Drzwi do przyszłości – koncepcja drzwi wejściowych stworzona przez Grupę G-U

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

GU Polska wciąż ulepsza technologie stosowane w swojej koncepcji drzwi wejściowych.

fot. Getty Images

GU Polska wciąż ulepsza technologie stosowane w swojej koncepcji drzwi wejściowych.


Nowym rozwiązaniem zaproponowanym przez GU jest czytnik linii papilarnych wbudowany w uchwycie.

fot. Getty Images

Nowym rozwiązaniem zaproponowanym przez GU jest czytnik linii papilarnych wbudowany w uchwycie.

Koncepcja drzwi wejściowych stworzona przez Grupę G-U to połączenie najnowszych technologicznych rozwiązań ze świetnym designem i podwyższonym poziomem bezpieczeństwa. GU dostosowuje swoje rozwiązania do czasów, w których żyjemy. 


Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim bezpieczne. GU Polska, jako partner akcji Dom Bezpieczny, wciąż ulepsza technologie stosowane w swojej koncepcji drzwi wejściowych. Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez GU drzwi mogą okazać się dla włamywacza barierą nie do pokonania. Wszystko m.in. dzięki połączeniu zamka wielopunktowego GU-Secury Automatic z silnikiem A-Öffner Servo, transmisji danych poprzez SECUREconnect 200, sterowaniu drzwiami za pomocą czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej, RFID czy Bluetooh&Code. Te elementy sprawiają, że cała koncepcja drzwi GU stanowi wysoką jakość nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale też komfortu użytkowania. 

Nowość: biometryczna kontrola dostępu w uchwycie


Nowym rozwiązaniem zaproponowanym przez GU jest czytnik linii papilarnych wbudowany w uchwycie. Uchwyt ze szczotkowanej stali nierdzewnej o nowoczesnym designie można zainstalować w każdym rodzaju drzwi (PVC, drewno, aluminium). Wbudowany czytnik linii papilarnych umożliwia otwarcie drzwi bez potrzeby używania klucza. Wystarczy zaprogramować odcisk palca (możliwość zaprogramowania 150 palców), a następnie przeciągnąć go przez czytnik linii papilarnych. Istnieje opcjonalna możliwość instalacji w uchwycie również rozwiniętej koncepcji tradycyjnego czytnika linii papilarnych – wersji CMOS oraz czytnika RFID lub klawiatury kodowej. 

System biometrycznej kontroli dostępu można również zabudować tradycyjnie – w skrzydle, ramie lub murze. Obsługa całego systemu jest prosta, a konfiguracja i uruchomienie nie wymagają dodatkowej pracy integratora czy montera. Jeśli inwestorowi zależy jednak na szerszym zakresie kontroli dostępu, drzwi można wyposażyć dodatkowo w moduł sterujący GU Controller IO. W połączeniu z centralą zarządzającą pozwala on na sterowanie drzwiami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu. 

GU Secury Automatic i wkładki Janus


Doskonałe zabezpieczenie drzwi zapewnia zamek wielopunktowy GU-Secury Automatic z silnikiem A-Öffner Servo. Automatyczne zapadkorygle sprawiają, że drzwi nie trzeba zamykać na klucz. Transfer danych i zasilanie odbywa się za pomocą przepustu kablowego SECUREconnect 200, który zawiera zintegrowane funkcje zasilacza, sterownika oraz elementu wykonawczego uruchamiania zamka i złącza kablowego. Dzięki temu zredukowana jest ilość kabli, które mogłyby ograniczać kąt otwarcia skrzydła. W koncepcji drzwiowej istotna jest również innowacyjna wkładka cylindryczna w systemie klucza obustronnego Janus. Wkładka łączy indywidualne profile kluczy z mnogością kombinacji położenia zastawek. 

RFID i Bluetooth and Code


Otwieranie drzwi za pomocą różnego rodzaju transponderów jest niezwykle popularne. GU proponuje rozwiązanie w postaci RFID – czytnika kart, breloków i innych transponderów. Podłączenie jest możliwe w przypadku drzwi drewnianych, aluminiowych i PVC. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, ponieważ zintegrowany sterownik w przewodzie pozwala na szybki montaż typu Plug&Play. Do otwarcia drzwi nie potrzebujemy już klucza – wystarczy niewielki brelok lub przywieszka. Podobnym rozwiązaniem jest innowacyjna klawiatura numeryczna Bluetooh&Code. Dzięki niej drzwi otwieramy 6-8 cyfrowym kodem oraz za pomocą telefonu poprzez Bluetooth. System działa w temperaturze od -20°C do +60°C, więc montowanie go na zewnątrz jest w pełni bezpieczne. Innowacyjna technologia łączy się tutaj ze świetnym designem – czarna klawiatura w obudowie ze szkła i stali szlachetnej będzie dobrze wpisywała się w każdą przestrzeń. System kontroli dostępu jest kompatybilny z większością zamków elektromechanicznych i elektrozaczepów z grupy GU. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Aluminium a kwestia bezpieczeństwa

Aluminium a kwestia bezpieczeństwa

O tym, jak zwiększyć odporność na włamaniem z...

Rozwiązania GU w najnowocześniejszych projektach w Polsce

Rozwiązania GU w najnowocześniejszych projektach w Polsce

Najnowocześniejsze budynki w Polsce zachwycają nie...

ALUFIRE częścią fit-out w biurach Luxoft

ALUFIRE częścią fit-out w biurach Luxoft

Jednym z ostatnich projektów fit-out, w których Alufire...

EXIMUS – nowoczesna linia klamek dekorowanych emalią marki GAMET

EXIMUS – nowoczesna linia klamek dekorowanych emalią marki GAMET

Nowoczesne klamki z kolekcji EXIMUS marki Gamet...

HYDRO: Za naszym sukcesem stoi nieustanny rozwój

HYDRO: Za naszym sukcesem stoi nieustanny rozwój

O zbliżającym się Jubileuszu 25-lecia działalności...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria