Doorateq – młode spojrzenie na rynek wypełnień drzwiowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Michał Bąk

fot. Doorateq

Michał Bąk


Wypełnienie Doorateq wykonane z aluminium

fot. Doorateq

Wypełnienie Doorateq wykonane z aluminium

Wypełnienie Doorateq wykonane z aluminium

fot. Doorateq

Wypełnienie Doorateq wykonane z aluminium

Wypełnienie Doorateq wykonane z aluminium

fot. Doorateq

Wypełnienie Doorateq wykonane z aluminium

Doorateq to młode przedsiębiorstwo, które oferuje wypełnienia drzwiowe z wysokogatunkowych blach aluminiowych i szkła. Unikalne wzory i kilka linii modelowych zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Za tym przedsięwzięciem stoi Michał Bąk, którego zaprosiliśmy na rozmowę. 

Panie Michale, jak w ogóle powstała firma Doorateq?

Prawda jest taka, że dość spontanicznie. Przez kilka lat byłem związany z branżą stolarki budowlanej, gdzie dowiedziałem się o produkcji drzwi panelowych z aluminium, a co za tym idzie – wypełnień do takich właśnie drzwi. Kilka godzin spędzonych na przeszukiwaniu sieci pozwoliło mi zrobić krótką analizę rynku... i w zasadzie w tym samym tygodniu z wypełnionymi formularzami czekałem na swoją kolej w urzędzie, by zarejestrować działalność. 

I co było dalej? Było ciężko?

Ciężko... to na pewno jest zdefiniować ten okres jednym słowem. Początki zawsze bywają bardzo ciężkie, przynajmniej do czasu, kiedy nie usystematyzuje się kluczowych kwestii dotyczących prowadzenia działalności, w szczególności produkcyjnej. Późniejsze okresy były już tylko ciężkie, zwłaszcza kiedy łączyłem sprawy zawodowe i studenckie. Nie ukrywam, że w wytrwałości w dążeniu do celu pomogła mi posiadana wiedza w zakresie stolarki budowlanej, projektowania CAD i tworzenia reklamy. Jednak najważniejsze i najcenniejsze w tym okresie było wsparcie najbliższych mi osób.

Co jeszcze zadecydowało o powodzeniu przedsięwzięcia?

Trudno oceniać swoją własną pracę... Być może świeże i młode spojrzenie na zapotrzebowania tego rynku było kluczowe. 

Proszę coś więcej powiedzieć o oferowanych wypełnieniach drzwiowych. Co je wyróżnia?

Na tę chwilę posiadamy w ofercie 80 modeli wypełnień pogrupowanych w 4 linie modelowe w zależności od wzornictwa. Produkujemy panele drzwiowe do skrzydeł systemów proponujących rozwiązania licowania jedno- lub obustronnego z ościeżnicą drzwi, a także panele wsadowe zastępujące w skrzydle szyby zespolone. Co je wyróżnia? Powiedziałbym, że jakość i estetyka wykonania, ale żyjemy w czasach, gdzie wymienione cechy powinny być już w oferowanym standardzie. Nasze wypełnienia cechują się oryginalnym designem i szeroką możliwością konfiguracji. Jesteśmy również otwarci na w pełni partnerską współpracę i możemy zaprojektować całkowicie indywidualne wzory wg. potrzeb danego klienta. Staramy się stale powiększać naszą ofertę o nowe modele i rozwiązania. Jako jedyni na rynku oferujemy pełen zakres kolorów RAL i strukturalnych (wyłączając struktury drewnopodobne) bez dodatkowych dopłat. 

Z jakich korzystacie dostawców?

Do produkcji naszych wypełnień dobieramy najwyższej jakości komponenty i środki chemiczne, dlatego nasza lista dostawców jest bardzo rozbudowana. Wśród nich znajdują się przede wszystkim dostawcy blach aluminiowych odpowiedniego gatunku podatnego na obróbkę skrawaniem, które później służą jako okładziny aluminiowe paneli. Wbrew pozorom aluminium, szkło czy wypełnienie pianowe nie odgrywają tak kolosalnej roli jak spoiwo, którym łączymy wszystkie elementy w całość. Zdając sobie sprawę, że każda warstwa wypełnienia inaczej przenosi obciążenia, stosujemy wysokiej klasy kleje poliuretanowe, które cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, a zarazem elastycznością. 

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta wypełnień drzwiowych skierowana jest w szczególności do producentów drzwi panelowych i stolarki aluminiowej. 

Jak oceniacie zeszły rok?

Na pewno dużo nauczyliśmy się od tego wymagającego rynku. Mam nadzieje, że zeszły rok nie będzie lepszy od kolejnych, gdyż liczymy na dalszy progres. 

Jakie macie bliższe i dalsze plany na przyszłość?

Do tych bliższych na pewno zalicza się dalszy rozwój oferty o nowe wzory. Na dzień dzisiejszy projektowane są kolejne dwie linie modelowe. Poza tym mamy głowy pełne pomysłów i w wolnych chwilach szukamy najlepszego możliwego rozwiązania, jak te pomysły wdrożyć w życie. Może wkrótce wymyślimy jakiś produkt, który zrewolucjonizuje ten rynek. Czas pokaże.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!EXIMUS – nowoczesna linia klamek dekorowanych emalią marki GAMET

EXIMUS – nowoczesna linia klamek dekorowanych emalią marki GAMET

Nowoczesne klamki z kolekcji EXIMUS marki Gamet...

HYDRO: Za naszym sukcesem stoi nieustanny rozwój

HYDRO: Za naszym sukcesem stoi nieustanny rozwój

O zbliżającym się Jubileuszu 25-lecia działalności...

Noc w muzeum 2018 z Technoform

Noc w muzeum 2018 z Technoform

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż efektywność...

Trendy i rozwój nowoczesnego budownictwa na IX Kongresie Stolarki Polskiej

Trendy i rozwój nowoczesnego budownictwa na IX Kongresie Stolarki Polskiej

Rynek budownictwa w Polsce stoi przed dużymi wyzwaniami....

Marka Yale celebruje swoje 175 urodziny

Marka Yale celebruje swoje 175 urodziny

Jest rok 1843, do księgarni trafia właśnie...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria