invisacta

Nowość w rodzinie Invisacta stanowią modele Invisacta...

Impet Systems – systemy stalowe nie tylko do specjalnych zastosowań

Impet Systems – systemy stalowe nie tylko do specjalnych zastosowań

Działalność Impet Systems opiera się na autorskich...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria